18 Ağustos 2019

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri ve Şartları

Hayvancılık kredisi kullanmak isteyen çiftçilerimiz için en ideal bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası hem ertelemeli hayvan kredisi hem de diğer bankalara göre daha düşük faizli hayvan kredisi vermektedir. Şu anda 5 yıllık ve 7 yıllık ertelemeli krediler kullandıran banka bunun için başvuru sahiplerinden ÇKS kaydı istemektedir. Çiftçi kayıt sistemi olan ÇKS’ye kaydı olan ve Ziraat odası ile Tarım Müdürlüğüne borcu olmayan kişiler bu kredileri devlet destekli de kullanabilir.

Ziraat Bankası hem devlet destekli hem de bireysel kredi başvurularını kabul etmektedir. Devlet destekli kredilerin faizleri yapılan güncel kampanyalara göre değişmekle birlikte şu anda %50 faiz indirimli sunulmaktadır. Bireysel başvurularda ise faizler %1 civarındadır.

Ziraat Bankası Devlet Katkılı Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık sektöründe çalışan kişilere ekonomik destek amaçlı ziraat bankasının vermekte olduğu krediye hayvansal üretim kredisi denilmektedir. Hayvansal üretim kredisi; büyükbaş/küçükbaş hayvancılığı, arıcılık, gibi alanlarda yapılan yatırımlarda ziraat bankası finans kaynağı olmaktadır. Hayvancılık alanında çalışan üreticiler  hayvansal üretim dahilinde ihtiyaç duydukları; Yem, ilaç satın alma, makine bakım işlerinde kullanma, belirli üretim konularında ve özellikle büyükbaş / küçükbaş hayvan alımında işletme kredileri ile ziraat bankası finans kaynağı olmaktadır.

Örneğin; Süt soğutma tankı, işletmenin ihtiyacı gibi yatırım konularında da yatırım kredileri ile hayvancılığı desteklemiş ve çiftçimize büyük kolaylık sağlamıştır.

Page Title

REKLAMLAR

Hayvancılık Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası hayvancılık kredisinden yararlanmak isteyen üreticilerimizin aşağıda belirteceğimiz şartları sağlamış olmaları gerekmektedir. Bu şartları sağlayan tüzel / gerçek kişiler Ziraat Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcisine hayvancılık kredisi almak istediğini beyan edip, kendisine verilen başvuru formunu doldurup imzalaması gerekmektedir. Kredi başvurusu onaylanan çiftçimiz kredisini alıp,  kullanmaya başlayabilecektir.

Büyükbaş Hayvancılık Kredi Şartları 2018

  • Damızlık Süt Yetiştiriciliği İçin; En az 5 hayvan ya da manda veya damızlık süt sağırı yetiştirmek ya da kapasiteyi 5 in üzerine çıkarmak,
  • Damızlık Etçi Ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği İçin; 5 hayvan beslemek ya da kapasiteyi artırarak 5in üzerine çıkarmak,
  • Damızlık Düve Yetiştiriciliği; minimum 50 damızlık düve yetiştirmek ya da hayvan sayısını 50 nin üzerine çıkarmak,
  • Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği; En az 10 hayvan yetiştirmek ya da hayvan besiciliğini 10 un üzerine çıkarma şartı istenmektedir.

Küçükbaş Hayvancılık Kredi Şartlarında ise; en az 50 koyun, 25 keçi beslemek şartı bulunmaktadır.

Arıcılık Kredisi; Minimum 50 kovanı bulunan çiftçilerimizin kovan sayısını 50’ nin üzerine çıkarmak, bombus üretimi yapan arıcılarımızın ise Bakanlıktan izin almaları şartı bulunmaktadır.

Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Hayvancılık kredisi almak isteyen çiftçilerimizin temin etmesi gerekli belgeleri temin etmeleri gerekmektedir. Bu belgeler şunlardır:

  • Çiftçi belgesi,
  • Tarımsal işletmesini teşvik edici belgeler ( tapu kaydı gibi )
  • Bilanço,
  • gelir belgesi,
  • nüfus cüzdanı.

Siz de Ziraat Bankası hayvancılık kredisinden faydalanarak hayvancılık sektöründe gerekli malzemeleri sağlamak ve üretiminizi artırmak için ziraat bankası şubelerine giderek başvurunuzu yapıp , kendinize gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz