20 Ağustos 2019

Öğrenciler İçin Kefilsiz Kredi

Öğrencilerin gelir belgesi olmadığı için birçok banka kredi başvurusu yapan öğrenciye kredi vermez. Ama bazı bankalar ( Yapı Kredi, Deniz Bank, ING Bank gibi) kredi vermek için özellikle kefil şartı arayabilmektedir. Bu da genelde anne-babalar olmaktadır. Yani krediyi aslında öğrencinin şahsına verirler; ama muhatap olarak da aileyi baz alırlar. Son dönemlerde bunun tersi işlemler yapan bankalar da ortaya çıktı. Bazı bankalar öğrenciye gelir belgesiz ve kefilsiz kredi vermektedir.

Okuyan Kişiler İçin Kredi İmkanı

Çoğu kişi ihtiyacı olduğunda yüksek meblağlı nakit ihtiyacı hissettiğinde krediye başvurup ihtiyacını karşılamaktadır. Önceki dönemlerde bankalardan kredi almak zor olmakla beraber, kredi kullanmak isteyen kişiden birçok şart aranmaktaydı. Fakat günümüzde sigortasız ev hanımlarına bile kefilsiz, senetsiz kredi verilmekte, istedikleri zaman kredi kullanabilmektedirler.

Aslına bakılırsa bankalar kredi işlemlerinde üniversite öğrencilerini de statü olarak ev hanımları ile aynı kategoride değerlendirmekte, öğrencilere kefilsiz kredi çekme imkânı vermektedir. Makalemizde öğrenci arkadaşlarımızın en çok merak ettikleri husus olan öğrenci kefilsiz kredi çekebilir mi? Sorusuna ayrıntılı olarak değerlendirdik.

Eğitim Ve Öğretime Destek Veren Banka Şubeleri

Söz konusu eğitim olduğunda artık birçok banka öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak adına ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Her bankanın eğitim kredisi limiti farklı olup, faiz oranları az olmakla birlikte bankadan bankaya değişebilmektedir. Önceki dönemlerde eğitim kredisi adı altında ihtiyaç kredilerini, öğrencinin anne veya babası çekebilmekteydi.

Günümüzde ise 18 yaşını dolduran öğrenciye çoğu banka kefil, senet gibi istenebilecek şartı aramamakta ve direk olarak krediyi vermektedir. Öğrenci nakit ihtiyacı duyduğunda kredinin onaylanması itibariyle parasını kullanabilmektedir. Öğrenciye kredi veren bankaları ve şartlarını aşağıda detaylandırdık.

Öğrenciye Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankalar müşteri potansiyellerini artırmak için kefil, gelir belgesi istemeden kredi vermeyi kabul etmektedirler. Sigortası olmadan çalışan bir kişi kredi çektiğinde sigortasız işçi aylık ücrete tabi olduğundan kredi taksitlerini ödeyebilmektedirler. Fakat öğrenciler herhangi bir iş yerinde çalışmadıklarından kredi taksitlerini ödemekte zorlanmakta ve bu yüzden bankalar öğrencilere kredi vermeye çok da razı olmamaktadırlar.

Page Title

REKLAMLAR

Yalnız bazı öğrenciler part time işe girip okul harçlıklarını, yurt taksitlerini karşılamak için çalışırlar. Part time iş bile olsa bazı işverenler sigorta yapmaktadırlar. Böyle öğrenciler kredi kullanmak istediklerinde banka kolaylıkla kredi kullandırmaktadır. Öğrenciye kredi veren bazı bankaları inceleyelim.

Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Bankalar öğrencilere kredi verirken bazı şartlar sunmaktadır. Bunlar; öğrenci 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamışsa düzenli gelir sahibi olan velisi eğitim kredisini çekebilir. Diğer en önemli şart ise kredi notu değerlendirmesidir. Öğrencilerin de kredi notu bulunmaktadır. Şöyle ki bir bankadan veliniz sizin adınıza bir banka hesabı açtı ve aylık düzenli olarak hesabınıza para yatırdı.

O zaman kredi notunuz yükselecek ve kredi kullanmak istediğinizde kredi talebiniz banka tarafından olumlu değerlendirilecektir. Kredi kartı harcamalarınız ve ödemeleriniz de kredi notunuzu etkileyecektir. Harcamalarınız yüksek ve ödemeleriniz de eksikse bu durum kredi notunuzu düşürecektir.

Ziraat’ ten Eğitime Destek Kredisi

T.C Ziraat Bankası eğitime tam destek kampanyası ile bilinmekte olup, öğrenciler ve veliler tarafından eğitim harcamalarını karşılamak için en çok tercih edilen bankalar arasındadır. Ziraat Bankası 36 ay vadeli ve düşük faiz oranları ile eğitim kredisi vermektedir. Fakat banka herhangi bir yerde çalışmayan öğrencilerden kefil istemekte, ya da aile bireylerinden sabit geliri olana eğitim harcamaları için krediyi o kişi adına tahsis etmektedir. Siz de eğitim giderlerinizi zorlanmadan karşılamak istiyorsanız 36 ay vade ile kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Başvurularınızı Ziraat Bankası şubelerine giderek yapabilirsiniz.

Denizbank Öğrencilerin Bireysel İhtiyaç Finansmanı

Denizbank’tan öğrenci giderlerine büyük destek sağlamaya devam ediyor. Denizbank, öğrencilerin nakit ihtiyacı hissettiklerinde %0.99 gibi minimum faiz oranıyla kefile gerek duymadan eğitim kredisi vermektedir. Yapmanız gereken ilk adım Denizbank’tan hesap açtırarak aileniz para göndereceği zaman Denizbank hesabınıza yatırarak düzenli bir para akışı sağlamak. Bu size avantaj olarak dönecek ve kredi notunuzu yükseltecektir. Banka kredi notu yüksek olan öğrenciye zorlanmadan kredi verecektir. Kredi çekmek için; KAMPANYA yazarak T.C kimlik numaranızı ve telefon numaranızı da yazarak 3280’e mesaj atabilirsiniz. Krediniz cebinize gelecektir.

Siz öğrenci kardeşlerimiz eğitim giderleriniz için eğitim kredisi kullanmak istediğinizde detaylı bir araştırma yapmalı size ve velinize en uygun gelen banka ile çalışmalısınız.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz