21 Kasım 2019

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?  

 

Kullanmış olduğumuz kredi kartlarının borçlarını bazı aylar ödeme güçlüğü çekebiliriz. Ya da almış olduğumuz maaşın günü ile hesap kesim tarihi arasında çok uzun bir zaman dilimi olduğu için kart ödeme gününe kadar bütün parayı başka yerlere harcıyor olabiliriz. Bu durumdan kurtulmak için kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Peki kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir?   Daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme işlemi için kullanılabilecek bazı yöntemler vardır.  Kredi kartınızın hesap kesim tarihini internet bankacılığı ile ya da müşteri hizmetlerini kullanarak değiştirip güncelleyebilirsiniz.  Kart kullanıcıları genelde iki durumdan dolayı kart ekstre tarihini değiştirirler. Bu sebeplerden ilki şudur:  harcama yapılan ayda çok fazla ödeme geleceği için kişi bazen buna hazırlıksız yakalanmış olabilir.  Bu durumda en azından kart ekstresi 10-15 gün ileri atılarak kredi kartı borcundan birkaç gün daha kurtulmak istenebilir.

Örneğin kredi kartı hesap kesim tarihi ayın 8’i ise bu kartın hesap kesim tarihi aynı ayın 28’ine kadar ertelenebilir. Bu da size kart ödemelerinizi faiz ödemeden erteleme şansı sunmaktadır.  Bu gibi yöntemler her ay kullanılamasa da yılda birkaç kez yapabilirsiniz. Ama bunun da bir sonu olacağı için en fazla birkaç gün kazançlı çıkabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Diğer bir hesap kesim değişiklik nedeni de aylık maaş günü ile ekstre gününün birbirinden uzak olmasıdır. Bu durumda kişiler bazen ödeme planı yapmakta zorluk yaşayabilir. Bunun için hesap kesim tarihi güncellenebilmektedir. Peki kredi kartı ekstre tarihi nasıl güncellenir?

 

Kart Ekstre Tarihi Yenileme

Kredi kartınızın hesap kesim tarihini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bunlar içinde ne hızlı olanı da internet bankacılığı ile kart kesim tarihini değiştirmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaptığınızda kart işlemleri- kredi kartları- kart kesim tarihi menüsünü sırayla takip edebilirsiniz.

Bu menüden kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. İster kredi kartınızın hesap kesim tarihini erteleme işlemi yaparsınız isterseniz tarihi geri alırsınız.

Diğer bir yöntem de müşteri hizmetlerini aramak olabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak hızlı bir şekilde kredi kartınızın ekstre tarihini değiştirebilirsiniz. Burada sadece size bazı güvenlik soruları sorulacaktır. Siz de gerekli cevapları verdikten sonra kartınızın ekstresini değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihi değişen kredi kartlarının son ödeme tarihleri de doğal olarak değişir. Ve her ay yeni belirlenen hesap kesim tarihi üzerinden borç yansıtılır. İstenildiği taktirde bir daha yıl içinde tekrar hesap kesim tarihi belirlenebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi? başlıklı makalemizde en uygun üniversite kredi kart, üniversite kredi kartı ve üniversite öğrencisi kart limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.