20 Ağustos 2019

Öğrenci Banka Hesabı Açma

Üniversite ya da lisede okuyan öğrenciler için en uygun banka hesaplarını araştırıp, işletim ücreti olmayan ve tüm bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak yapabilecekleri  öğrenci banka hesaplarını inceledik.  Öğrenciler için her kuruş oldukça değerlidir. Bu nedenle öğrenci ailesi tarafından gönderilen paralardan ücret alınmaması oldukça önemlidir. Peki en avantajlı öğrenci hesapları hangi bankalarda bulunmaktadır. En iyi öğrenci hesapları açan bankalar hakkında detaylı bir araştırma yaparak öğrenci banka hesabı açma başlığı altında açıkladık.

En Avantajlı Öğrenci Banka Hesapları

Belli yaş altında bulunan kişilere bazı bankalar tarafından tamamen ücretsiz bankacılık hizmetleri verilmektedir. Öğrencilerin bankalardan yapacakları; havale, EFT ve diğer işlemler için bu bankalar tarafından ek ücret alınmamaktadır. Üniversite öğrencileri için en uygun banka hesaplarını sıraladık. İşte öğrencilerden işletim ücreti almayan bankalar…

Akbank Öğrenci Hesabı Açma ( Akbank exi26 Öğrenci Hesabı)

Akbank ücretsiz öğrenci hesabı hizmeti vermektedir. 18 -26 yaş arasında bulunan kişilere tüm bankacılık hizmetleri tamamen ücretsiz bir şekilde exi26 kart ile verilmektedir. Üniversiteyi kazanan öğrenciler, ailelerinden  gelen paraları Akbank vasıtası ile tamamen işlem bedeli ödemeden alabilmektedir.

Akbank exi26 Banka Hesabı İçin İstenen Belgeler

  • İkametgah belgen veya yurtta kalan öğrenciler için yurt ikamet belgesi
  • Üniversite kimliği
  • Ehliyet/nüfus cüzdanı ile gidilerek Öğrenci Hesabı açtırılabilir
  • Ayrıca “ÖSYM Üniversite Sınavını Kazandı” belgesiyle de Öğrenci Hesabı açtırılabilir.

Akbank Exi26 Avantajları

  • Akbank exi26 hesabı için öğrenci hesabından hesap işletim ücreti alınmaz!
  • Anne, baba, akrabalar içinden hesabına havale yapmak isteyen kimse masraf ödemez,
  • Öğrenci arkadaşlarına ve ailene havale yapmak istediğinde masraf ödemez

İş Bankası Öğrenci Hesabı

İş Bankası öğrenci hesabı açmak isteyenlere çok iyi fırsatlar sunmaktadır. Öğrencilerin en çok istedikleri hizmetlerden biri olan işletim ücreti olmayan banka hesabı İş Bankası tarafından sunulmaktadır. İş Bankası, İşte Üniversiteli adı altında vermiş olduğu kredi kartlarına bağlı olarak açılacak olan öğrenci banka hesaplarından herhangi bir ücret almamaktadır.

İş Bankası’ndan daha önce bir hesabınızın bulunması durumunda, bu hesabınızı İşte Üniversite hesabına bağlayabilir ve ilk sene hem kredi kartı aidatı ödemeden öğrenci kredi kartına sahip olabilir hem de daha sonra 28 yaşına kadar da ücretsiz banka hesabı sahibi olabilirsiniz. İş Bankası öğrenci hesaplarından 28 yaşına kadar herhangi bir işletim ücreti almadığı için size önerebileceğimiz en iyi öğrenci banka hesapları arasında İş Bankası da bulunmaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

İş Bankası öğrenci hesabı için gerekli evraklar; kimlik ve öğrenci belgesi yeterli olacaktır.

Öğrenci Banka Hesabı Açma

Garanti Bankası Öğrenci Hesabı Açma

Ailesinden uzakta olan üniversite ya da lise öğrencileri ve yaşı 18 altında olanlar için ücretsiz banka hesabı açan bankalardan biri de Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası 25 yaşının altında olan öğrencilerden banka hesap işletim ücreti almamaktadır. Öğrenci banka hesabı açmak isteyen kişiler ücretsiz banka hesapları noktasında Garanti Bankası’nı tercih edebilir. 25 yaşına kadar herhangi bir işletim ücreti, havale ve eft masrafı almamaktadır.

Garanti Bankası Bonus Genç Kafası Kredi kartı, üniversite öğrencilerine özel olarak sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Öğrencilere yaptıkları yemek ve sinema alışverişleri için ayda 20 TL’ye kadar bonus puan veren Genç Bonus kredi kartına ücretsiz olarak sahip olunabilmektedir.

Garanti Bankası öğrenci hesabı açmak için istenen belgeler; kimlik belgesi ile öğrenci belgesi yeterli görülmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Hesabı Açma

Ziraat Bankası öğrenci hesapları konusunda diğer bankalara göre bir adım önde sayılmaktadır. Çünkü, KYK ve diğer burs ödemeleri sadece Ziraat Bankası üzerinden yapıldığı için, her öğrenci mutlaka bir Ziraat Öğrenci hesabı açmak zorundadır. Ziraat Öğrenci hesaplarından diğer bankalar gibi ücret alınmamaktadır. Bu hizmetlerin yanında ayrıca Ziraat Bankası tarafından hem öğrenci banka kartı hem de öğrenci kimlik kartı olarak kullanılabilen Kampüs Kart hizmeti verilmektedir.

Kampüs kart aynen bir banka kartı gibi kullanılabilen ve istenildiği zaman 375 TL’ye kadar nakit avansa imkanı sağlayan bir banka kartı özelliği göstermektedir. Kampüs Kartın yanında Ziraat Bankası Gençbank Kart hizmeti veren Ziraat Bankası, öğrencilerin tüm hesaplarını tek bir kredi kartında birleştirmektedir. Ziraat gençbank kredi kartı başvurusu için, SMS ile GENC BANKKART yaz, 4747’ye gönder yapmanız yeterlidir.  Ziraat Bankası öğrenci hesabı için istenen belgeler; öğrenci kimlik kartı ve T.C kimlik kartı belgeleri yeterli olmaktadır.

Yapı Kredi Öğrenci Hesabı Açma (Yapı Kredi Play Kart )

Yapı Kredi bankası öğrenci hesapları içinde en fazla para puan kazandıran bankalar arasında yer almaktadır. Ücretsiz olarak açılabilen Yapı Kredi öğrenci banka hesabına bağlı olarak açılacak olan Play Kartlar ile yapılan; sinema, giyim, yemek, eğlence alışverişlerinde onlarca TL para puan kazanma şansı da elde edilmektedir.

Yapı Kredi Play Kart Avantajları

Yapı Kredi Play Kart kullanıcıları, play harçlık ve her dönem artarak devam eden alışveriş harcamalarından verilen para puanları toplayarak avantaj elde etmektedir. Gençlere yönelik yapılan etkinliklerde ve indirimlerde en çok Yapı Kredi Play Kart ile anlaşmalar yapıldığı için, play kart kullanıcıları tüm indirimlerden yararlanabilmektedir.

18-26 yaş arasına ücretsiz verilen play karta tanımlı banka hesabından da yapılan hiçbir işlemden bankacılık masrafı alınmamaktadır. Play Kart, Word Kartın da bütün özelliklerine sahip olarak ön plana çıkmaktadır. Play kart başvurusunda bulmak isteyenler,  şube ve 4421 SMS kanalları aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar   başlıklı makalemizde cepte TEB, en para ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz