Kredihesabi.com

Evde Sabun Paketleme İşi

18.03.2021
Evde Sabun Paketleme İşi

Artık günümüzde ev kadınları ev ekonomisine katkı sağlamak ve boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla evde ek iş yapıp para kazanmaya çalışıyorlar. Hatta bazı ev kadınları komşuları ile birlikte çalışarak kendi ekiplerini kuruyorlar ve evlerinden ticarete atılmış oluyorlar. Böylece birçok kadın boş vaktini değerlendirmiş ve ev ekonomisine de katkı sağlamış oluyor. Bugünlerde evde pek çok iş yapmanız mümkün. Bunlardan bir tanesi de evde sabun paketleme işi olarak dikkat çekiyor. Biz de bu yazıda evde sabun paketleme işi nasıl yapılır onun bilgisini vereceğiz.

Sabun Paketleme Hakkında Bilgi

Evde paketleme işi veren işletmelerin büyük bir çoğunluğunu sabun firmaları oluşturuyor. Genelde organik sabun satışı yapan firmaların büyük bir kısmı paketleme işi vermekte ve bu yönde paketleme işi yapan insanlar bulmaktadır. Sabun paketleme işi kolay olarak görünse de, tamamen titizlik gerektiren bir iştir. Paketler genellikle 6’lı olarak hazırlanır ve sağlam bir şekilde kapatıldığından emin olmanız gerekir. İşinizi titiz bir şekilde yapmaya devam ettikçe geliriniz de artmaya devam edecektir.

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi evde sabun paketleme işi detay isteyen, titizlik gerektiren bir iştir. Bu iş her ne kadar kolay görünürse görünsün, sabunları iyice paketlemeniz gerekmektedir. Sabunları paketlerken farklı renklere sahip tül bezlere ve renkli kurdele iplerine bu sabunları bağlamanız gerekir.

Farklı renkte olan sabunlardan bir tane elinize alıp, beyaz renkli tül bezin içine sabunu koyup, renkli kurdele ipi ile düğümlemeniz gerekmektedir. Çalıştığınız firma kurdele ipine iliştirilmiş not kağıtları koymanızı isteyebilir. Bu tamamen firmanın insiyatifine kalmış bir durumdur. Ayrıca evde sabun paketleme yaparken titizliğin yanında dikkat etmeniz gereken belki de en önemli detay; bağladığınız kurdelelerin sağlamlığıdır. Çünkü ne kadar sağlam bağlarsanız, kurdelenin açılması da bir o kadar zorlaşır.

Elinizdeki sabunların paketlemesini bitirdiğiniz zaman sabunları küçük sabun paketlerine dizmelisiniz. Daha sonra dizdiğiniz sabunların ağızlarını kapatıp firma tarafından size verilen kolilere dizmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra sabun paketleme işini tamamen bitirmiş olursunuz. Sonrasında firmaya haber vermeniz gerekir. Firma da gelip bu sabunları sizden teslim alır. Paketleme işi yaparken lazım olacak tüm malzemeyi firma size teslim edecektir. Siz sadece paketleme işiyle ilgileneceksiniz.

Evde Sabun Paketleme Malzemeleri

Evde sabun paketleme için kullanacağınız malzemeleri firma yetkilileri size vermektedir. Sizin cebinizden genellikle malzemeleri almak için herhangi bir ücret çıkmamaktır. Peki nedir bu firmanın size teslim ettiği paketleme malzemeleri:

 • Tül bez
 • Kurdele
 • Makas
 • Ufak not kağıtları
 • Sabun paketleri
 • Paketler için koli
 • Koli bandı
 • Maket bıçağı

Firma yetkilisinden malzemeleri teslim aldıktan sonra firma yetkilisinin size paketleme işini nasıl yapacağınızı baştan sona sırasıyla anlatması gerekiyor. Çünkü detaylı bir şekilde anlattığı paketleme işi, sizin işi daha hızlı kavramanıza yarayacaktır diyebiliriz. Önceden hazırlanmış olan birkaç adet sabunu örnek olarak da size verirse eğer, kafanıza takılan herhangi bir yerde sabuna bakıp karşılaştığınız sorunu hızlı bir şekilde çözüp, paketleme işine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Para Kazanma

Evde sabun paketleme işinden ne kadar kazanacağınız sizin çalışma şeklinize ve yaptığınız paket sayısına göre değişmektedir. Evde sabun paketleme işi para kazanma yöntemi olarak oldukça yaygındır. Firmalardan paketlediğiniz sabun başına genellikle 2 TL gibi bir ücret alırsınız ancak bu ücret firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Bazı firmalar 1 TL verirken, bazı firmalar 2 TL ücret ödemektedir. Eğer sabunları firmanın istediği gibi düzenli ve titiz bir şekilde teslim ederseniz, bir de paketleriniz sağlam olursa; haftalık 700 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu ücret aylık 700 TL de olabilir, aylık 3000 TL de olabilir. Bu tamamen sizin bu işe ne kadar süre ayırdığınıza ve paketlediğiniz sabun sayısına bağlıdır. Böylece sabun paketleme işi ek gelir kapısı haline gelir ve siz de aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Firmalar kazandığınız paraları peşin olarak sizlere öderler. Bu da paranın bir an önce elinize geçmesini sağlar ve ekonominize katkıda bulunur.

Evde Sabun Paketleme İşi Başvuruları

Daha önce de yazımızda belirttiğimiz gibi aylık düzenli bir gelir elde etmek ve evinize katkıda bulunmak için evde sabun paketleme işi yapabilirsiniz. Öncelikle belirtmeliyiz ki; çalıştığınız firmayı iyi seçmeli, malzemelerinizi eksiksiz teslim almalısınız. Düzenli bir şekilde kullandığınız malzemelerle de ürünleri iyi ve sağlam bir şekilde paketlemelisiniz. Evde sabun paketleme işine başvuruda bulunmak için de iş ilanlarını takip etmelisiniz. Çoğunlukla resmi yerlerde verilen iş ilanlarını takip etmeli ve başvurularınızı yine bu resmi yerlerde yapmalısınız. Çünkü resmi yerlerde yapacağınız başvurular hem sizi hem de aie ekonominize katkı sağlarken, bir yandan da güvenli bir şekilde işleri almanıza yarayacaktır.

İşkur üzerinde ilanları takip etmeli ve bu ilanlara aynı takip süresi içinde başvuru yapmalısınız. İşkur ilanlarına göz atmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Şenay Özmeral dedi ki:

  İyi günler ismim Şenay sabun paketleme işi arıyorum Balıkesir de yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.