PTT’den Kredi Çekme Detayları

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi yıllardan beri hizmette olan kurumlardan bir tanesi olan PTT son yıllarda bankacılık sektörüne de girmeye başladı. Hatta PTT kanalı ile kredi bile alabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için PTT’den nasıl kredi alabilirsiniz PTT kredi detayları neler hep birlikte göz atalım.

PTT’den Ne Şekilde Kredi Alabilirim

PTT çok uzun senelerdir hizmette olan ve gelişen teknolojiye rağmen eskimeyen fakat geç gelişen firmalardan bir tanesidir. Yıllardan beri mektuplarınızı, telgraflarınızı sevdiklerinizi ulaştırmaya devam ediyor. Kargoculuk hizmeti yapan PTT son yıllarda bankacılık sektörüne de girdi zaten bildiğiniz gibi isme havale yapan ve maaşlarınızı ödeyen, hesap açmanızı sağlayan ve bankacılık işlemlerinizi yapmanızı sağlayan PTT artık ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi de vermeye başladı.

Page Title

REKLAMLAR

Alacağınız bu banka kartları ile ATM lerden 7/24 bankacılık işlemlerinizi yapabilir faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Emekli maaşlarını da hem şubelerden hemde paramatiklerden almanızı sağlayan PTT kredi veren bankalardan sonra gelen kurumlar arasında da yer almayı başardı. PTT den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Normal bankalarda geçerli her şart PTT’lerde de geçerlidir. Yapmanız gereken maaş bodronuz ve nüfus cüzdanınız ile birlikte başvuruda bulunmak.

PTT den Kredi Alma Koşulları

Peki ama PTT’den kredi alma koşulları neler bir de bu konuya bakalım. Özellikle maaşlarınızı PTT yolu ile alan müşteriler kredi alırken öncelik şansına sahipler krediler buradaki hesaplarından kesileceği için kredi alırken herhangi bir evrak vermelerine gerek yoktur. Eğer maaşınız başka banka da ise PTT’den kredi alabilmek için son üç aylık maaş bodronuz yada banka hesap dökümü yeterli olacaktır. Tabi ki bankalar da olduğu gibi PTT’lerde de kredi başvurusu yaparken kredi notunuz baz alınacaktır. Kredi alma koşullardan bir tanesi kredi notunuzun çok düşük olmaması, bir diğer kriter maaşınızın aldığınız kredi tutarlarından fazla olmaması yani başka bankada krediniz varsa PTT kanlı ile ek kredi almanız düşük olacaktır. 75 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Alsanız bile hayat sigortası yapılmayacaktır. Tüm bu kriterleri sağladığınız takdirde sizlerde PTT kanalı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.