20 Ağustos 2019

Üniversite Öğrencisi Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankalar Kredi kartları ile toplumun her kesimine hitap etmeye çalışırken, üniversiteye yeni başlayanlar için de avantajlı seçenekleri ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Peki üniversite öğrencisi kredi kartı alabilir mi? Alırsa limit ne olur?  Her öğrenci yeni eğitim hayatına başlamanın heyecanı ile birlikte bu yeni dönemde harcamalarını taksitlendirmek için kredi kartına yönelmektedir.

 

Bu yazımızda üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere,  öğrenim hayatının birçok noktasında kendilerine kolaylık sağlayacak olan  en uygun kredi kartlarını tanıtacağız. Yükseköğretime ilk adımını atan öğrenciler genellikle ailelerinden gelen harçlıklar ve devletin kendilerine sunmuş olduğu burslar ile geçimlerini sağlamaktadır.Ev kirası, faturalar,ulaşım,kırtasiye ,giyim vb. masraflar derken harçlıklar ve bursların ihtiyacı karşılayamadığı aylar olacaktır. İşte bu noktada imdadınıza bankaların Üniversitelilere sunmuş olduğu çok cazip kredi kartları yetişmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Neredeyse bütün bankalar öğrencilere yıllık aidatı olmayan kredi kartı seçenekleri sunar. Kart limitleri genellikle 250 – 1500 TL arasında değişmektedir.

 

  

En Uygun Kredi Kartı Hangisi?

 

Öğrenciler için her zaman en uygun kredi kartı; yıllık aidatı olmayan ve en çok taksit yaptıran kredi kartıdır.

Aşağıda yıllık aidatı olmayan ve en uzun taksit seçenekleri sunan kredi kartları sıralanmıştır:

 

  • Play World Kart – Yapı Kredi
  • Exi26 Axcess Kart- Akbank
  • Kampus Kart- Vakıfbank
  • Genç Bonus- Garanti Bankası
  • İş’te Üniversiteli (maximum)-İşbankası

 

Kredi Kartı sahibi olmak isteyen öğrenciler, bankanın şubesine başvurarak ya da üniversitede stant kuran banka temsilcileri aracılığı ile kartlarını temin edebilirler. Kart başvurusu, bankalara göre değişmekle beraber ortalama 10-15 iş gününde sonuçlandırılıp adresinize ulaştırılır.

Bir önceki yazımız olan Cep telefonuna taksit yasağına kredili satış çözümü başlıklı makalemizde cep telefonu, kredi ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Yorum Yaz