Kredihesabi.com

Garanti BES İptali Telefonu

01.07.2020
Garanti BES İptali Telefonu

2017 senesinin başlarında Dünya ülkelerinde yaygınlaşmaya başlayan Bireysel Emeklilik Sistemi, ülkemizde de hızla etkisini göstermiştir. Garanti Bankası’nın da içerisinde bulunduğu otomatik olarak başlatılan bu sistem, herkesin birikim yapması için tasarlanmıştır. Eğer Garanti BES iptali nasıl yapılır diye merak ediyorsanız; bu içeriğimiz tamda size göre!

Garanti BES İptal Nedir, Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından oldukça büyük katkılar ile birlikte desteklenen Bireysel Emeklilik Sistemi, işverenlerin çalışanına ödemesi gereken maaştan kesinti yapılarak oluşturulmaktadır. Kesinti yapılan bu para çalışan adına Bireysel Emeklilik Hesabına yatırılmaktadır. Fakat maaşından kesinti yapılmasını istemeyen kişiler, bu sistem içerisinde bulunmak zorunda değildir.

Garanti BES içerisinde bulunan kişiler bu sisteme otomatik olarak dahil edildiği için içerisinde zorunlu olarak kalması gerektiğini düşünmektedir. Ancak bilinmesi gereken en önemli olay, Garanti BES iptal yöntemleri ile birlikte bu sistemden kolayca çıkılabildiğidir.

Türkiye’nin hem en büyük bankalarından birisi olan hem de en büyük Bireysel Emeklilik Sistemi’nden birine sahip olan Garanti Bankası, kullanıcılarının Otomatik BES katılım sisteminden çıkması için 2 farklı yöntem sunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi şube, diğeri ise telefon yöntemi olmaktadır.

Şubeden Garanti BES İptali Nasıl Yapılır?

Şubeden Garanti BES iptali yapmak isteyen kişilerin ilk olarak kendine en yakın olan Garanti Bankası şubesine gitmesinde yarar vardır. Şubedeki yetkili kişilere durumu anlattığınız zaman sizden BES iptali yapabilmeniz bir dilekçe yazmanız istenecektir.

Bu dilekçenin hazır hali size verilecek ve gerekli olan yerleri doldurmanız yeterli olacaktır. Bu dilekçe içerisinde gerekli yerlere imza attıktan sonra BES cayma hakkınız için başvuru yapmış olursunuz. İşlemleriniz sonrasında belirli bir süre içerisinde size ait olan para, maaş hesabınıza tekrardan aktarılacaktır. Bu süreyi banka görevlilerine sorarak öğrenmeniz mümkündür.

Telefonla Garanti BES İptali Nasıl Yapılır? – (Garanti BES İptali Telefonu)

Garanti BES iptali yapmak isteyen kişilerin tercih edeceği en basit yöntem telefon yöntemi olacaktır. Garanti Bankası müşterisi olan birçok kişi Garanti’nin müşterileri için sunduğu çağrı merkezi hizmetinin güzel bir alt yapıya sahip olduğunu bilmektedir. Sesli yanıt sistemi kullanan Garanti çağrı merkezinden BES cayma hakkınızı kullanmak oldukça kolay olacaktır.

Garanti Bankası’na ait olan 444 0 336 numaralı çağrı merkezini arayarak BES iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak Garanti Bankası çağrı merkezinin çalışma saatleri hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Garanti müşteri hizmetleri diğer saatler içerisinde çalışsa bile, sadece 10:00 ila 17:00 saatleri arasında BES iptal başvurusu yapabileceğinizi bilmeniz gerekir.

444 0 336 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım Sistemi Sözleşme İptali işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası çağrı merkezi aracılığıyla iptal başvurusunda bulunduktan sonra, Şubeden BES iptalinde olduğu gibi paranız hesabınıza yatırılacaktır.

Garanti BES İptal Kesintisi

Garanti Bireysel Emeklilik sistemine zorunlu olarak dahil edilen bir kişi, ilk 2 ay içerisinde cayma hakkını kullanırsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. Ancak sistem içerisinde 2 aydan fazla süredir bulunan müşterilerin biriken parasından hem banka hem de devlet kesinti yapacaktır.

Banka kesintileri aidat ve hesap açım ücreti gibi konular olurken, devletin yapacak olduğu kesinti biriken paranın üzerine koyduğu devlet katkısından yapılacaktır. Devlet katkısının kesintisinde müşterinin sistem içerisinde yer aldığı zaman baz alınmaktadır.

Eğer Ziraat Bankası BES iptali gerçekleştirmek istiyorsanız Ziraat BES İptali Telefon SMS ve Ayrılma Formu yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.