Kredihesabi.com

Banka Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme 2022 (3 YÖNTEM)

Banka Kayıtlı Telefon Numarası Değiştirme 2022 (3 YÖNTEM)

Her yaştan kullanıcıya sahip olan bankacılık sektörü; gün geçtikçe kendini yenilemeyi ve geliştirmeyi devam ettirmektedir. Bankalar; müşterilerine en hızlı ve kolay bir şekilde hizmet sunmak amacıyla farklı teknolojik yöntemlere başvurmaktadır.

Günümüzde para yatırma, borç ödeme, havale, EFT ve bilgi güncelleme gibi pek çok işlem telefon ya da internet bankacılığı aracılığıyla kısa bir sürede yapılabilmektedir. Bu işlemlerin hızlı ve güvenilir olarak yapılabilmesi için telefon numarası kullanılmaktadır. Peki ya banka kayıtlı telefon numarası değiştirme söz konusu olursa?

Kullanılan mevcut telefon numarası değiştirildiğinde, bankalara bunu bildirmek son derece önem taşımaktadır. Telefon numarası ile birçok bankacılık işlemlerinin yanı sıra en önemlisi, mobil ve internet bankacılılığına giriş yapıldığında bankaya kayıtlı telefon numarasına SMS ile gelen şifre, müşterinin hesaplarına erişimi sağlamaktadır. Eğer bu şifre, müşterinin eski numarasına kayıtlı ise giriş işlemleri sağlanamamaktadır.

Banka kayıtlı telefon numarası değişikliği; banka şubeleri, müşteri hizmetleri ve ATM aracılığıyla yapılabilmektedir.

Banka Şubeleri Aracılığıyla Telefon Numarası Değiştirme

Banka şubelerinden telefon numarası değiştirme ile hızlı ve kolay bir şekilde müşteri telefon numaraları değiştirilebilmektedir. Müşteri telefon numarası değişikliğinde banka şubesine gidilerek, yeni cep telefonu numarası, hızlı bir şekilde sisteme kayıt yaptırılabilmektedir. Banka şubesinden yapılacak olan telefon numarası değiştirme işleminde, banka yetkilisi müşteriye bir form vermektedir.

Bilgi güncelleştirme işlemi, verilen bu form ile müşteri tarafınca eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form tamamlandıktan sonra banka yetkilisi sisteme müşteriden aldığı bilgiler ile güncelleme işlemini gerçekleştirir. Daha sonra SMS ile yeni telefon numarasına geçici bir şifre gönderilir. Bu sayede tek seferlik mobil ve internet bankacılığına giriş yapılır ve sonrasında şifre değişikliği yapılarak telefon numarası değiştirme işlemi tamamlanır.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Telefon Numarası Değiştirme

Banka kayıtlı telefon numarası değiştirme işlemi yöntemlerinden biri de müşteri hizmetleridir. Ancak müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi sağlamak her banka için geçerli olmamaktadır. Bunun için müşterisi olunan bankanın müşteri hizmetleri aranarak bilgi almak gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde telefon numarası işlemleri için güvenlik açısından bazı sorular sorulmaktadır. Müşteri hizmetleri; müşterinin cevapladığı doğru yanıtlar ile sisteme yeni telefon numarasını tanımlamaktadır.

ATM Aracılığıyla Telefon Numarası Değiştirme

Bankada kayıtlı telefon numarası değiştirme işlemi, ATM’ler ile de gerçekleştirilmektedir. Müşterisi olunan bankaların ATM’lerine, kredi veya bankamatik kartı yerleştirilerek şifre girilir. İletişim bilgileri ekranından “kayıtlı işlem bilgileri değiştirme/telefon numarası güncelleme” adımı seçilir. Böylelikle eski telefon numara değişikliği işlemi tamamlanarak sisteme yeni telefon numarası kaydedilir. Ancak müşteri hizmetleri yönteminde olduğu gibi ATM aracılığıyla numara değişikliği, her banka için geçerli değildir.

Ayrıca internet veya telefon bankacılığı aracılığıyla da banka kayıtlı telefon numarası değiştirme işlemi yapılmaktadır. Ancak bu yöntemler için bankanın sisteminde kayıtlı olan mevcut telefon numarasının iletişime açık olması gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.