12 Kasım 2019

Senelik Ödemeli Krediler

Bankalardan çekilen kredilerin ödeme aralıklarına baktığımızda genelde her ay düzenli ödemeli krediler ön plana çıkmaktadır. Özellikle konut ve ihtiyaç kredileri çekilirken çok büyük bir düzenleme ve özel bir kampanya olmadıkça ertelemeli ya da uzun vade aralıklı (örneğin 3 ayda bir gibi ) kredi seçenekleri sunulmaz.  Ama tarım kredisi, esnaf kredileri ve diğer KOBİ kredilerinde tam tersi bir durum vardır. Kredi aşamasında uzun aralıklı krediler çekilebilir. Senelik ödemeler, 6 ayda bir ödemeler ya da 3 ayda bir yapılan ödemeler gibi.

Söz konusu standart esnaf ve ticari krediler dışında ayrıca bazı bankaların vermiş olduğu senelik konut kredilerinden de söz edebiliriz. Örneğin, Ziraat Bankası senede bir ödemeli konut finansmanı hakkında birkaç bilgi vermek istedik. Ziraat Bankası direk konut kredisi şeklinde vermese de, kişilere kredinin nerede kullanılacağını sormadığı için isteyen bunu konut kredisi isteyen taşıt kredisi şeklinde kullanabilir. Aslında verilen kredinin niteliği tarım kredisidir; ama isteyen farklı yerlerde kullanabilir. Bu sayede hem düşük faizli hem de uzun vadeli konut kredisi kullanma imkanı olacaktır.

Uzun Aralıklı Kredi Seçenekleri

Kredi geri ödemelerinin daha çok aylık olarak olduğu bilinir. Fakat ülkemizde senelik ödemeli krediler, yıllık ödemeli krediler de bulunmaktadır. Denizbank ve aşağıda belirteceğimiz bankalar seneden seneye ödemeli birçok kredi sağlamaktadır.

Senede Bir Kez Ödemeli Kredi

Senelik ödemeli krediler, geri ödemesinin yılda bir sefer olduğu kredileri ifade eder. Bu krediler daha çok üreticiye verilir. Yani hayvancılıkla, çiftçilikle, tarımla uğraşanlar bu kredilerden yararlanabilirler. Bunun mantığı da bu sektörlerde üretimlerin yıllık olarak olduğunu göz önünde bulundurma, hasat dönemine veya hayvanların yetiştirilip satışa hazır hale getirildiği dönemlere ödemeleri ayarlamaktır.

Ödemeler bu kişilerin para kazandığı, mahsul aldığı dönemlere denk geldiği için senede bir kez ödemeli kredi tercihi üreticiye büyük kolaylık sağlamaktadır.

Page Title

REKLAMLAR

Ziraat Bankası Yılda Bir Ödemeli Konut Kredisi

Senelik ödemeli krediler daha çok bankalar tarafından tarım kredisi, tarımsal kredi, çiftçi kredisi gibi adlandırmalarla anılır. Bununla birlikte Ziraat Bankası yılda bir ödemeli kredi seçeneğinde hem tarımsal kredi hem de konut kredisi vermektedir. Ziraat Bankası yılda bir ödemeli konut kredisi kapsamında çiftçilere hasat dönemine uygun olarak ödem planı hazırlamakta ve ödeme planlarını 6 ayda 1 veya 12 ayda 1 olarak taksitlendirmektedir.

Bankanın bu kredisi 120 aya kadar vadeli ve satın alınacak konutun eksper değerinin en fazla %80’i olacak şekilde kullandırılmaktadır. Uygun faiz oranlı, yılda bir ödemeli konut kredisi hesaplama bankanın internet sitesi üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir.

Akbank Tarıma Destek Kredisi

Akbank tarıma destek kredisi kapsamında geniş kapsamlı kredi veriyor. Sera kredisi, arsa alım kredisi, damla sulama sistemi kredisi, traktör kredisi, ekipman kredisi, araç kredisi gibi ürünlerle çiftçilerin ödemelerini senede 1 sefere mahsus olarak, hasat dönemine göre taksitlendiriyor ve çiftçileri birçok yönden desteklemiş oluyor. Birçok bankanın sunmuş olduğu karta benzer tarım kartı ile de banka çiftçilerin çeşitli tarımsal ihtiyaçlarını indirimli olarak almalarına imkan veriyor.

Denizbank Yıllık Ödemeli Kredi

Senelik ödemeli krediler arasında en cazip olanlardan birisi de Denizbank’a ait. Denizbank yıllık ödemeli kredi kapsamında tarımsal ihtiyaç kredisi veriyor. Banka 5 yıla varan vade seçenekleriyle, senede bir ödemeli olarak 50.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Üstelik Denizbank seneden seneye ödemeli krediye SMS’le dahi başvurabilme imkanı veriyor. Cep telefonunuzdan T.C. kimlik numaranızı yazı bir boşluk bırakarak SMS Tarım yazıp 3280’e kısa mesaj göndermeniz kredi başvurunuz için yeterlidir. Banka yetkilileri kısa sürede size dönüş yapmaktadırlar.

İş Bankası Traktör Kredisi

Çiftçilere senelik ödemeli krediler kapsamında İş Bankası da cazip teklifler sunuyor. İş Bankası traktör kredisi, tarım ekipman kredisi, arazi taşıtı kredisi gibi ürünler sunuyor. Traktör kredisi hem 0 km hem 2. El traktör alımlarında geçerli olarak hasat zamanı ödemeli, 48 aya varan vadeler ile tercihe sunuluyor. İmece kart ile de tarımsal alışverişlerde birçok avantaj sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan PTT Emekliye Kredi Verir Mi?   başlıklı makalemizde ptt kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.