21 Kasım 2019

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim

Kredi notu, banka kredi başvurularında bankalar tarafından en çok önem verilen konulardan biridir. Kredi notu düşük olanlara bankalara kredi vermediği gibi, risk durumunu göstermediği için kredi notu sıfır olan kişilere de kredi çıkmama ihtimali yüksektir. Kredi notum 0 nasıl kredi alabilirim diye soran kişiler için;

 • Sıfır Kredi Notu İle Kredi Çekme Yöntemleri
 • Sıfırdan Kredi Notu Yükseltme
 • Kredi Notu Oluşturma
 • Kredi Notunu Etkileyen Faktörler
 • En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Hakkında detaylı ve oldukça faydalı bilgiler vereceğiz. Kredi notunun kaç olduğunu bilmeden ve bankalar hangi kredi notuna göre ne kadar kredi vereceği bilgisine sahip olmadan yapılan kredi başvuruları genelde olumsuz sonuçlanmakta ve bundan dolayı da kişilerin mevcut kredi skorları daha da düşmektedir. İşte kredi notu sorununu kökten çözecek yöntemler.

Kredi Notum Sıfır Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notu olmayan ya da kredi notu Findeks tarafından sıfır olarak gösterilen kişiler bankalardan kredi alırken oldukça zorlanmaktadır. Kişilerin gelir belgesiz olsa da kredi notu olmadığı için kişinin kredi risk seviyesi de tespit edilememekte ve bu durum nedeni ile banka kredi onayı vermemektedir. Peki kredi notunun sıfır gözükmesinin temel sebepleri nelerdir? Aşağıda saydığımız durumlar nedeni ile kredi notu sıfır gözükmektedir;

 • Kişinin Daha Önce Hiçbir Şekilde Banka İle İşlem Yapmaması
 • Kişinin Daha Önce Bireysel Kredi Kullanmaması
 • Daha Önce Hiçbir Şekilde Banka Kartı ve Kredi Kartı Kullanılmaması
 • En Kötüsü de Kredi Notu Yüksek İken Yapılan Hatalı Bankacılık İşlemler, Gecikmiş Krediler vb. Durumlar Nedeni İle Kredi Notunu Düşüp hatta Sıfıra İnmesidir.

Bu durumlar genelde kredi notunun sıfır olarak gözükmesine neden olabilir. Kredi başvurusu yapmadan önce Findeks Sistemi tarafından size bir kredi notunun belirlenmesi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için de hemen bir kart sahibi olup kartı aktif olarak kullanabilirsiniz.

Bankaya otomatik ödeme talimatı verip hesapta da bir miktar para tutmanız durumunda; finans konusunda kalıcı olduğunuzu kanıtlamış olursunuz. Daha sonra KKB’ye gönderilen bildirim ile artık bir kredi notu sahibi olabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Sıfırdan Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu çok çabuk düşer; ama aynı hızla tekrar yükselmesi oldukça zordur. Bu nedenle kredi notu yükseltme teknikleri kullanmak isteyen kişiler içinde, düşen kredi notunu yükseltmek yerine sıfırdan kredi notunu yükseltecek olan kişiler daha şanslı sayılmaktadır. Çünkü bankaya verilecek birkaç otomatik ödeme talimatı ve yine kullanılacak kredi kartı ile az riskli bir kredi notun hemen sahip olunabilmektedir. Ama kredi notu düşüş göstermiş olan kişi daha fazla uğraş vermesi gerekmektedir.

Kredi Notu Oluşturma

Banka kredisine başvuru yapan kişiler kredi ret sebebi olarak, kredi notunun olmamasını görebilirler. Bu durumda acil kredi çekebilmek için kredi notunun oluşturulması gerekmektedir. Kredi notu hiç bulunmayan ya da sıfır gözüken kişiler, ilk olarak bir banka hesabı oluşturup banka hesabına bir miktar para yatırmalıdır. Daha sonra düşük limitli de olsa bir kart başvurusu yapılıp bu kartla ile düzenli alışveriş ve düzenli ödemeler yapılmalıdır. Bu işlemler sonrası eğer halen kredi notunuz oluşmadı ise; Findeks üzerinden ya da KKB üzerinden kredi puanınızın oluşturulmasını isteyebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Teknikler

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Kredi notu düşük olduğu için banka kredisi kullanamayan kişiler, kredi notu düzelttikten sonra tekrar kredi başvurusu yapabilir. Kredi notunun hızlı bir şekilde yükselmesini isteyen kişiler, kredi notunun etkileyen tüm faktörler öğrenmelidir. Bu işlem sonrası, kredi notunu etkileyen;

 • Kredi Kartı Kullanım Alışkanlığı
 • Banka Hesabındaki Eksi Bakiye
 • Ödenmeyen Bireysel Kredi Etkileri

Durumların tekrar gözden geçilip, varsa kart borcu, avans borcu ve bireysel kredi borçlarının kapatılması gerekmektedir. Bu yöntemlerin yanında ayrıca, kredi kartına verilecek otomatik ödeme talimatları, banka hesabında tutulacak bir miktar nakit para ve en önemlisi de banka hesabına tanımlı olacak şekilde bir gelir getirici faaliyetin yansıtılması kredi notunu en hızlı yükseltme teknikleri arasında gösterilebilir.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde İnternetten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

 1. bülent dedi ki:

  gecikmelerim var kırıdı kulanabilirmiyim

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.