20 Ağustos 2019

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?  

 

Günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak ve yüksek meblağ alışverişlerimizi taksitlendirmek için çoğu kez kredi kartını kullanırız. Burada kredi kartının hem bize sunmuş olduğu indirim ya da puan gibi avantajlarını kullanmış oluruz hem de cebimizdeki nakit paranın hemen çıkmasını engelleriz.  Bu gibi ve daha birçok avantajlarından dolayı halk arasında kredi kartı kullanımı çok yüksek oranlara çıkmıştır. Elinde hazır kredi kartı bulunanlar ek olarak başka bankalardan da kredi kartı talep edebilmektedir. Ya da daha önce hiç kart kullanmamış kişiler de gerekli başvuruyu yaptıktan sonra kendilerine kredi kartı gönderilecektir. Bu noktada kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kredi kartı kaç günde gelir, gibi bir merak içerisine girecektir.

 

Yapılan kredi kartı başvurunun çeşidine ya da çalışmak için seçmiş olduğunuz bankaya göre kredi kartının elinize ulaşma süresi değişkenlik göstermektedir. Fakat sizlere genel anlamda bir süre vermek gerekirse bu ortalama 10 iş gününü bulabilmektedir. Kartınızın size ulaşma zamanını etkileyen birçok faktör olacaktır. Her şeyden önce kredi kartları normal kargo ya da postane yolu ile gönderilmemektedir. Kredi kartı gönderimleri için, sadece o işi yapan taşeron diyebileceğimiz kuryeler mevcuttur. Bu kuryelere gelen kredi kartları, en hızlı şekilde size ulaştırılmaya çalışılır. Burada önemli olan sizin şehrinizdeki kuryenin hızıdır.

Page Title

REKLAMLAR

 

Bankalar kendilerine gelen kredi kartı başvurularını anında onaylamazlar. Öncelikle kişinin kredi puanını sorgularla, daha sonra varsa diğer mevcut kredi kartlarının limitleri kontrol edilir. Bütün araştırmalar olumlu ise kişiye kredi kartı bastırılır. Bu da bazen bir bazen iki günü bulabilir. Basılan kart da en kısa sürede kuryeye gönderilir. Ve olabildiğince hızlı hareket edilir. Sonuçta bankacılık sistemini bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, kendisinden kredi kartı talep eden ve geliri olan bir vatandaşın isteği en hızlı şekilde karşılanmalıdır. Bankaların genel politikası bu yöndedir. Müşteri ne kadar hızlı şekilde kart sahibi olursa o kadar alışveriş ve memnuniyet anlamına geleceği için bankalar ilk etapta şehirlerde bulunan kuryelere kredi kartlarını bastırıp yollarlar. Bu genelde birkaç günde olabilir.

 

Yukarıda belirttiğim aşamadan sonra artık iş kuryelere kalmaktadır. Bankanın artık inisiyatif alması mümkün olmayıp en fazla kuryeleri uyararak daha hızlı olmalarını sağlamaktır. Bazı şehirlerde, örneğin ulaşımın çok zor olduğu ve coğrafyasının da hayatı daha zorlaştırdığı bir ilde kuryelerin en ücra köşelerdeki kişilere kredi kartlarını ulaştırmaları oldukça zaman alabilmektedir. Örneğin il merkezinde bulunan kurye çok uzaktaki bir köye tek kredi kartı için gitmeyecektir. Bunun yerine birkaç kredi kartının birikmesini bekleme durumu olacaktır. Bu da kart bekleyen kullanıcı için problem oluşturacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nasıl Şikayet Edilir?   başlıklı makalemizde kredi kartı dolandırıcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz