18 Ağustos 2019

Yasal Takiptekilere Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekip de borcunu daha önce çok uzun süre aksatan ya da hiç ödeyemeyen kişiler genelde banka tarafından icra müdürlüğü kanalı ile takibe alınır. Bu kişiler için avukatlık olma ve icralık olma ifadeleri kullanılabilir. Yasal takibe takılan bu kişiler ilerleyen dönemlerde tekrar aynı ya da başka bankalardan kredi çekebilir mi?

Son çıkan kanuna göre şimdilik kanuni takiptekileri, kara listedekiler ve kredi sorunu yaşayan herkese kredi verilmektedir. Biraz da hükümetin zorlaması ile kredi musluklarını açan bankaların şartları ve nasıl koşullarda kredi verdikleriniz yazdık.

Bankadan Çizik Yedikten Sonra Kredi İmkanı

Kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredinizin taksitlerini gecikmeli olarak ödediniz ya da ödemediyseniz veya kredi kartı borçlarınızı ödemediyseniz bankalar sizi takip ederek sizi, kara listeye alır ve kredi notunuzu düşürür.

Yeni bir kredi almak istediniz ama bu pek mümkün olmayabilir ve maalesef yasal takiple sonuçlanır. Yasal takipte olanlara olan kişi kredi çekmek istediğinde artık bu pek mümkün olmaz. Peki, yasal takipte olan müşteri nasıl bir yol izleyip tekrar kredi alarak borçlardan kurtulabilir?

Yasal Takibe Takılanlar Neler Yapmalı?

Yasal takibe takılanlar borçlarını kapatmak istediklerinde muhtemelen aksta bir krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu durumda çoğu banka size kredi vermek istemeyeceğinden kendi bankanıza gidip üstünüze ait taşınmanızı ipotek ettirerek kredi isteyebilirsiniz. Ayriyeten Yasal takibe takılanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Fakat bu bankalardan aldığınız kredi ödemelerini de yüksek faiz oranıyla ödeme yapar, taksit olayı da sınırlıdır.

Kredi Sorununuza Çözüm Buluyoruz:  Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Page Title

REKLAMLAR

Yasal takibe takılıp ta tekrar kredi çekmek isteyenlere kredi veren bankalar dışındaki bankalar kredi vermezler. Çünkü bir defa güven sorunu oluşmuştur. Verdiği kredinin ödemesi yapılmadı, vereceği kredinin de ödemesi yapılamayacak der ve bundan dolayı kredi vermeye yanaşmaz adeta kılı kırk yarar, bin dereden su getirir.

Yasal takibe takılan kişi muhtemelen icra takibine de takılmış olabilir. İcra takibini kaldırmak isteyen kişinin en mantıklı izleyeceği yol kefil bulmalı ya da bankasından uzun vadeli kredi çekmeli. Şu da unutulmamalı ki bu kredinin faiz oranı diğer krediler gibi düşük olmayacaktır.

Sicili Bozulana Kredi Verilir Mi?

Günümüzde yasal takibe takılmamak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bunda en büyük etken sınırsız limite sahip kredi kartlarıdır. Kişi alışverişe gider şöyle düşünür: Nasıl olsa kredi kartım var kartımın da bol bonusu var taksit imkânı da fazla der ve başlar alışverişe ve sonunda iş içinden çıkılamaz bir hal alır.

Ödenemeyen borçlar birikir ve en sonunda yasal takip başlar ve kara listeye alınırsınız. Bu durumda muhtemelen diğer bankalar kredi vermez ve kendi bankanız gidip yapılandırma istersiniz. Onlar da size borç kapatma kredisi vererek borcunuzu kapatmanıza yardımcı olurlar fakat banka tarafında gözetim altında tutulursunuz. Kısacası kara listeden çıkmak pek kolay olmaz. Ödemelerinizi düzenli yaptığınızda sicil affından yararlanabilirsiniz.

İcralık Olana Kredi Fırsatı

Takipte olan kişi borç kapatma kredisi alır ve taksitlerini düzenli olarak ödediğinde banka 5 yıl süre verir eğer taksitlerini düzenli ödeyip borcunu kapatırsan sicilini temizleyeceğim der ve 5 yılın sonunda borçlu kişi borcunu kapattığında ismini kara listeden çıkartır.

Bankadan kredi alamayan kişilerin bir diğer izledikleri yol senetle kredi almak.Bu yol sanıldığı kadar güvenilir bir metot değildir.Senetle dolandırılıp inanılmaz para kaptıran binlerce kişi vardır.Bu senetle para alıp , borç kapatmayı istiyorsanız iyi bir araştırma yapıp ona göre adımınızı atmalısınız.Gerekirse işleminizi notere gidip onaylatmalısınız.

2017 yılında hükümet tarafından kara listede olana sicil affı kanunu çıkartılıp uygulanmaya başlamıştır. Kara listede olup da borç kapatma kredisi çeken kişiler de bu sicil affından faydalanarak sicilleri temize çekilmiştir

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz