17 Ocak 2019

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırması  

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırması   

 

Yapı Kredi bankasına olan borçların yapılandırılması için bankanın müşterilerine sunmuş olduğu iki türlü hizmet vardır. Bunların birincisi banka şubesine bizzat giderek yapılandırma başvurusu yapılması iken, diğeri de Yapı Kredi bankası telefon bankacılığı ile yapılandırma başvurusu yapmaktır. Ülkemizde Yapı Kredi bankası ile çalışan milyonlarca müşteri olduğunu ve bu müşteriler içinde de borçlarını ödeyemeyen birçok kişinin olduğunu biliyoruz.  Bu konuda doğal olarak da birçok kişinin de bu borçlarından dolayı takibe takıldığını söyleyebiliriz. Bu noktada makalemizde Yapı kredi bankası kredi kartı borç yapılandırması başlığı ile bu soruna çözüm bulma hususunda okuyucularımıza bazı bilgiler vereceğiz.

Yapı kredi bankası kredi kartını kullanan müşteriler yapmış oldukları harcamalarının ödemelerini geciktirdiklerinde 3. Ayın sonunda bankanın takibine takılırlar. Bu da gecikme zammının yanında ayrıca Kredi Kayıt Bürosu tarafından kara listeye alınmanıza neden olabilecektir. Bu duruma çözüm elbette kredi kart borçlarının gününde ödenmesidir. Ama bazı durumlarda kredi kart borçları zamanında ödenemez ve bu da gelecek ayki taksitle yeni borçların birleşmesi anlamına geldiğinden borçlar artık hiç ödenemeyecek duruma gelmektedir.

Bu duruma çözüm için diğer bankalar gibi Yapı Kredi Bankası da kredi kart yapılandırma işlemleri konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır. Kredi kartı borcu olan kişilere yapılandırma için iki yöntem söz konusudur. Öncelikle Yapı kredi bankası şubesine giderek yapılandırma yapabileceğiniz gibi Yapı Kredi bankası müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

Aşağıda Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri borç yapılandırma hattı ile ilgili ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Bankası Borç  Yapılandırma Telefon Numarası

Yapı Kredi bankası kredi kartı borç yapılandırma için telefon numarası olarak 444 0 449 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hattı aradığınız bekletilmeden doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bu hattan kredi kart ile ilgili tüm yapılandırma işlemleri yapılmaktadır.

Yapı Kredi kredi kartı Yapılandırma oranları kişilerin profiline göre değişmekle birlikte %1.4 ile % 1,9 arasında değişmektedir. Siz de müşteri hizmetlerini arayarak borç yapılandırma oranınızı öğrenebilirsiniz.

 

Yapı Kredi Borç Yapılandırma Vadesi

Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni düzenlemeye göre kredi kartları yapılandırmalarında borç vadeleri 72 aya kadar çıktı şeklinde bazı haberler çıkmıştı. Bu haber kısmen doğrudur. Kanun çıktığı aydan önceki borçlar için 72 ay yapılandırma olsa da kanunun onaylandıktan sonraki aylar için genelde maksimum yapılandırma süresi 48 ay olarak belirlenmektedir.

Yapı Kredi bankasına kredi kartı borcunuz varsa bunun yapılandırılması için talep edebileceğiniz maksimum süre 48 ay olacaktır. Bu vade sayısı ile karşılaşacağınız faiz oranı da yukarıda izah ettiğimiz gibi %1.4 ile % 1.9 arasında değişecektir. Ama genelde %1.5 civarında faiz oranları ile yapılandırma yapılmaktadır.

Önemli Not: Banka şubesinde yapacağınız kredi karttı yapılandırması ile müşteri hizmetlerinden yapacağınız yapılandırma arasında fark olacaktır. Banka şubesinde kredi yapılandırma faiz oranı daha yüksektir. Bu nedenle öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartını İptal Etmek başlıklı makalemizde borcu olan kartı kapatma, kart nasıl kapatılır ve kredi kartı kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz