12 Kasım 2019

Şubeye Gitmeden İnternetten Kesin Onaylı Kredi Çekmek

Bankalar daha çok ve daha hızlı bir şekilde müşterilerine ulaşabilmek için artık kredi başvurularını internet ve özellikle mobil telefonlar üzerinden almaya başladı. Bu uygulamalar sayesinde kredi başvurusu için artık bankaya gitme zorunluluğu kalmış oldu. Şubeye gitmeden kredi çekmek için sadece bir internet bağlantınızı olması yeterlidir.

Bazı bankalar, mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapacak olan müşterilerine değişik indirim ve kampanyalar da yaptığı için şubeye gitmeden internetten kredi başvurusu son dönemde oldukça yaygınlaştı. Hangi bankalar internetten kesin onaylı kredi vermektedir? Online kredi veren banka ve şartları.

Bankaya Gitmeden İnternetten Kredi Çekebilir Miyim?

Anında kredi almak isteyenler için, belge, kefil ve diğer zaman alıcı işlemler ile uğraşmak istemeyenler için gelir belgesiz kredi veren bankaları sıralıyoruz. Toplam başvuru süresi sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Şube yetkisinde ve genel merkez yetkisinde olan bazı krediler var. Yapılacak kredi başvurusunda limit yüksek ise buna genel merkez yine şubeye gitmenize gerek kalmadan onay verebilir. Bu sizin kredi notunuza ve daha önceki bankacılık işlemlerinize göre karar verilecek bir durumdur.

Hangi Bankalar İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Verir?

Bankaya gitmeden kredi çekmek istiyorsanız bunun için en iyi seçenek kesinlikle internetten kredi başvurusu yapmaktır. Online kredi başvurularında hem sizden bir gelir belgesiz istenmeyecek hem de evinizde ya da iş yerinizde hesabınıza yansıtılan kredinin keyfini çıkarmış olacaksınız. İşletme sahibi olarak  yani KOBİ ya da büyük esnaf olarak ticari kredi başvurusu yapmayıp sadece bireysel kredi çekmek istiyorsanız o zaman bankaların üst limitlerine göre başvuru yapmanız gerekmektedir. Şubeye gitmeden gelir belgesiz anında kredi için bankalar size bazı limitlere kadar yardımcı olmaktadır. Daha yüksek limit için şubeden kredi başvurusu yapmalısınız.

Page Title

REKLAMLAR

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Üst Limitleri

İnternet üzerinden belgesiz, kefilsiz kredi için bankaların farklı limit imkanları vardır. Her banka aynı limitleri talep etmez. Örneğin, Ak Bank internetten kredi başvurusu yapılması durumunda en üst limit olarak 30 bin TL belirlenmektedir. Bu oran TEB Bankasında 30 bin, Vakıf Bank 30 Bin TL, Yapı Kredi 50 Bin TL, İş Bankası 25 Bin TL olarak kredi limiti belirlenmiştir.

Gelir belgesiz başvuru kabul edildiği için kredi limitleri şubeden yapılacak başvuru limitlerine göre düşük tutulmaktadır. Bu nedenle daha fazla krediye ihtiyacı olan kişilerin şubeden kredi başvurusu yapması daha doğru olacaktır.

Anında Kredi Veren Bankaların Şartları

Anında kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bankaların istedikleri şartları da tamamlamak zorundasınız. Sonuçta başvuru esnasında banka sizin Findeks kredi notunuzu, Merkez Bankası kredi sicil durumunuzu sorgulayıp krediye uygunluğunuzu değerlendirmeye alacaktır. Gelir belgesiz anında kredi için istenen şartlar şunlar olacaktır;

  • Kredi sicilinizin bozuk olmaması
  • Kredi Notunuzun riskli seviyenin üstünde olması
  • Mevcut banka kredi limitinizin yeterli olması (Başka bankada krediniz varsa ve geliriniz yeni bir krediyi ödeyecek kadar yüksek değilse o zaman banka kredinizi onaylamayabilir. Aylık toplam geri ödeyeceğiniz miktar aylık gelirinizin %80’ini geçmemelidir.)

Bu şartları yerine getiriyorsanız ilk etapta gelir belgesi, maaş bordrosu gibi evrakları sunmazsanız bile yeterli olacaktır. İnternette ön onaylı kredi başvurusu yapan kişiler içinde kredi notu düşük olup da ön onay alan kişiler çıkabilir. Bu kişilerin kredisi onaylanır; ama banka şubesine de beyan ettiği evrakları götürüp imza atması gerekmektedir.

Ön onaylı kredilerde banka hemen krediyi hesaba tanımlamayabilir. Bu durumdaki kişilerin internet başvurusu sonrası gerekli evraklar ile bankaya gidip kredi başvuru sürecini tamamlaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?   başlıklı makalemizde asgari ücretli, asgari ücretlinin kredi limiti ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.