18 Ağustos 2019

Ziraat Bankası Sanal Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?  

Ziraat Bankası sanal kredi kartını birkaç dakikada oluşturabilirsiniz. Ziraat Bankası sanal kredi kartı nasıl oluşturulur merak edenler için kaleme aldığımız bu yazımızda birkaç adımda hızlı sanal kart  tanımlama adımlarını göstereceğiz. İnternet harcamalarından güvenliğe önem veren müşteriler için uygulanan bir güvenlik sistemi olan sanal kredi kartı uygulaması ile tüm online alışverişlerde gerçek kredi kartınızdaki limitlerinizi güvenceye alabilirsiniz. Siz de sanal kredi kartınızı hemen oluşturarak güvenli internet alışverişlerine başlayabilirsiniz.

 

Sanal Kredi Kartı Kullanmak %100 Güvenlik Sağlar Mı?

Kredi kartı bilgilerinin internet ortamında paylaşılması her zaman büyük risk taşımaktadır. Bu nedenle birçok uzman, kredi kartı ile internet üzerinden harcama yaparken özellikle büyük ve güvenilir siteler üzerinden harcama yapılması tavsiyelerinde bulunmaktadır. Ama büyük internet siteleri bile bazen kredi kartı noktasında güvenlik açıklarına neden olmaktadır.

Kart kullanıcıları, harcama yaparken kredi kartının ön ve arka yüzündeki tüm bilgileri güvendiği internet sitesine açık bir şekilde girmektedir. Site yönetimi her ne kadar bu konuda güvenli olsalar da yine de site çalışanlarının her biri her zaman %100 bize garanti vermez. Bazı art niyetli görevliler sizin vermiş olduğunuz kart bilgilerini çalarak daha sonra azar azar çekim yapmak sureti ile kart limitinizi kullanabilir.

 

Kredi Kartı İle İnternet Harcamaları Nasıl Güvenli Yapılabilir?

Kredi kartı kullanıcıları en çok güvendikleri sitelerde bile kart dolandırıcılığı ile ilgili sorunlar yaşadıkları için internet üzerinden alışveriş yaptıklarında güvenlik endişesi duyabilirler. Peki kredi kartı ile internetten nasıl güvenli alışveriş yapılabilir? İnternetten  güvenli alışveriş için alınması gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemlerin başında sanal kredi kartı kullanmak geliyor. Sanal kredi kartı, anlık yapılan bir işlem ile belli ve kısıtlı bir süre için sanal karta limit tanımlamaktır.

Sanal kredi kartı kısaca şu şekilde tanımlanabilir; İnternet üzerinden harcamaya yapacak olan kişiler, asıl kart bilgilerini vererek risk almak istemediklerinde, bunun yerine asıl karttan bir miktar limiti geçici bir süreliğine sanal karta aktarır. Örneğin, internet üzerinden cep telefonu satın alacak birinin almak istediği telefonun fiyatı 1500 TL ise, kişi gerçek kartından sanal kartına 1500 TL limit tanımlamalıdır.

Page Title

REKLAMLAR

Sanal karta limit tanımlandıktan sonra aynı dakikalar içinde gerekli harcama yapılarak sipariş verilebilir. Sanal kart bilgileri internette paylaşılacağından aynı şekilde bir kredi kartı dolandırıcılığı akla gelebilir. Bu gibi zayıf ihtimaller söz konusu olsa bile kredi kartı ile hemen alışveriş yapılıp içindeki 1500 TL’lik limit kullanılacağı için, dolandırıcılar isteseler de sanal kart ile ilgili bir yasa dışı işlem yapamaz.

Sanal kart güvenliği için yapılması gereken en önemli şey, sanal karta limit tanımlandıktan sonra harcamanın en çok aynı gün içinde yapılmasıdır. Limit sınırsız bir süre orada bulunabilir; ama internette bilgiler paylaşıldığı için harcama hemen yapılıp kart limiti kullanılmalıdır.

Yazımızın asıl konusu olan Ziraat Bankası kredi kartını kullanan banka müşterileri için Ziraat sanal kart nasıl tanımlanır? Ziraat Bankası sanal kart oluşturmak için sadece birkaç dakika ayırmak yeterli olacaktır. İşte diğer ayrıntılar.

Güvenli Kart Kullanımı

Sanal Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ziraat Bankası Sanal Kart Tanımlamak ( Birkaç Dakikada Sanal Kartınızı Tanımlayın)

Ziraat Bankası kredi kartını kullanan banka müşterileri talep etmesi durumunda birkaç dakikada sanal kartı hizmete girecektir. Bunun için kullanılabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunların en kolayı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak sanal kart talebinde bulunmaktır. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanıldığında, gerçek karta bağlı olarak sanal bir kart oluşturma talebinde bulunulur. Bu talep sonrası aynı dakika içinde sanal kredi kartı hesabınıza tanımlanmış olur.


Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak bazen uzun sürebilmektedir. Biz de bu soruna kısa yoldan çözüm bulduk Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine  beklemeden bağlanmak için tıklayın.


 

Ziraat Sanal Kart Oluşturmak İçin İnternet Bankacılığı Kullanabilirsiniz!

Müşteri hizmetleri ile uğraşmadan sadece internet bankacılığı kullanılarak sanal kart oluşturulabilir. İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra, kart işlemleri- kredi kartı işlemleri ve sanal kart oluşturma butonu ile bir dakika içinde Ziraat Bankası sanal kredi kartı tanımlanabilmektedir.

Sanal kredi kartı ile gerçek kredi kartının limiti ortaktır. Gerçek kredi kartı yani asıl kredi kartından sanal kredi kartına limit transferi yapıldığında bu limit aynı oranda asıl karttan düşürülecektir. Asıl kredi kartı oluşturmak isteyen okuyucularımız merak ettikleri noktaları yorum kısmında sorabilirler.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Kartı Gönderen Bankalar Hangileridir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz