17 Ocak 2019

Kredi Kartı İle Müzeye Giriş – Maxımum Müze Kart  

Kredi Kartı İle Müzeye Giriş – Maxımum Müze Kart   

İş Bankası’nın sunmuş olduğu müze kart uygulaması ile artık yüzlerce tarihi yeri tamamen ücretsiz gezebilirsiniz. İş Bankası maxımum kartı olan kişiler bu kartları aldıkları tarihten itibaren tam 30 gün boyunca sınırsız olarak diledikleri ören yerleri gezebilir. Dahası bunun için hiçbir ek ücret ödenemeyecektir. Maxımum müze kart nasıl alınır, İş Bankası müze kart ücretsiz mi sorularının yanıtları için, kredi kartı ile müzeye giriş- maxımum müze kart başlıklı yazımızı sonuna kadar okunuz.

Ören Yerlerde Müze Kart Dönemi

Yaz aylarının başlaması ile birlikte artık ülkemizdeki tarihi yerlerin yoğun bir şekilde ziyaret edilmesi beklenmektedir. Daha önceki yıllarda birçok tarihi yer ücretsiz olarak ziyaret edilebilmekte idi. Ama aşırı ziyaretçi akını sonrası birçok tarihi değerimizi deforme olmaya başlamış ve bundan dolayı da binlerce yıllık eserler birkaç sene içinde adeta yok olma ile karşı karşıya kalmıştır.

Bu duruma çözüm olarak müze kart projesi geliştirildi. Yani her vatandaş bir müze kart ile bu tarihi yerlere giriş yapmaya başladı. Ama müze kartların çok pahalı olmasından kaynaklı olarak, birçok kişi bu yerleri artık gezmekten vazgeçmiş durumda. Bu noktada İş Bankası müze kart projesi ile bu açığı kapatmaya çalışmaktadır.

İş Bankası Müze Kart Avantajları

İş Bankası maxımum kredi kartı alan kişilere birçok tarihi ören yerinin bedava gezme fırsatı sunulmaktadır. Maxımum kart alan banka müşterileri Türkiye’de sadece bazı özel alanlar dışında her yeri ücretsiz gezebilir. Bunun için istenen bazı şartlar vardır.

Page Title

REKLAMLAR

İş Bankası Müze Kart Uygulama Ayrıntıları:

  • İş Bankası maxımum kart sahibi olmak
  • Bu kartı alan kişiler ancak 2018 nisan ayına kadar yararlanabilir.
  • Kart ilk kullanımdan itibaren 30 gün boyunca kullanılabilir
  • Yani bir kişi kartı 1 martta kullanmaya başladı ise o zaman bu kartın son kullanım tarihi 30 mart olacaktır
  • Kart ile müze girişlerinden para alınmayacaktır
  • Bazı özel alanlarda bu kart geçerli değildir

 

Müze Kart Yerine Geçen Kredi Kartları

Bazı gezginler, müze kartları olmadığı halde uzak yerlere gezmeye gidebilirler. Ören yerin kapısında müze kartları olmadığı için giriş yapamayan kişiler, bunun için kredi kartlarını kullanmak isteyebilirler. Şimdilik bu özellik sadece İş Bankası maxımum kartta vardır. Bunun dışında bir ancak müze kart satın alınmalıdır.

Şu anda ülkemizde müze kartları yıllık olarak satın alınabilmektedir. Bunun için de ortalama 40-50 TL arası bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret her sene bandrol alınması kaydı ile yenilenir.

Müze Kart Başvurusu Yapma

Müze kart satın almak istiyorsanız bunun için il ve ilçelerdeki kültür ve arkeoloji müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında birçok ören yerin girişinde müze kart satın alınabilir. Ama uzak ve tenha ören yerlerde genelde müze kartı satılmaz. Bu nedenle müze kartı olmadan gezmeye çıkmamalısınız. Müze kartını ören yerlerin girişlerinde indirimli alma şansınız da var.

 Öğretmenlere İndirimli Müze Kartı

Devlet kadrolarında çalışan öğretmenlere özel olarak müze kart indirimleri uygulanmaktadır. Öğretmen kimliğini ibraz eden kişiler müze kartlarını %50 indirimli almaktadır. Bu müze kartı da 1 sene boyunca ücretsiz kullanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartını İptal Etmek başlıklı makalemizde borcu olan kartı kapatma, kart nasıl kapatılır ve kredi kartı kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz