18 Ağustos 2019

Migros Money Puanları Nasıl Kullanılır? Money Puanlar Silinir Mi?

Ülke genelinde marketler zinciri olarak faaliyetlerine devam eden Migros mağazaları müşterilerine özel bazı hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler içinde en çok göze çarpan ise sadece Migros müşterilerinin kullanabildiği Migros Money kartlardır. Müşteriler marketten alışveriş yaptıkça bu Money kartta bazı puanlar birikmektedir. Bu puanlar da değişik şekillerde kullanılabilmektedir. Peki Migros Money puanları nasıl kullanılır? Money puanlar silinir mi? Bu soruların cevapları için kaleme almış olduğumuz makalemizi okuyabilir ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilindiği üzere Migros marketleri uzun yıllardır ülkemizin dört bir bucağında Türk halkına hizmet vermektedir.  Mega market kültürünün gelişmesinde büyük rol oynayan Migros hemen hemen her ilde faaliyet alanı yaratmıştır. Her sene milyonlarca TL ciro yaparak bu konuda birçok markete ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Hem kaliteli ürün yelpazesi hem de en iyi hizmet anlayışı ile müşterilerinin karşısına çıkan Migros aynı zamanda kendi bünyesinde binlerce kişiyi de istihdam ederek kamuya oldukça yararlı işlere de imza atmaktadır.

Migros Money Nedir?

Makalemizin asıl konusu olan Money puanlarının nasıl kullanılacağı meselesine gelecek olursak; Money kart, Migrostan alışveriş yapan müşterilere özel olarak basılan ve sadece Migros marketlerinde kullanılabilen ayrıcalıklı bir avantaj kartıdır.  Avantajlarından bahsedecek olursak; öncelikle Migros, belli zamanlarda diğer marketlerde olduğu gibi halk günü ve benzeri değişik isimler adı altında birçok üründe indirim yapar. Ama bu indirimler sadece Migros Money kartlara özel olarak yapılır. Yani Migros Money kartı olmayanlar bu indirimlerden faydalanamaz.

Page Title

REKLAMLAR

Money Kart Puanları Nasıl Toplanır?

Sahip olacağınız bir Migros Money kart ile bütün Migros marketlerinde tüm indirimlerden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Migros Money kartlara özel olarak verilen puanlardan da yararlanabilirsiniz. Peki müşteri olarak Migros Money puanları nasıl elde edebilirsiniz? Bunun için yukarıda da ifade ettiğimiz gibi öncelikle Migros marketleri müşteri hizmetleri bölümünde Money kart talep etmeniz gerekmektedir. Bu Money kartın herhangi bir aktivasyonu bulunmamakla birlikte, üzerinde sizin isminiz olmadığı için kolaylıkla hemen kullanılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, Money kartınıza ile telefon numaranızı tanımlatmaktır.

Bu işlemlerden sonra artık marketten dilediğiniz gibi hem indirimli alışveriş yapabilir hem de Money puanlar toplayabilirsiniz. Ama kasaya geldiğinizde Money müşterisi olduğunuz söylemeniz gerekmektedir. Zaten kasiyerler size mutlaka soracaktır; ama ne olur olmaz diye siz bu bilgiyi vermeyi ihmal etmeyin. Kasada iste kartınızı okutun isterseniz de cep telefonu numaranızı söyleyerek giriş yaptırabilirsiniz. Bu avantajından dolayı kartınızı evde unutsanız bile yine indirim avantajından yararlanmış olursunuz.

Money Puanlar Yıl Sonunda Silinir Mi?

Money puanlar sene içinde silinmez. Yani siz alışverişi ne zaman yaparsanız yapın sene içinde puanlarınız sabit kalır. Ama her yıl başında Money kartınızda bulunan puanlar tamamen sıfırlanır. Bundan dolayı eğer kartınızda Money puanlar varsa, yıl başı gelmeden hemen gidip bunları kullanmalısınız. Yıl başından sonra bu puanların hiçbir anlamı kalmayacaktır.

Migros Bebe Money Silinir Mi?

Migros Money’in müşterilerine sunmuş olduğu diğer bir avantaj ise bebe Money puan biriktirme fırsatıdır. Sadece bebek ürünleri alışverişlerinde toplanabilen bu puanlar daha sonraki yapılacak yine bebek alışverişlerinde belli ürünlerde kullanılabilecektir. Ama bebe Money yukarıda bahsettiğimiz standart Money’den farklı bir uygulamaya sahiptir. Bebe Money puanları hem sene içinde silinmez hem de yıl başında silinmez. Yani sizin bebe Money kartınızdaki puanların tamamı her zaman sistem tarafında muhafaza edilir. Bu konuda herhangi bir çekinceniz olmasın.

Bir önceki yazımız olan Banko Görevlisi Maaşları Ne Kadar? başlıklı makalemizde banka çalışan maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz