20 Kasım 2019

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?  

 

Kredi kartları kullanan banka müşterileri her ay belli standart içinde kart borçlarını ödeyebilmektedir. Kredi kartı hesap kesim tarihi her kart kullanıcısı için özel olarak belirlenebildiği için banka müşterileri bu ödeme günlerini kendileri belirleyebilmektedir. Peki kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir? Hesap kesim tarihini güncellemek isteyen banka müşterileri bunun için birkaç yöntem kullanabilir. Aylık ödeme planlarının bozulmaması ve gerektiğinde ödemeleri bir ay daha erteleyebilmek için kart hesap kesim tarihi üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Güncellemek

Kredi kartlarının her ay standart olarak belirlenmiş bir hesap kesim tarihi bulunmaktadır. Kart sahipleri, aylık maaş günlerine göre bu hesap kesim tarihini güncelleyebilecekleri gibi banka da otomatik olarak hesap kesim tarihini belirleyebilmektedir. Kredi kartı ilk başvuru esnasında, müşteri özel bir hesap kesim tarihi talep etmediği durumlarda banka otomatik hesap kesim tarihi belirlemektedir. Kart ödemelerinin günü ile aylık maaş günü arasındaki uyuşmazlık nedeni ile ya da kredi kartı ödemesini bir ay daha geç yatırabilmek için birçok kişi kredi kartı hesap kesim tarihini belirleyebilmektedir.

Kredi-Kartı-Hesap-Kesim-Tarihi-Değiştirme

Hesap Kesim Tarihi Ne Demektir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi, müşterilerin kullanmış oldukları kartlar için her ay için belli bir ödeme gününün belirlenmesidir. Örneğin, kredi kartı kullanan kişiler maaşlarını ne zaman alıyorsa aynı günlerde kart hesap kesim tarihi belirleyip kart borçlarını da ödeyebilmektedir. Kart başvurusu yapıldığı sırada hesap kesim tarihi özel olarak belirlenebilmektedir. Ama kredi kartı geldikten sonra da istenildiği zaman hesap kesim tarihi değiştirilebilmektedir. Ayın birinden ayın otuzuna kadar herhangi bir hesap kesim tarihi belirlenebilmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Hesap Kesim Tarihi Ertelemek

Kredi kartı ile yapılan harcamaların ödemesi gelmeden hesap kesim tarihinin güncellenmesi ile birlikte kart borcu en fazla bir ay olabilecek şekilde ertelenebilmektedir. Örneğin, kart hesap kesim tarihi her ayın 15’i olan bir banka müşterisi talep etmesi durumunda bu hesap kesim tarihi diğer ayın 14’üne kadar ertelenebilmektedir. Bu durumda kişi ortalama olarak 29-30 gün boyunca kredi kartı borcundan kurtulabilmektedir. Bu süre zarfında bankaya da herhangi bir ek ücret, faiz, komisyon ödemeyeceği için oldukça avantajlı bir uygulama olarak kabul edilebilir.

 

Kredi-Kartı-Hesap-Kesim-Tarihi-Yenileme

Kredi Kartı Hesap Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi telefon bankacılığı ve internet bankacılığından hızlı bir şekilde değiştirilebildiği gibi aynı zamanda banka şubesine giderek de kredi kartı hesap kesim tarihini güncellemek mümkün olabilmektedir.

İnternet bankacılığından hesap kesim tarihini ertelemek için, kart işlemleri, kredi kartı işlemleri, kart bilgileri ve daha sonra hesap kesim tarihi güncelle butonu kullanılarak kredi kartı ödemelerinin günü istenilen tarihe göre ayarlanabilmektedir.

Her Ay Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Güncellenebilir Mi?

Bankaların kart kullanıcıları için sunmuş olduğu bu avantajın asıl amacı, kişilerin kart ödemeleri bir ay sonra ödeme ayrıcalığı değildir. Banka sadece kişilere kart ödeme tarihi belirleme hakkı tanıdığı için bu şekilde bir hizmet vermektedir. Ama özellikle kredi kartı ekstresi hesap kesim tarihinin 1 ay sonraya atılması sureti ile ödemelerden bir ay boyunca kurtulmak isteyen kişiler, bu yöntemi her ay kullanarak kart borçlarını sürekli olarak ertelemek isteyebilir.

Bu gibi art niyetli banka müşterilerine karşı gerekli önlemler alınmaktadır. Kart borcunu erteleyen kişiler aynı işlemi ikinci ay yapamazlar. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilse bile kredi kart borcu aynı aya yansıtılmaktadır. Bu şekilde banka da alacağı ödemeleri zamanında tahsil edebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi? başlıklı makalemizde en uygun üniversite kredi kart, üniversite kredi kartı ve üniversite öğrencisi kart limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.