Kredihesabi.com

Banka EFT Sorgulama Yapma (Eft niz Gitti mi)

Banka EFT Sorgulama Yapma (Eft niz Gitti mi)

Türkiye’de sık kullanılan bankalar arası para transfer yöntemi olan EFT her gün milyonlarca kez yapılmakta. İnsanlar karşı hesaba para gönderdiği zaman, özellikle işlem uzayınca tedirgin oluyor ve EFT sorgulama yapmak istiyor. EFT sorgulama yapmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, bizimle birlikte EFT sorgulama işlemini şimdi inceleyebilirsiniz.

EFT Sorgulama

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

EFT sorgulama için basit yol sunmayan bankalar, bu işlem için EFT sorgu no öğrenmenizi istemektedir. Günümüzde EFT sorgu no olmadan maalesef ki hiçbir banka EFT sorgulama hizmeti vermemektedir. EFT sorgu numarası öğrenmek için EFT yaptığınız zaman karşınıza çıkan onay ekranına bakmanız gerekir.

EFT sorgu no öğrenmek için yapmanız gereken işlemleri; internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile birlikte kolaylıkla öğrenebilirsiniz. EFT işlemi yaptıktan sonrasında onay sayfasını çoğu kişi direkt olarak kapattığı için EFT sorgu numarasının ne olduğunu hatırlamamaktadır. Bu durum için hesabınızın geçmiş işlemlerini kontrol etmeli ve yaptığınız EFT’nin dekontunu bulmalısınız. Dekontunuzun içerisinde EFT sorgu numaranızın yazdığını göreceksiniz.

Her banka için aynı EFT sorgulama işlemi, ister internet bankacılığı ister mobil bankacılıktan yapılabilmektedir. Her banka EFT sorgulama işlemi için bu imkanları tanımayabilir. Bu yüzden EFT sorgu yapabilmek için kendi bankanızın bu işlemi nasıl yaptırdığını bilmeniz gerekir. Kimi bankalar bu işlemi çağrı merkezinden yaptığı için işlem bir hayli uzun sürebilmektedir.

Vakıfbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank müşterilerinin EFT yapma saatlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak bankanın mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işleminin 10 dakika gibi daha kısa süre içerisinde karşı hesaba ulaştığı görülmektedir. Bu işlemin mesai saatleri dışında yapılmasında ise, karşı tarafa paranın ulaşması bazen 1 saati bulabilir. Vakıfbank müşterisi olan bir kişi bu nedenle EFT yaptığı zaman bu EFT’nin karşı hesaba ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmektedir.

Vakıfbank EFT sorgu numaranız olmadan EFT sorgu işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Vakıfbank’tan EFT yapan bir kişinin sorgu numarasını öğrenmesi için işlem geçmişine bakması gerekir. Numarayı öğrendikten sonra Vakıfbank EFT sorgulama işlemi yapmak için herhangi bir Vakıfbank şubesine gidebilir ya da 0850 222 0724 numaralı çağrı merkezini arayarak işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş Bankası, müşterilerine internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile EFT sorgulama işlemi yaptırarak daha kolay bir hizmet sunmaktadır. Bir İş Bankası müşterisi, karşı hesabın IBAN numarasını ve isim – soy isim bilgilerini doğru girdiği zaman EFT parasının gitmesi konusunda sıkıntı yaşamayacaktır fakat yaptığı EFT işlemini kontrol etmek isteyen kişiler için bu seçenek sunulmuştur. Eğer girdiğiniz bilgilerde bir hata olduğunu görürseniz, bu durumu çözmek için bankanın yardımına ihtiyaç duyarsınız.

İş Bankası, müşterileri için bir imkan daha sunarak herkesin istediği gibi EFT sorgulama işlemi yapmasına yardımcı olmaktadır. İsteyen herkes 0850 724 0724 numarasını arayarak İş Bankası çağrı merkezine ulaşabilir ve EFT’sinin karşı hesaba ulaşıp ulaşmadığını öğrenebilir.

Yapı Kredi EFT Sorgulama

EFT işlemi yaparken Yapı Kredi kullanan kişilerin hizmetten oldukça memnun olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü; Yapı Kredi müşterisi olan bir kişi, EFT işlemi yaptığı zaman bu işlemin birkaç dakika içerisinde tamamlandığını görmektedir. Eğer Yapı Kredi’den EFT işlemi yaptıysanız ve gecikme yaşadıysanız, EFT için gerekli olan bilgileri doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Eğer bunların hepsi doğruysa, Yapı Kredi EFT sorgulama yapmalısınız.

Yapı Kredi, kullanıcıları için internet bankacılığı ile EFT sorgulama hizmeti sunmaktadır. Yapı Kredi internet bankacılığı hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Para Gönder” yazan yerin hemen altında bulunan “Sorgulama” butonu bulunmaktadır. Bu buton sayesinde daha gönderilmemiş olan EFT işlemlerinizi iptal etmenize de olanak sağlanmaktadır. Bu yöntemi kullanmak istemeyen kişiler ise, 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayıp, EFT durumunu sorgulayabilir.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kullanan bir kişin EFT yapabilmesi için hem bankanın mesai saatleri arasında yer alması hem de hesabının içerisinde yeterli miktarda paraya sahip olması gerekir. Eğer bu gibi durumlarda bir sıkıntı yoksa ve paranız karşı hesaba ulaşmamışsa, EFT durumunuzu sorgulamanız gerekir. Ziraat Bankası da bazı bankalar gibi bu işlemi kolay yöntemden halletmeye izin vermemektedir.

Ziraat Bankası’ndan EFT sorgusu yapmak için 0850 220 00 00 sayıları tuşlayarak arama yapabilir ve müşteri temsilcisine EFT durumunuz hakkındaki her şeyi sorabilirsiniz. Buna ek olarak Ziraat Bankası şubelerinden birinden de EFT durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Halkbank EFT Sorgulama

Halkbank’ın EFT işlemleri için müşterilerine sunduğu saat aralığı 08:00 – 16:30 olmaktadır. Bu saatler dışında yapılan her türlü EFT işlemi için bir sonraki iş gününü beklemeniz gerekir. Eğer bu saatler arasında değilseniz EFT’nin karşı hesaba geçmemesi doğal bir olaydır. Eğer iş günü içerisinde ve bu saatler arasındaysanız, EFT’nizin karşı tarafa geçmemesi durumunda; 0850 222 0 400 numarasından Halkbank EFT sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.