20 Kasım 2019

Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı  

 

Üniversite okuyan öğrenciler artan ihtiyaçları için birçok zaman yeterli nakit para bulamazlar. Bunun için birçok öğrencinin değişmez yardımcısı kredi kartlarıdır. Günümüzde üniversite okuyup da kredi kartı kullanmayan öğrenci yoktur. Peki öğrenci için en iyi kredi kartı hangisidir? Öğrenciler kredi kartı alırken nelere dikkat etmelidir? Bu soruların cevapları yazımızın devamında.

 

Üniversite sınavını yeni kazanıp henüz öğrenimin başında olan öğrenciler ya da daha önce üniversiteye yerleşip eğitimini devam ettiren öğrenciler için en uygun kredi kartı seçenekleri hakkında kaleme aldığımız bu yazımızda öğrenciler, birçok sorusuna cevap bulabileceklerdir. Ülkemizde son 10 yıl içinde var olan üniversitelerin sayısı neredeyse 4 kat artmış ve doğal olarak da üniversite öğrencilerin sayısı da aynı oranda artış göstermiştir. Bankalar da bu durumdan pay çıkarmak için birçok alanda girişimlerim başlatmış olup en çok yöneldiği alan da öğrenciler için uygun paketli kredi kartları uygulamaları olmuştur.

Öğrenci için en iyi kredi kartı hangisidir

Öğrenci için en iyi kredi kartı hangisidir

Bankalar büyüyen öğrenci potansiyelinden yararlanmak için, öğrencilere uygun koşullarda kredi kartı çıkarıp onları banka için aktif birer müşteri haline getirmektedirler. Peki en uygun kredi kartı hangisidir? Bunun için birçok banka nezdinde yaptığımız araştırmayı burada sizler için özet şeklinde yazıp, en kısa yoldan size bilgi vereceğiz. Bu sayede banka banka dolaşıp uygun kredi kartı aramak zorunda kalmayacaksınız.

 

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartlar

 

İş Bankası – İş’te Üniversiteli: Öğrenciler arasında oldukça yaygın kullanılan bu kredi kartı maximum özellikte olup, yıllık kart aidatı alınmamaktadır. İlk etapta öğrenciye yönelik kart olduğundan düşük limitle başlayıp daha sonra ödeme düzeninize göre limitiniz artış gösterecektir.

 

Akbank –Exi26:  Akbank’ın öğrencilerin hizmetine sunmuş olduğu bu karttan ilk sene aidat alınmamaktadır. Daha sonraki yıllar için aidat istenir; fakat banka ile yapacağınız görüşme sonrası aidatınız kaldırılabilir. Ya da belli bir dönem için muaf tutulabilirsiniz. Genellikle bütün alışverişlerde taksit imkanı sunan bu kart öğrenciler tarafından oldukça tutulmaktadır.

 

Page Title

REKLAMLAR

TEB-ÜniversiteTEB: Bonusla çalışan TEB, kredi kartları konusunda diğer bankaların gerisinde kalmamak için öğrencilere yönelik piyasaya sürmüş olduğu üniversiteTEB kredi kartı ile birlikte binlerce üniversite öğrencisini bünyesinde aktif müşteri yapmayı başarmıştır. Yıllık aidat olarak çok düşük bir ücret talep eden TEB, bu kredi kartını kullanan öğrencilere hafta sonları için sürpriz yaparak sinema ya da tiyatro biletleri hizmetlerini ücretsiz sunmaktadır.

 

HSBC- Advantage- Campus-: Neredeyse bütün üniversite öğrencilerinin kullanmış olduğu bu kredi kartını temin etmek, bakkaldan ekmek almak kadar kolaydır desek sanırım pek de abartmış olmayız. Çünkü artık şehir merkezlerinde her köşede, her caddede HSBC kredi kartlarını dağıtan kişilere rastlamak mümkündür. Üniversiteliye en kolay yoldan kredi kartı veren HSCB ile birçok alanda taksitli alışveriş yapılabilmektedir. Yıllık aidat ücreti olan bu kartta limitleriniz yapmış olduğunuz harcamalar oranına göre artacaktır.

 

Yapı Kredi- Play Kart: Yıllık aidatı olan bu kartta limit olarak, diğer öğrenci kartlarında genellikle biraz daha yüksek tutulmaktadır. Yıllık aidatı olan bu kartı öğrenci belgenizi beyan etmeniz durumunda rahatlıkla alabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası – Genç Bankkart: Maximum ile çalışan Ziraat Bankası, öğrencilere yönelik çok avantajlı kredi kartı uygulaması olan Genç Bankkart ile birçok öğrenciye ulaşmayı başarabilmiştir. Banka öğrencilerden yıllık aidat ücreti almamaktadır. İlk zamanlar limit düşük çıkarken daha sonra yapılan alışverişler ve ödeme düzenine göre bu limit miktarı yükseltilmektedir.

 

Yukarıda sıralanan kredi kartları öğrenciler için en uygun avantajları sunan en iyi kart listesi şeklinde hazırlanmıştır. Bunlar dışında öğrencilere kredi kartı hizmeti veren birçok banka daha vardır. Ama yukarıda saydıklarımız listenin başında bulunan kartlardır. Öğrenciler kendilerine en uygun kredi kartını seçerek hemen gereken başvuruyu yapabilirler.

ÖĞRENCİ KREDİ KARTI İÇİN İSTENEN BELGELER

ÖĞRENCİ KREDİ KARTI İÇİN İSTENEN BELGELER

Kredi Kartı İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 

Kredi kartı almak isteyen öğrencilerin bankalara ibraz etmek zorunda oldukları bazı belgeler vardır. Bunları sizin için listeledik. Kredi kartı için istenen belgeler:

  • Üniversite öğrenci belgesi
  • İkametgah belgesi ya da adınıza ait bir elektrik ya da su faturası
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport da olabilir
  • Tüketici belgesinin ıslak imza ile imzalanması

 

Bu belgeleri hazırlayıp bankaya teslim ettikten sonra banka sizin için mini bir risk incelemesi yapacaktır. Buna göre daha önce bankalara borcunuzun olup olmadığı ve bu borcun ödenip ödenmediği kontrol edilecektir. Borcuna sadık olmayan kişiler riskli olarak tanımlandıkları için, sizin de böyle bir risk taşımanız durumunda size kredi kartı verilmeyecektir. Bankalar özellikle öğrencilerden kredi kartı borcunu tahsilde zorlandıkları zaman çok fazla yasal yollara başvuramamaktadırlar. Çünkü öğrencinin geliri olmadığı için ve bursuna da haciz getirilemediği için bankanın bu konuda eli kolu bağlı kalmaktadır.

 

Öğrenci kredi kartı ile ilgili sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi? başlıklı makalemizde en uygun üniversite kredi kart, üniversite kredi kartı ve üniversite öğrencisi kart limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.