20 Ağustos 2019

T.C Kimlik Numarası İle Kredi Başvurusu Yapmak  

 

Bankalardan kredi kullanmak için  artık eskisi çok uzun bir süreci takip etmenize gerek yok. Sadece bir kısa mesaj ile bankaya kredi başvurusunda bulunabilir ve sadece birkaç saat içinde size kredi çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.  Son dönemlerde artan online kredi başvurusu ile birlikte ayrıca T.C kimlik numarası ile kredi başvurusu yapma oranı da artış göstermiştir. Peki T.C kimlik numarası ile kredi başvurusu nasıl yapılırCep telefonu mesajı ile kredi başvurusu hakkında daha fazla bilgi için makalemizi okumaya devam edin. Siz de kısa mesajla kısa yoldan kredi başvurusu yapabilir ve anında bankadan bir cevap alabilirsiniz.

Cep telefonlarından yapılacak kısa mesaj ile banka kredi başvurusu sonrası çok fazla beklemeden ya da şubeye gitmeden krediniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik T.C ile kredi başvurusunda bankalar sizden ek mesaj ya da hizmet bedeli istemez. Zaten bankalar son zamanlarda bütün müşterilerinin ya internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile işlemlerini yapmaları için onları teşvik etmektedir. Bu sayede şubelerin iş yükünün hafifletilmesi hedeflenmektedir.

Sizin de kredi ihtiyacınız varsa hemen cep telefonunuzdan sadece T.C numaranızı yazarak hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz.  Bu hizmet neredeyse bütün bankalarda mevcuttur. Bankaların online olarak bütün müşteriler hakkında bilgi aldıkları Kredi Kayıt Bürosu sizin bilgilerinizi bankanın istemesi durumunda anında iletir. Banka bu konuda kredi kayıt bürosuna sizin T.C’nizi yollaması yeterli olmaktadır.

Kredi Kayıt Bürosu sizin sahip olduğunuz kredi notunu ve diğer bütün bankacılık işlemlerinizi tek kalemde banka şubesine iletir. Bu durumda banka da gerekli değerlendirmeleri hızlı bir şekilde yaparak sizin başvurduğunuz krediyi onaylar ya da reddeder.  Eğer krediniz reddedilirse, bunun neyden kaynaklandığını bankaya giderek hemen öğrenebilirsiniz. Burada sizin bilmediğiniz bazı durumlar ortaya çıkabilecektir. Bu sorunları tespit edip ortadan kaldırdıktan sonra bana kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Diğer yandan T.C ile yapmış olduğunuz kredi başvurunuzun kabul edilmesi ile birlikte bankaya giderek sadece birkaç imza sonrası kredinizi hesabınızda görebilirsiniz. Zaten T.C kimlik numarası ile kredi başvurusunun en önemli amaçlarından biri de budur. Kişilerin ve şube çalışanlarının zaman kaybetmemesi için bu yöntem teşvik edilmektedir.

 

İnternet Şubesi Kredi Başvurularında İndirimli Faiz Oranları Sunulmaktadır

Yukarıda sözünü ettiğimiz durum olan, banka şubelerinin iş yükünün hafifletilmesi amaçlanarak internet bankacılığı ya da cep şubesi bankacılığına özendirici bazı kampanyalar yapılabilmektedir. Bankalar, müşterilerinin şubeye gitmeden yani cep şube ile online kredi başvurusu yapmaları durumunda onlara indirimli krediler sunabilmektedir. Bunun için akıllı cep telefonunuza bankanızın resmi uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca cep şube şifreleri ile online olarak işlem yapıp kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra banka durumunuzu değerlendirip size gerekli cevabı aynı gün içine verebilecektir. Cep şubesi ile kredi başvurusu yaparak birçok yönden avantaj elde etmiş olabilirsiniz. Örneğin en önemli avantaj olarak banka size bu yolla başvuru yaptığınız için size uygun kredi faizi verebilir. Diğer bir önemli avantaj da zaman kaybınız olmayacak. Banka şubesine gidecek sıra bekleyeceksiniz. Daha sonra evrak imzalama işlemler derken neredeyse yarım gününüz gidecektir. Eğer başka yerde çalışıyorsanız bu sefer izin alma konusunda bazı sorunla yaşayacaksınız. Bu gibi olumsuz durumları yaşamaktansa hemen hızlı bir şekilde telefonunuz ile cep şubesine giriş yapabilir ve gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

T.C kimlik numarası ile kredi çekme ile ilgili sorularınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.  En kısa sürede size dönüş yapmaya çalışacağız.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz