Kredihesabi.com

Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi?

17.11.2019
Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankalar Kredi kartları ile toplumun her kesimine hitap etmeye çalışırken, üniversiteye yeni başlayanlar için de avantajlı seçenekleri ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Peki üniversite öğrencisi kredi kartı alabilir mi? Alırsa limit ne olur?  Her öğrenci yeni eğitim hayatına başlamanın heyecanı ile birlikte bu yeni dönemde harcamalarını taksitlendirmek için kredi kartına yönelmektedir.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Verilir mi?

Üniversite Öğrencileri  Kredi Kartı Alabiliyor

Bu yazımızda üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere,  öğrenim hayatının birçok noktasında kendilerine kolaylık sağlayacak olan  en uygun kredi kartlarını tanıtacağız. Yükseköğretime ilk adımını atan öğrenciler genellikle ailelerinden gelen harçlıklar ve devletin kendilerine sunmuş olduğu burslar ile geçimlerini sağlamaktadır. Ev kirası, faturalar, ulaşım, kırtasiye ,giyim vb. masraflar derken harçlıklar ve bursların ihtiyacı karşılayamadığı aylar olacaktır. İşte bu noktada imdadınıza bankaların Üniversitelilere sunmuş olduğu çok cazip kredi kartları yetişmektedir.

Neredeyse bütün bankalar öğrencilere yıllık aidatı olmayan kredi kartı seçenekleri sunar. Kart limitleri genellikle 250 – 1500 TL arasında değişmektedir.  

Öğrencilere Alış Verişde Taksit Avantajı

En Uygun Kredi Kartı Hangisi?

Öğrenciler için her zaman en uygun kredi kartı; yıllık aidatı olmayan ve en çok taksit yaptıran kredi kartıdır. Aşağıda yıllık aidatı olmayan ve en uzun taksit seçenekleri sunan kredi kartları sıralanmıştır:

  • Yapı Kredi-Play World Kart = Yapı Kredi Gençlere bir çok avantajlarıda içinde barındırdığı üniversite öğrencileri için tasarladığı kredi kart ve mobil uygulaması ile hizmet vermektedir. Bu kartla bazı satın almalardan %10 indirimli faydalanabilir, taksit yaptırabilirsiniz. Harcadıkça da puan kazanabilirsiniz. Yıllar aidat alınmamaktadır. Başvuruyu internetten yapabilirsiniz.
  • Akbank- Exi26 Axcess Kart = Birçok avantajı içinde barındıran öğrencilere özel kredi kartı başvurusunu internetten yapabilirsiniz. Yıllık aidat bedeli ödemenize gerek yoktur. Taksit ve puan kazanma avantajlarından yaralanabilirsiniz.
  • Vakıfbank -Kampus Kart- Lice Card= Anlaşma yaptığı üniversitelerde öğrencilerin öğrenci kartı olarak kullanıldığı yemek hanede ve turnike geçişlerinde aktif kullanımı olan kredi kartıdır. Anlaşması olmayan öğrenciler içinde kredi kartı özelliğini taşımaktadır. Anlaşmalı olduğu üniversiteler:

İstanbul Teknik Üniversitesi.
Ankara Üniversitesi
Yalova Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  • Garanti Bankası- Genç Bonus:18- 35 yaş gençler için geliştirimiş, alışveriş kolaylığı, ulaşım kampanyaları, oyun dünyasına ait indirimler, ekstra bonus imkânları mevcut olan kredi kartında aidat ödemenize gerek yoktur. İnternetten başvuru yapabilirsiniz.
  • İş bankası -İş’te Üniversiteli (maximum): İş’te Üniversite kartı için iki seçeneğiniz vardır. Biri aidatla biri aidatız. İkisinin de kendi ait avantajları mevcut. Aidatla olarak hizmet veren kredi kartı 1 yıl kart ücreti almamaktadır. İnternetten mene başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları 

  • 18 – 25 yaş arasında olmak, (25 yaş üst sınırını bazı bankalar 1-2 yaş esnetebilir.)
  • Türk vatandaşı olmak,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi,
  • Öğrenci belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Kredi Kartı Almak İsteyen Öğrenciler Ne Yapmalı

Kredi Kartı sahibi olmak isteyen öğrenciler, kredi  kartı başvurusunu internet şubelerinden,  bankanın şubesine başvurarak ya da üniversitede stant kuran banka temsilcileri aracılığı ile kartlarını temin edebilirler. Kart başvurusu, bankalara göre değişmekle beraber ortalama 10-15 iş gününde sonuçlandırılıp adresinize ulaştırılır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.