Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hemen Başvur)

Son zamanlar da evliliğin teşvik edilmesi, kolaylaştırılması, salt maddi sebepler dolayısıyla uzayan nişanlılık süreçlerini derhal evlilik aşamasına çevirmek adına geliştirilmiş özel ve anlamlı bir kredi oluşumudur. Hemen hemen hepimizin tanık olduğu bir tıkanıklıktı. Kimimizin bir akrabası, kimimizin bir komşusu, kimimizin bizzat kendisiydi para sıkıntısı sebebi ile evlilik işlemini geciktirmiş olmamız. İşte bu anlamsız sorunu ortadan kaldırmak adına, Ziraat Bankası Evlilik Kredisi imkân ve kolaylığına beklemeksizin başvurmak artık son derece kolaydır.

Yine evlilik kredisi, ihtiyaç kredisine ve konut kredisine oranla faizi daha düşük olan bir kredilendirme sistemidir. Bu özelliği dolayısıyla evliliğe olan teşvik bir anlam kazanmış olmakta ve maddi sebep dolayısıyla tıkanmış tüm evlilik girişimlerinin önü açılmak istenmektedir. Hele hele bu evlilik kredilerine bir de Devlet destek vermektedir ki, bu durum da kredi almak hem daha kolaylaşmakta ve hem de daha bir anlam kazanmaktadır. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından geliştirilen bir sistemdir. Bu sisteme göre, evlenmek isteyen çiftlerin yaş Aralığı 18 ile 24 yaş aralığında olması gerekmektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Türk ceza kanununa göre ağır bir suç işlememiş olması ve bu anlam da bir ceza almamış olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan her Türk vatandaşı bu faizsiz evlilik kredisi imkânlardan yararlanmak üzere başvuru yapabilme şansına sahiptir. Bütün bu şartları sağlayan kişilerin başvurusu incelenmekte ve onay verilen çiftlere 1 yıl geri ödemesiz 10.000 TL evlilik kredisi bizzat devlet tarafından verilmektedir. Kredi geri ödemesi ise 4 yıl gibi bir süreye yayılmakta, küçük taksitlere bölünerek ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

Tüm bu imkân ve kolaylıkların yanı sıra, evliliğin gerçekleşmesinden hemen sonra ki bir yıl içerisinde çocuk sahibi olan çiftlerin kredi borçları, istemeleri üzerine bir yıl daha uzatabilme imkânı da verilmektedir. Bu özel imkânlara sahip Ziraat Bankası Evlilik Kredisi imkânından mahrum kalmak istemiyorsanız eğer hemen başvurmalısınız. Bunun için öncelikle size en yakın şubeye giderek başvuru aşamaları hakkında ve istenilen belgeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PTT'den Kredi Çekme Detayları başlıklı makalemizde PTT bireysel kredi, PTT'den Kredi Çekme ve PTT'den Kredi Çekme Detayları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

    Yorum Yaz

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.