Kredihesabi.com

Allianz BES İptali Telefon Numarası ve Ayrılma Formu

Allianz BES İptali Telefon Numarası ve Ayrılma Formu

Türkiye’de bulunan sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerinin en büyüklerinden biri olan Allianz, müşterilerine tasarruf etmeleri amacıyla Bireysel Emeklilik Sistemi hizmetini sunmaktadır. Allianz BES iptal etmek istiyorsanız, bu içeriğimiz tam da size göre!

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir, Nasıl Çıkılır?

Kısaltılmış adı BES olan bu sistem, bazı kullanıcıları sisteme otomatik olarak dahil etmektedir. 45 yaşından küçük olan ve aktif olarak çalışan kişiler, bu sisteme otomatik olarak dahil edilenlerin arasındadır. Sistem içerisinde bulunan herkesin maaşından belirli oranda kesinti yapılmaktadır.

Kişinin maaşından kesilen para, bireysel emeklilik hesabında biriktirilir. Bu sistem devlet tarafından desteklendiği için her ay biriktirilen paraya devlet desteği de eklenmektedir. Buna ek olarak kişinin seçmiş olduğu yatırım fonu da biriken paranın artmasında etkili bir konudur.

Devletin bu sistemi geliştirmeye çalışmasındaki asıl amaç, halkın tasarruf bilincini kazanması ve emekli olan kişilerin bir ek gelire sahip olup daha rahat yaşamasıdır. Ancak her ay maaşından kesinti yapılan kişiler, bu durumun olmasından rahatsız olabilmektedir. Sistemin kullanıcısı olan kişilerden bazıları, hem sistemden çıkmayı hem de içeride bulunan paralarını almayı istemektedirler.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkmak ve parasını geri almak isteyen herkese bu imkan tanınmaktadır. Fakat Bireysel Emeklilik Sistemi’ne giriş yapılalı 2 aydan fazla olduysa paranın tamamını almak mümkün olmayacaktır. Çünkü; Belirli oranlarda aidat ve katılım payı ücreti alınması gerekmektedir.

Bu ücretler dışında biriken paranın tamamını almakta herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkmak isteyen kişilerin kullanıcısı olduğu kuruma iptal başvurusu yapması yeterli olacaktır. Başvuru süreci 10 iş günü sürecek ve bu süre içerisinde kullanıcının parası tekrar ödenecektir.

BES Nasıl İptal Edilir?

BES İptal Etmenin yolları

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES kullanıcısı olan ve bunu iptal etmek isteyen kişilerin, kullanabileceği 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden istediğiniz birini tercih ederek BES iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Allianz BES iptali yapan kişiler hem sistemden çıkarılacak hem de biriken paraları iade edilecektir.

Telefonla Allianz BES İptali Yapma

Telefonla Allianz BES İptali yapma işlemi için Allianz’ın müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Allianz’a ait olan 0850 399 99 99 numaralı müşteri hizmetlerini arayınız. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçtiğiniz zaman, “Bireysel Emeklilik Sistemi İptali” yapmak istediğiniz belirtiniz. Bireysel emeklilik hesabınızda yer alan paranın iadesini de istediğinizi açık bir dil ile belirtmeyi unutmayınız.

Allianz bireysel emeklilik iptali yapma istediğinizde müşteri temsilcisi, güvenlik açısından gerekli olan soruları size sorarak kimliğinizi doğrulayacaktır. Bireysel Emeklilik Sistemi iptali için vermiş olduğunuz bilgilerden sonra cayma hakkınızı kullanmış olacak ve kısa süre içerisinde bireysel emeklilik hesabınızda bulunan para kendi hesabınıza aktarılacaktır.

Şube ile Allianz BES İptali Yapma

Türkiye’nin birçok yerinde şubesi bulunan sigorta şirketi Allianz, her şubesinden Bireysel Emeklilik Sistemi cayma hakkınızı kullanmanıza izin vermektedir. En yakınınızda bulunan Allianz şubesine yanınıza nüfus cüzdanınızı alarak gidiniz.

Bu işlemi gerçekleştirecek kişi sizin vekiliniz ise, noter onaylı vekaletname ve vekile ait kimlik belgesi, vekilin yanında bulunması gerekir. Bu kişi bu belgeleri göstermeden Allianz BES iptali

gerçekleştiremeyecektir. Allianz şubesine kendiniz gittiğinizde, şubede bulunan yetkili kişiye BES iptali yapmak istediğinizi söylediğinizde size ayrılma formu verilecektir.

Ayrılma formu üzerinde bulunan yerlere eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgi girmeniz gerekir. Bu formda imza atmanız gereken yerlere formu baştan sona okuduktan son imza atınız. Ayrılma formu şubede bulunan yetkili kişiye verildiği zaman, Allianz BES iptali başvurusu kabul edilmiş ve işlemler başlatılmış olacaktır.

İnternetten Allianz BES İptali Yapma

Allianz resmi internet sayfasından BES iptali gerçekleştirmeniz de mümkündür. Allianz web sitesinden online işlemler sayfasına giriş yapmalısınız. Sisteme girmek için T.C. Kimlik numaranızı ve Allianz hesap şifrenizi yazmanız gerekir. Eğer şifreniz yoksa ya da unuttuysanız “şifremi unuttum” yazan yere tıklayarak şifre almanız mümkündür.

Site içerisinde yer alan talimatlar ile birlikte Allianz BES iptali yapmak oldukça kolay olmaktadır. Eğer bu işlemler sırasında bir sıkıntı yaşarsanız, Allianz müşteri hizmetlerini arayabilir veya diğer BES iptal yöntemlerinden birini denemeyi tercih edebilirsiniz.

Mobil Uygulamadan Allianz BES İptali Yapma

Allianz, akıllı cep telefonları için uygulama çıkartmıştır. Bu uygulamayı indirerek BES iptali yapmak mümkündür. Telefonunuza “Allianz’ım” uygulamasını indiriniz ve sisteme kaydolunuz. T.C. Kimlik numaranız ve oluşturduğunuz şifre ile bu uygulamaya giriş yapınız. Uygulama içerisinde yer alan talimatlar ile BES iptali yapmanız mümkündür

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.