Kredi Kartı Cep Telefonu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

 

Son yıllarda artan akıllı telefon sayısı ve telefonlara uyarlanan teknolojik gelişmelerle birlikte artık telefonlarla bütün işlemlerimizi yapar hale geldik. Pratik olarak banka işlemleri, değişik fatura ödemeleri ya da sosyal medyada gezinti gibi hizmetleri artık akıllı telefonlar sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. Durum böyle olunca herkesin en azından bir akıllı telefon alma ihtiyacı doğmaktadır. Günümüzde ortalama bir akıllı telefon fiyatı 1000 TL civarı olduğunu düşünürsek, bu ödemeyi birçok kişinin kolaylıkla nakit şeklinde yapmasının zor olacağını görürüz. Bu zorluğu aşmanın değişik yolları olabilmektedir. Örneğin bunların en çok kullanılmak istenen yöntemi, kredi kartı ile taksit seçeneğidir. Bu noktada kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirme nasıl yapılır sorusuna cevap vermemiz yerinde olacaktır. Öncelikle belirmek gerekir ki maalesef BDDK’nın almış olduğu 2013 tarihli kararına göre resmi olarak cep telefonuna kredi kartı ile taksit seçeneği bulunmamaktadır. 2016 yılı eylül ayında yapılan ek bir düzenlemeyi bekleyen cep telefonu meraklıları bu düzenlemeden de bekledikleri olumlu haberi alamadılar. Yani cep telefonu başta olmak üzere telekominikasyon alanında taksitlendirme seçeneği yine düzenlemede yerini alamadı.

Page Title

REKLAMLAR

Yine de mevcut düzenlemeye rağmen değişik yöntemlerle cep telefonunuzu kredi kartı taksitlendirmesi yaparak satın alma yollarını sizlerle paylaşacağız. Kredi kartı ile taksitlendirmenin resmi ve gayri resmi yolları mevcut olup, bu yollardan hangisini kullanacağınız sizin tercihinize kalmıştır. Örneğin, kurumsal olmayan bir cep telefonu satıcısına giderek, 1000 TL’lik cep telefonunu kredi kartı ile taksitlendirme yolu ile satın alabilirsiniz. Satıcı, telefonu size küçük bir meblağ ile satacaktır. 10-20 TL gibi. Dükkanında bulunan başka bir hizmet ürününü ise size yaklaşık 1000 TL karşılığında taksitlendirme koşulu ile verecektir. Bu aldığınız ürünün değeri belki çok düşük olacak ama sonuçta cep satıcısına gereken ödemeyi yapmış olacaksınız. Bu yöntemi tasvip etmediğimiz gibi önermemiz de mümkün değildir. Çünkü bu yöntemle mağdur olmanız kaçınılmaz olacaktır. cep telefonunda sorun çıktığında ve cep telefonu satıcısı size gereken yardımı yapmadığında, siz de kalkıp kaymakamlık nezdinde bulunan tüketici hakem heyetine başvuru yapamazsınız. Çünkü aldığınız ürün fatura üzerinde 1000 TL değil, 10-20 TL görünmektedir. Bu konuda hak talep edemezsiniz.

Kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirmesi yapmak istiyorsanız bunun ayrıca şu şekilde yapabilirsiniz. kurumsal ya da kurumsal olmayan herhangi bir yerden aldığınız 100 TL ve üstü bir cep telefonunu kredi kartınızla tek çekim yaptırabilirsiniz. Yaptığınız tek çekimden sonra bankanızı arayıp bu harcamanızı uygun koşullarda taksitlendirme yaptırabilirsiniz. Birçok bankanın bu konuda uygulaması mevcuttur. Bu yöntem dışında özellikle büyük mağaza zincirlerinden bir tanesi olan media markette bulunan Denizbank mobil hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Almak istediğiniz cep telefonun miktarı kadar sizlere hemen oracıkta mini kredi çıkarılır ve o kredi uygun şartlarda taksitlendirilir. Bu şekilde de cep telefonu sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kartımız Bloke Olduğunda Ne Yapmalıyız? başlıklı makalemizde banka kartı, bloke kartı açtırma ve bloke olan kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.