18 Ağustos 2019

Kredi Sicil Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi

Son çıkan sicil affı sonrası artık bankaların kredi vermesi için en önemli nokta kredi notu olmuştur.  Eskiden kredi notu kötü olanlar ve banka sicili temiz olmayanlara bankalar kesinlikle kredi veremiyordu; çünkü bu konuda BDDK bazı tedbirler almış ve bankaların bu kişilere kredi vermemesi gerektiği ile ilgili kurallar koymuştur. Ama kredi kullanım sorunu sonrası daha fazla kredinin çekilmesini sağlamaya yönelik hükümet sicil affı çıkarınca bu sefer bankalar kredi notu düşük olana kredi vermeye başladı. Tabi kötü sicile hemen kredi için kişilerin bankaya bir güvence sunması gerekebilir. Bu da bir ev ipoteği veya kefil olabilir.

Sicili Temiz Olmayana Kredi Sağlayan Bankalar

Kredi çekmek istiyorum ama banka kredi çıkartmıyor diyenler genelde yanlış kredi başvurusu yapmaktadır. Kara listede olanlar internetten kredi başvurusu yaparsa tabi ki kabul edilmez. Çünkü, internettte yapılan başvurularda ipotek ya da kefil gösterilemez. Bunun yerine kişinin bizzat kefil ile ya da ipotek göstereceği belgeler ile banka şubesine gitmesi gerekmektedir.  kolay kredi için size tavsiyemiz özel bankaları tercih edin. Bunlar; ING Bank, Ak Bank, ICBC Bank, Yapı Kredi, HSCB Bank gibi yabancı sermayeli bankalar daha çabuk kredi vermektedir.


Sicilinizi Daha Hızlı Düzeltmek ve Kara Listeden Çıkmak İçin Size Faydalı Bir Yazı Sunduk;  Kredi Sicili Temizleme Dilekçesi


 

Bankalar, kredi kullandırırken genel olarak kredi siciline bakıyor ve 800 puanın altındakileri kara listeye alarak kredi kullanmalarını engelliyor. Fakat bu durum son günlerde giderek değişiyor ve gün geçtikçe daha da esneyeceğe benziyor. Bugün Aktifbank gibi kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da var. Çünkü son yıllarda bankalara borcunu ödeyemeyen ve kredi notu düşen kişi sayısında çok büyük bir artış var. Kredi verememek ise bankaların işine gelmiyor. O yüzden son düzenlemelerle sicil affına gidildi ve birçok kişiye kredi çekme şansı doğdu.

Kredi Notu Düşme Sebepleri

Bankalar kredi notu düşüklere neden kredi vermez? Bankalarla yapılan bütün işlemler kredi takip sistemi üzerinden yürütülür ve borçlarınız, ödemeleriniz, borçlarınız yüzünden yaşadığınız hukuki süreç, borçlarınız yüzünden iptal edilen, kapatılan kartlarınız ve diğer bütün işlemler burada kayıt altına alınır. Neticesinde de kredi notu adı verilen puanlandırma yapılır. Kredi puanı 800-900 ve altında olanları bankalar uygunsuz olarak niteler ve kredi taleplerini reddeder. Veya kredi miktarını düşük tutar. Fakat kredi notunu kısa sürede yükselterek veya başka yollarla da kredi almak mümkündür.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç Kredisi

Günümüzde bankaların faaliyet alanı son derece genişlemiştir. O yüzden kredi talebinde bulunurken şubeler dışında interneti kullanmak daha uygun olabilir. Örneğin Aktifbank, para ihtiyacı olanlara kredi notu düşük olsa da internet şubesi üzerinden başvuru yaptıklarında anında kredi verebilmektedir. Bankanın verdiği kredi limiti 2.00-25.000 TL arasında değişmekte ve 3-48 ay arasında taksitlendirilebilmektedir.

Kolay Kredi Çekebilecek Bankalar

Kredi notu düşük olanların kredi çekebileceği bankalar arasında Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Fibabanka, Vakıfbank, TEB, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası da sayılabilir. Eğer maaş bordronuz varsa, aylık az da olsa bir kira geliriniz bulunuyorsa, herhangi bir taşınmazınız varsa bunlar üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bankalar, krediyi verdikleri taktirde kendilerine bir güvence bulabiliyorlarsa kredi notunuz düşük dahi olsa kredi vermekte bir bahis görmüyorlar.

Zor Durumdakiler İçin  Kredi Başvuru Kanalları

Herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor iseniz, sabit geliriniz yoksa, taşınmazınız bulunmuyorsa ve acil krediye ihtiyacınız varsa mobil bankacılık da iyi bir seçenek olacaktır. Bugün bütün bankaların IOS ve Android mağazalarında mobil bankacılık uygulamaları var. Bu uygulamaları kullanmaya teşvik etmek amaçlı bankalar zaman zaman kampanyalar düzenlerler, kişiye özel kredi imkanları tanırlar. O yüzden bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredi puanınız düşük olsa da kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Yolları İçin Yazımıza Göz Atın

Sicil Puanını Yükseltme Yolları

Kredi notu düşük olduğu için hiçbir şekilde kredi alamayanlar içinse geriye sicil puanını yükseltmek kalıyor. Bunun için borçlarınızı yapılandırmalı, yapılandırdıklarınızı günü gününe ödemeli, kart borçlarınızı kapatmalı, kredi kartlarınızın asgarisini değil bütün taksitini ödemelisiniz. Kısa süre sonra tekrar kredi talep edebilirsiniz. Kredi sicili 5 sene gibi bir süreçte düzelebilir. Bu süreçte yukarıda sayılanları yerine getirmek koşulu ile.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz