21 Kasım 2019

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2019

Kredi veya kredi kartlarının borçlarını ödemeyen kişilerin kredi notları otomatik olarak düşmektedir. Kredi notunun düşmesi de kredi sicillerini olumsuz yönde etkilemektedir. Vatandaşların sicillerini temizleyebilmeleri için sicil affı kanunları çıkarılmaktadır. Bu kanun doğrultusunda bazı bankalar vatandaşlara birçok imkânlar sunarak borçlarını ödeyebilme fırsatını sunmaktadır.

Hangi yöntemlerle kredi alınabilir?

Kredi veya kredi kartı borçlarını ödemeyen kişilerin kredi sicillerinin bozuk olması durumunda bile bazı bankalar vatandaşları mağdur etmemek için kredi verebilmektedir. Aşağıda kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalardan nasıl kredi alabilecekleri ile ilgili bilgiler verilmektedir:

  • Kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalara kefil göstererek kredi alabilme şansı vardır. Bankaların kefillerden talep ettiği bazı özellikler vardır. Kefilin 6 aydır sigortalı, memur ve kredi notu yüksek veya Ticaret Odası’na kayıtlı kişiler olması şartı aranmaktadır.
  • Bankalardan kredi alabilmenin bir diğer yolu ise kişilerin gelir durumlarını göstermesidir. Yani bankalardan kredi alınabilmesi için düzenli çalışıldığı ve ek gelirlerinin olması durumlarında belgelerin bankaya gösterilmesi gerekilmektedir.
  • Bankalardan kredi sicili bozuk olan kişiler teminat göstererek de kredi alabilme imkânına sahip olmaktadır. Yani kişiler, konut, araç, arsa, depo, tarla, işyeri, vb. mal varlıklarını bankaya teminat olarak gösterebilmektedir.
  • Kredi borçlarının yapılandırılması ile de bankalardan kolay bir şekilde kredi alınabilmektedir. Yani kredi sicili bozuk olan kişiler, düzenli bir şekilde her ay ödeme talimatı vererek kredi borçlarını ödedikleri takdirde kredi notlarını yükselterek bankalardan kredi alabilmektedir.

Vakıfbank ile kredi alma

Vakıfbank, kredi sicili bozuk olan kişilerin mağdur olmamalarıiçin birçok fırsat sunmaya devam etmektedir. Vakıfbank, kredi sicili bozuk olanlara 100 Bin TL değerinde her ay eşit taksitler ile borçlarını kapatabilecekleri faiz sıfırlama avantajını ortaya koymaktadır. Bu fırsat ile kredi sicili bozuk olan kişiler, faizsiz bir şekilde borçlarını ödeyebilme imkânına sahip olmaktadır.

Aktifbank İle Kredi Alma

Page Title

REKLAMLAR

Aktifbank, kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi notlarının düşüklüğünü dikkate almadan kredi verebilmektedir. Ayrıca Aktifbank, kredi verirken kefil veya teminat gibi şartları göz önünde bulundurmamaktadır. Aktifbank’tan kredi almak isteyen kişiler, banka şubesine gitmeye ihtiyaç duymadan Aktifbank’ın internet sitesi üzerinden kredi başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak krediyi alabilme şansını elde etmektedir. Başvuru işlemi onaylandıktan sonra online olarak istenilen tutar girilip sözleşmenin onay işleminin yapılmasının ardından kredi kolay bir şekilde alınabilinmektedir. Aktifbank, 60 aya kadar varan vade ve %2.09 düşük faiz oranı imkânıyla beraber vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kredi imkânı sunmaktadır.

Borç kapatma kredileri faiz oranları

Kredi sicilleri bozuk olan kişilere birçok banka borçlarını kapatabilmeleri için kredi imkânı vermektedir. Aşağıda bankaların kredi sicili bozuk olan kişilere verdikleri kredilerin faiz oranları ile ilgili bilgiler yer almaktadır:

  • QNB Finansbank: QNB Finansbank, %1.99 faiz oranı ile kredi vermektedir.
  • Ziraat Bankası: Ziraat Bankası, 24 aya varan vadeler için %1.10, 60 aya varan vadeler için ise %1.20 faiz oranı ile kredi verebilmektedir.
  • Şekerbank: Şekerbank, %2.32 faiz oranı ile kredi imkânı sunmaktadır.
  • Denizbank: Denizbank, %1.65 faiz oranı ile kredi vermektedir.
  • Akbank: Akbank, 12 aya varan vadeler için %2.25 faiz oranı ile kredi verebilmektedir.

İpotekli kredi başvurusu

Kredi sicili bozuk olan kişilere bankalar tarafından birçok kampanyalar ve imkânlar sunulmaya devam edilmektedir. Kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalardan kredi alabilmeleri için kendilerine ait taşınmaz mallara sahip olması durumunda mallarını ipotek ettirerek kredi alabilme imkânını elde edebilmektedir. Kredi sicili bozuk olan kişiler, arsa, konut veya işyerlerini bankaya teminat olarak göstererek kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Ama bankaların verdiği kredi borçlarının ödenmesinde yeniden sorun yaşanması durumunda bankalar, kredi sicili bozuk olan kişilerin teminat olarak gösterdikleri bütün mal varlıklarına el koyarak haciz işlemini başlatmaktadır. Bunun dışında bankalar, kredi sicili bozuk olan kişilerin teminat olarak gösterdikleri mal varlıklarının kişilerin almak istediği kredi miktarına denk gelip gelmeyeceğini detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Bankalar, karşılaştırma ve değerlendirme yaptıktan sonra olumlu sonucu elde etmeleri durumunda kredi sicili bozuk olan kişilere teminat olarak gösterdikleri mal varlıklarına paralel olacak miktarda kredi verebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şubeye Gitmeden İnternetten Kesin Onaylı Kredi Çekmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.