Peşinatsız Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Araba sahibi olmak isteyip de elinde nakit para olmayanlar, bu yazı tam aradığınız bilgileri size hazır olarak sunmaktadır. Ülkemizde özellikle sıfır araçlarda neredeyse bütün şirketler müşterilerine taksitli araç alma kampanyası sunmaktadır. Ama önemli olan hem taksitli hem de peşinatsız araç alma fırsatı sunulmasıdır. Birçok sürücü de bu yönde bir kampanyaya dahil olarak araç sahibi olmaya çalışmaktadır. Yazımızla ilgili olarak sizlere bu konuda gerekli bilgileri vermeye çalışacağız. Peşinatsız taksitle araba nasıl alınır? Peşinatsız araç veren firma var mı? Hem peşinatsız hem de taksitli araba almak için aranan şartlar nelerdir? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edin.

Araba sahibi olmak birçok kişinin arzuladığı bir durumdur. Hayat şartları içinde her türlü mecburi ve keyfi işlerimiz için araçlar ister istemez ilk şart olmaktadır. En küçük işlerimizde bile herhangi bir vasıtaya ihtiyaç duymamız bizi araç sahibi yapmaya zorlamaktadır. Araç ihtiyaçlarımız için sürekli taksilere para vermek ya da yakınlarımızdan emanet araç almak belli bir süre sonra sorunlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi cebinde nakit parası olmamasına rağmen uygun koşullar altında araç sahibi olmak istemektedir.

Ülkemizde araç sayısı her sene katlanarak artıyor dersek abartmış olmayız. Çünkü her geçen sene bir önceki seneye göre trafikte birkaç milyon araç fazlalaşmaktadır. Şu an halihazırda ülkemizde 20 milyon civarında araç olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayıya her geçen gün yenileri de eklenmektedir. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte, ülkemizde halkın maddi gelirinin yükselmesi ve bu nedenle araba gibi temel ihtiyaçların ertelenmemesi en önemli neden olarak gösterilebilir. Ayrıca araç tedarikçisi büyük şirketlerin müşterileri için yapmış oldukları taksitli araba satışları da ülkemizdeki araba sayısının artışında önemli bir etkiye sahiptir.

 

Bankalar Nasıl Sıfır Faizli Araç Kredisi Verirler?

Page Title

REKLAMLAR

Ayrıca şirketler taksitle araba sattıkları gibi sürücülerin bu taksitleri ödeyebilmeleri için bankalar ile anlaşama yoluna giderek, müşterilerine gerekirse sıfır faizli araç kredisi çıkarmaktadırlar. Bu da aklında araba almak olmayan kişilerin bile araba almasına sebep olmaktadır. Tabi makalemizin ana konusu hem peşinatsız hem de taksitli araba alınmasıdır. Öncelikle şunu belirtelim; günümüzde hem sıfır araç satan firmalar hem de ikinci el oto satıcıları müşteri çekebilmek için her türlü yola başvurmaktadır. Bu yöntemlerin en önemlileri de özellikle taksitli araç satışlarıdır.

Birçok firmanın ve oto galericinin taksitle araç satışı yaptığı günümüzde buna ek olarak bazı firmalar da hem taksitli hem de tamamen peşinatsız araç satma yoluna gitmektedir. Hatta birçok firma da müşterilerini bankalar ile karşı karşıya kalmadan kendi bünyelerinde taksitli alışveriş imkanı tanımaktadır. Tabi bunun için müşteriler ile oto galericiler arasında senet imzalanmaktadır. Senetlerin günü geldikçe ödemeler de yapılır.

 

Peşinatsız ve Taksitli Araç İçin Oto Galericiler Tercih Edilebilir!

Ülke genelinde genel anlamda yaşanan ekonomik durgunluk ve özellikle de ikinci el otomobil piyasasının yavaşlaması birçok araç firmasını zorunlu olarak otomobil kampanyası yapmaya sevk etmiştir.  Araç sahibi olmak isteyip de elinde hiç peşinatı olmayan ve daha da kötüsü araç için bankadan kredi onayı alamayan kişiler için bir can suyu olan otomobil kampanyaları ile birçok kişi istediği araca sahip olabilecektir. Hem de aracın ödemesini uygun taksitlerle yaparak.

Sıfır araç alımlarında firmalar genelde bankalar ile anlaşma yoluna giderler. Özellikle de taksitli araç almak isteyen kişiler için banka kredisi çıkarılır. Bankaların vermiş olduğu bu taşıt kredisinde araç firmaları sadece aracılık ederler. Satış sonrası ödemeler için artık sadece banka ve müşteriler iletişime geçecektir. Ama ikinci el oto galericiler her ne kadar bankalar ile de çalışıyor olsalar da yine de elden taksitle araç satışı için halen en uygun seçenek olarak durmaktadırlar. Özellikle senetle araba satışlarından en önemli rolü üstlenen oto galericiler bu yöntemle her sene binlerce kişiyi peşinatsız ve taksitle araç sahibi yapmaktadırlar. Siz de hem peşinatsız hem taksitle araç almak istiyorsanız size en uygun teklifi veren bir oto galerici ile anlaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İkametgah Cezası Aldım Ödemek Mecburi Mi?   başlıklı makalemizde ikametgah cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.