Kredihesabi.com

Birevim Sistemi Güvenilir Mi?

Birevim Sistemi Güvenilir Mi?

Türkiye’de faize girmek istemeyen mütedeyyin aileler ve kredili sistemden uzak durmak isteyenler genelde birevim ve benzeri sistemlerle ev-araba almak istenmektedir. Bu noktada birçok kişi haklı olarak ev almak için birevim sistemi güvenilir mi diye merak etmektedir. Örneğin, birevim sistemi batar mı ya da batarsa ne olur? Devlet güvencesi var mı? Bunlar en çok merak edilen sorular olduğu için biz de hem sisteme girmiş kişileri araştırdık ve onların yorumlarını dinledik hem de sistemin devlet yönü ile garanti verip vermediğini inceledik.

Eminevim Sisteminin Devlet Güvencesi Var Mı?

Eminevim ve benzeri sistemler özel girişimlerdir. Devlet özel girişimlere garanti vermez. Aslında bankaların çoğu da özel ve devlet bankalara mevduat yatıran vatandaşın 100.000 TL’ye kadar olan parasını güvenceye almaktadır. Ama eminevim gibi yatırımlarda bu desteği ve güvenceyi vermiyor.

Eminevim Batar Mı?

Eminevim çok uzun süredir ayakta olan bir sistem ve şimdiye kadar binlerce kişiyi ev sahibi yaptı. Şimdiye kadar önemli bir soruna da neden olmadığı için güvenilir bir firmadır diyebiliriz. Ama özel ticari faaliyetlerin gizliliği söz konusu olduğu için biz sistemin ne kadar para kazandığını ve ileriye dönük olarak büyük bir sermayeye sahip olup olmadığını bilemeyiz.

Sadece ev satın alan kişilerin şimdiye kadar mağdur olmaması sebebi ile eminevim sisteminin batması gibi bir durumun da mevcut koşullarda olmayacağını tahmin edebiliriz. Ama yine de bu yatırım tavsiyesi olmayıp kararı siz vereceksiniz.

Artık kira ödemek istemeyen, ev sahibi olma hayali kuranların ilk tercihleri arasında yer alan Birevim birçok kişi tarafından güvenilir mi, değil mi? merak ediliyor. Eğer siz de kolay yoldan ev sahibi olmak istiyorsanız ve Birevim güvenli mi diye merak ediyorsanız, bu içeriğimizde merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Birevim, ev almak isteyen kişilerin cazip şartlar ile ev almalarını sağlayan yerli bir sistemdir. Kira ödemesi, vade ya da faiz farkı gibi ödemeler yapmadan; ev sahibi olmanızı sağlamaktadır. Özellikle de orta gelir seviyesine sahip olan ailelerin kolaylıkla konut sahibi olmasını sağlayan bu sistem, iki farklı seçenek sunmaktadır.

1. Sıra tespiti yapılarak sunulan tasarruf

2. Konut değer endeksi hesaplanarak sunulan tasarruf

Bu iki seçenekten birini tercih ederek; direkt olarak işlemlere başlayabilirsiniz. Minimum 20, maksimum 480 kişinin olduğu gruplara katılarak; ev alabilirsiniz. Buna ek olarak 120 ay vade seçeneği ile ödemelerinizi aylara bölebilirsiniz. Bunun yanı sıra yalnızca ev / gayrimenkul değil; aynı zamanda araba da alabilirsiniz.

Birevim Faiz Var Mı?

Birevim sistemine girmek isteyen kişilerin merak ettiği durumlardan birisi de Birevim’de faiz var mı? Sorusudur. Herhangi bir faiz ödemesi yapılmayan bu sistem; yalnızca katılım ücreti almaktadır. Buna ek olarak seçtiğiniz yöntem ile kira yardımı adı altında diğer ev sahibi olmak isteyen kişilere yardımcı olmanız gerekecektir. Sıkça sorulan soruları yanıtladıktan sonra, asıl konumuza gelelim. Peki, Birevim sistemi güvenilir mi?

Birevim Sistemi Güvenilir mi ?

Diğer tüm çekilişler ve organizasyonlar gibi Birevim de devlet / noter gözetimi altında kura düzenlemektedir. Kura metodları, özlük hakları ve diğer birçok konuda ve alanda oldukça şeffaf bir şekilde süreci yönettiğini iddia ettiği için; güvenilir bir izlenim bırakmaktadır.

Öte yandan sistem sizlere istediğiniz herhangi bir yerden ev alabilme özgürlüğü ve taksit konusunda sayıyı sizin belirleyebileceğiniz bir hizmet sunmaktadır. Ek olarak katılımcıların peşinat ödeme zorunluluğunun olmaması; islami kurallara uygun olması da güvenilir olduğunu gösterir nitelikte. Birevim’den ev ya da araba alan bir kullanıcıysanız; aşağıda yer alan yorum bölümünden düşüncelerinizi belirterek, bir başkasının bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.