20 Kasım 2019

Senetle Kredi Veren Yerler  

Kredi ihtiyacınız olduğunda ilk olarak bankalara başvuru yaparsınız; ama bankalara yapmış olduğunuz başvurular, kredi notunuzun kötü olması ya da gelir durumunuz iyi olmamasından kaynaklı olarak kabul edilmeyebilir. Kredi ihtiyacınız çok acilse o zaman ikinci bir seçenek olarak senetle kredi veren yerlere başvuru yapabilirsiniz. Senet karşılığı para veren yerler aracılığı ile ihtiyaçlarınızı gidermek  aslında pek tavsiye etmediğimiz bir harekettir. Çünkü, senetle kredi çıkaran kurumlar bankalara göre daha yüksek faiz oranları sunmaktadır. Ama acil para bulmam lazım diyen müşterilerimiz  için de senetle kredi veren yerleri araştırdık.

Acil Para Lazım Senetle Nasıl Para Bulunur?

Ülkemizde kredi verme işlemlerini sadece bankalara yapmamaktadır. Bankaların yanında, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yetkilendirilmiş bazı aracı kurumlar vasıtası ile de kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu kurumlar yasa dışı olmayıp faktöring şirketler adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Başta İstanbul,  İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde kurulan bu yerler, ihtiyacı olan kişilere belli bir komisyon karşılığında senetle kredi vermektedir.  Peki senetle kredi veren şirketlere nasıl başvuru yapılır? Senetle kredi veren şirketler hangileridir?

Senetle Kredi Veren Şirketler

Kredi ihtiyacınızı bankadan gideremediyseniz, bu ihtiyacınızı farklı yöntemler kullanarak da giderebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken senetle kredi çekmektedir. Senetle kredi veren kurumların başında faktöring şirketler gelmektedir. Türkiye çapında, faaliyet gösteren faktöring şirketlerinin listesi;

 

faktöring sirketler

faktöring sirketler

Senetle Borç Nasıl Bulunur?

Listelediğimiz faktöring şirketler dışında da senetle para bulma şansınız vardır. Resmi yollarla kredi verme yetkisi olmayıp da senetle para veren birçok iş yeri bulunmaktadır. Bunların başında kuyumcular gelmektedir. İl ve ilçelerdeki kuyumcular senetle para vermektedir. Her kuyumcu bu işlemi yapmaz, ama kuyumcular eskiden beri etrafındaki kişilere senet karşılığında nakit para verirler.

Page Title

REKLAMLAR

Kuyumculardan Senetle Altın Alma

Çevrenizde tanıdık kuyumcu yoksa, buradan senetle para almanız zor olabilir; ama bunun yerine senetle altın alabilirsiniz. Senetle almış olduğunuz altınları da nakit paraya çevirerek nakit ihtiyacınızı bir süreliğine gidermiş olabilirsiniz. Bu yöntemle kuyumculara yüksek oranda komisyon vermek zorunda kalabilirsiniz; ama en azından acil kredi ya da para ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Senedin günü gelmeden para bulmanız durumunda erken ödeme yaparak, ödeyeceğiniz komisyon tutarında indirim elde edebilirsiniz.

Senetle  Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle altın ya da para bulmanızdan daha kolay bir yöntem istiyorsanız senetle cep telefonu satan yerlere başvuru yapabilirsiniz. Bilindiği gibi artık Iphone ve samsung gibi pahalı cep telefonları 3-4 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Cep telefonu mağazasından senetle alacağınız bu cep telefonlarının kutusunu açmadan ve faturasını bozmadan başka bir cep telefonu dükkanına aynı gün satabilirsiniz. Bunun için belki birkaç yüz TL zarar edeceksiniz ama acil nakit ihtiyacınızı bu şekilde gidermiş olursunuz. Diğer taraftan senet borcunuzu da ay ay taksitler şeklinde ödeyerek kendinizi sıkmamış olursunuz.

Kara listede olduğu için kredi çekemeyenler, senetle para bulmak için arayışlara girmeden önce Aktifbank’a başvuru yaparak 20.000 TL’ye kadar kredi çekebilir. Aktifbank 20.000 TL kredi tablosu

Aktifbank Kredi Hesaplama

Aktifbank Kara Listedekilere Kredi

Kara listeye girmiş kredi çekemiyorum diyen kişilere mevcut şartlarda kredi verilmez; ama son çıkan kredi sicil affı 2017 sonrası artık bankalar, gelir belgesi beyan eden ve kara listede olan kişilere bile kredi vermeye başladı. Bu bankaların bir tanesi de Aktifbank’tır. Aktifbank, 20.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarda kara listedekilere de kredi vermektedir. Sadece gelir belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? başlıklı makalemizde öğrenciler kredi alabilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.