Kredihesabi.com

Halk Bank İşe Devam Desteği Nasıl Alınır?

01.05.2020
Halk Bank İşe Devam Desteği Nasıl Alınır?

Halk Bank İşe Devam Desteği nasıl alınır? Sorusunu son zamanlarda birçok işletme tarafından soruluyor. Her işletmenin alamayacağı bu kredi desteği ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık. Sizin de bir işletmeniz varsa, Koronavirüs salgını sürecinde işletmenizi ayakta tutmak için Halk Bankasının sağladığı işe devam desteğine başvurabilirsiniz.

Halk Bank İşe Devam Desteği Nedir?

Halk Bank, hem müşterilerini hem de diğer vatandaşları düşünerek birçok kredi imkanı sağlamakta. Bu kredi imkanlarından biri olan Halk Bank İşe Devam Desteği, küçük işletme statüsünde olan işletmelerin ihtiyacı olan kredi imkanını sağlamaktadır.

Halk Bank İşe Devam Desteği; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odaları’ndan birine kayıtlı olan şahıs şirketlerini maddi anlamda desteklemek için ortaya çıkarılmış bir destek kredisidir. Küçük işletmeler için adeta bir can suyu gibi olan ve batmalarına engel olan bu kredi, Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halk Bank tarafından oluşturulmuştur.

Halk Bank ile İşe Devam

Halk Bank İşe Devam Kredisi Nasıl Alınır?

Halk Bank İşe Devam Desteği Şartları

Halk Bank İşe Devam Desteği için gerekli şartları bilmeniz gerekiyor. Bu şartların hepsini sağlıyorsanız kredi desteği almanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Halk Bank’ın küçük işletmeler için başlattığı bu destek kampanyasının tüm şartları aşağıda yer aldığı gibidir.

  • Kredi desteğinden sadece şahıs firmaları yararlanacaktır. Diğer tür firmaların bu kredi başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • Ticaret, Sanayi, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odaları’ndan herhangi birinde kaydı bulunması gerekir.
  • Şahıs firmasının yıllık cirosu asla 3.000.000 TL’nin üzerinde olmamalıdır.
  • Kredi desteği almak isteyen firmanın 01.04.2020 tarihinden sonra kurulmuş olmaması lazım. Yani firmanın sadece bu kredi imkanından yararlanmak için açılmamış olması gerekir.
  • Firma iktisadi faaliyetlere kesinlikle devam ediyor olmalıdır.
  • Halk Bank’ın sunduğu hizmetlerden bir diğeri olan “Esnaf Destek Paketi”nden yararlanılmamış olunmalıdır.
  • Firmanın işlerine devam ediyor olması ve iflas, iflas erteleme, fesih, iflas erteleme tedbir, konkordato olmaması gerekir. Buna ek olarak aktif takip kaydına da ihtiyaç vardır.

Halk Bank İşe Devam Desteği Ne Kadar Kredi Verir?

Halk Bank kendisinden “Halk Bank İşe Devam Desteği – Küçük İşletme Can Suyu Kredisi” alacak olan kişilere, hem Nakit İşletme Kredisi hem de Paraf KOBİ Kart verecektir. Bu tür imkanları müşterilerine sunan ve esnafların ayakta kalmasına yardımcı olan Halk Bank’ın verdiği 2 imkanın açıklamaları yazımızın devamında yer aldığı gibidir.

Nakit İşletme Kredisi

Nakit İşletme Kredisi kapsamında firma için en fazla 25.000 TL kredi desteği sağlanacaktır. Küçük çapta olan birçok firmanın bu kredi desteği ile Koronavirüs sürecini atlatması mümkündür. Bu krediyi alan kişiler TL işletme kredisi olarak kullanabilecektir.

Nakit İşletme Kredisi alan firmaların bu krediyi ödemesi için 36 ay süresi vardır. Bu sürenin ilk 6 ayı anapara ve faiz ödemesiz dönem olacaktır. Daha sonraki aylar için belirlenen taksit bedeli üzerinden ödeme yapılabilecektir.

Bu kredinin ödemesinde her ay eşit taksit ödemesi yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak krediye yıllık olarak %7,50 faiz uygulanacaktır. Nakit İşletme Kredisi kullanılırken KGF kefaleti gereklidir. Bu kredi desteğinde KGF kefaletinin belirlenen oranı alınan kredinin %80’idir. Buna ek olarak kefalet limiti üzerinden KGF komisyonu alınacaktır. Bu komisyonun bedeli ise, %0,75 olacak ve kesinlikle peşin tahsil edilecektir.

Paraf KOBİ Kart

Firmanın bütün şartları sağlayarak aldığı Nakit İşletme Kredisi’nin yanı sıra kişiye, en fazla 25.000 TL limiti olan Paraf KOBİ Kart imkanı sağlanacaktır. Bu kart ile birlikte yapılan harcamaların 3 ay ödemesi alınmayacaktır. Ayrıca; 3 aydan sonra ise aylık %0,95 faiz oranı uygulanacaktır.

Halk Bank İşe Devam Desteği (Küçük İşletme Can Suyu Kredisi) almak isteyen firmaların halkbank.com.tr ya da halkbankkobi.com.tr adresleri üzerinden başvuru gerçekleştirmesi gerekir. Bu başvuruyu yapacak olan her işletme yukarıda yer alan şartları taşımalıdır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.