Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank esnaflara en iyi kredi avantajını sunan bankalar içinde ön planda yer almaktadır. Halkbank Kobi, esnaflarımıza diğer kurumlar ile iş birliği yaparak sıfır faizli esnaf kredisi, düşük faizli ya da tamamen geri ödemesiz esnaf kredisi vermektedir. Halkbank’tan kredi çekmek isteyen esnaflarımızın taşıması gereken şartları ve bankanın istemiş olduğu tüm belgeler ile ilgili olarak merak edilen her şey yazımızın devamında bulabilirsiniz.  Halkbank esnaf kredisi nasıl çekilir ve esnaf kredisi şartları için yazımızın devamını okuyunuz.


Bu yazımızda;

  • Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama
  • Halkbank Esnaf Kredisi Şartları
  • Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi 
  • Esnaf Kredisi Başvurusu
  • Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler
  • Devlet Destekli Esnaf Kredisi
  • Esnaf Kredisi Faiz Oranları

Adı altında tüm merak edilenleri ayrıntısı ile bulabilirsiniz. Halkbank esnaf kredisi faiz oranları, kredi vade sayısı ve diğer ayrıntılar…


Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama

Halkbank esnaflarımıza birçok kalemde değişik faiz oranları ile kredi vermektedir. Halkbank Kobi kredilerinde, hem bankanın kendi içinde vermiş olduğu krediler hem de diğer devlet destekli kurumlar ile vermiş olduğu devlet destekli esnaf kredileri vardır.

Halkbank, kendi içinde Esnaf kobi kredisi, işletme kredisi, sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Bu kredilerin faizsiz olanları hariç diğerlerinin faiz oranları değiştiği için hesaplamaları da değişmektedir. Şimdi güncel esnaf kefalet kredisi hesaplama tablosu örneğini vermek istiyorum. İşte Halkbank esnaf kredisi hesaplama tablosu;

Tabloda %4 faiz oranı ile 50.000 TL esnaf kefalet kredisi hesaplaması gösterilmektedir. 50 bin TL esnaf kredisi çeken bir vatandaş için 60 ay vade ve 3 ayda bir ödemeli kredi hesaplaması yapılmıştır. 3 ayda bir ödemeli olduğu için toplam 20 taksit şeklinde hesaplanan kredinin 3 ayda bir ödemesi ise 3.395 TL’den başlayıp son taksit 2.531 TL şeklinde bitmektedir.

Esnaf Kredisi Kesintileri

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

Esnaf Kredisi Şartları

Esnaf kredisi için en önemli şart, halihazırda esnaf olarak devam etmektir. Vergi dairesine vergi ödemelerinin yapılmış olması, SGK kaydının olması ve esnaf odalarının ilgili meslek sicil kaydının yapılması gerekmektedir. Bunun yanında ayrıca esnafların kredi sicillerinde herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan esnaflara, Halkbank esnaf kredisi verilmektedir. Esnaf Kefalet Kredisi çekecek olan esnafların ayrıca, esnaf kefalet kredi kooperatifinin de sunmuş olduğu şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Kooperatif bu konuda öncelikle kefil ve teminat istemektedir.

Esnaf Kredisi Faiz Oranları

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi

Halkbank, esnaflara %50 hazine destekli esnaf kredisi vermektedir. Bu kredi faizinin yarısı yani %50’si devlet tarafından karşılanmaktadır. Şu anda esnaf kefalet kredisi faiz oranları %7-%8 arasındadır. Bu oranlar diğer bankların esnaf kredilerinin yarısından bile düşüktür.

Halkbank esnaf kefalet kredisi çeken esnaflar, bu kredilerini 60 aya kadar vade seçenekleri ödeyebilir, ayrıca 3 ayda bir, 6 ayda bir şeklinde vadelendirebilirler. Esnaf odasının onay vermiş olduğu esnaflara Halkbank sorun çıkarmadan kredi onayı vermektedir.

Page Title

REKLAMLAR

Esnaf Kredisi Başvurusu 2019

Halkbank esnaf kredisi başvuruları devam etmektedir. Halkbank, gerek KOSGEB kredileri, gerekse esnaf odaları kredilerinin başvurularını almaya devam etmektedir. Halkbank, ayrıca kendi bünyesinde vermiş olduğu, Halkbank sıfır faizli kredi ve Halkbank işletme kredilerini de dağıtmaya devam etmektedir.  Halkkobi kredilerinde faiz oranları diğer kredilere göre düşük tutulmaktadır. Yeni iş yeri açanlar, vergi muafiyeti konusunda desteklenenler, genç girişimciler bu noktada Halkbank esnaf kredisinden yararlanabilir.

 

Esnaf Kredisi Şartları

Devlet Destekli Esnaf Kredisi

Devlet destekli esnaf kredileri değişik gruplarda değerlendirilebilir. Bunlar; sıfır faizli esnaf kredisi, geri ödemesiz esnaf kredisi, düşük faizli esnaf kredisi ve esnaf hibe kredileri olarak ayrılabilir. KOSGEB birçok banka ile anlaşma yaparak esnaf ve KOBİ’lere bu şekilde kredi desteklemeleri vermektedir.

KOSGEB 150.000 TL işletme kredisi içinde; 50 bin TL hibe ve 100.000 TL sıfır faizli kredi vermektedir. Bunun için esnaf ve diğer girişimcilerin KOSGEB kurslarına katılmaları gerekmektedir. Kurstan başarılı olanlara işletme kredileri verilmektedir.  KOSGEB Halkban da dahil toplam 9 banka ile anlaşma yaparak KOSGEB kredileri vermeye devam etmektedir.

Halbank Esnafa Özel İndirimli Krediler

Üreten Türkiye’nin bankası Halkbank, esnaf ve sanatkar kredisi çekmek isteyenlere uygun çözümler üretiyor.Peki halkbank esnaf kredisi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olan ya da olmayan esnaf ve sanatkarlara özel krediler Halkbank’ta kullanıcılarını bekliyor. Halkbank esnaf kredisi nasıl alınır ve nasıl başvuru yapılır bunlar hakkında bilgi vereceğiz.Kullanıcısına özel ödeme planlı işletme ve yatırım amaçlı kredi kullandırmayı sürdürüyor. Esnaf ve sanatkarlara özel olarak sunulan krediler işletme ve yatırım amaçlı olarak alınabiliyor.

Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı esnaf ve / veya aynı zamanda ikametgahınıza ya da işyerinize en yakın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olanlar düşük faiz oranlı Esnaf ve Sanatkar Kredisi’nden yararlanabiliyorlar.

Esnafa Devlet Desteği

Esnaf İşletme Kredisi Limiti

Esnaf ve sanatkara özel İşletme Kredisi 150.000 TL üst limite kadar kullanılabiliyor. Halk Bankası’nın yatırım amaçlı kredisi olan Yatırm Kredisi ise 250.000 TL üst limite kadar çekilebiliyor.

Esnaf ve Sanatkar İşletme Kredisi aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödemeli olarak 60 ay vadeli 35.000 TL, 50.000 TL, 75.000, TL 100.000 TL ve 150.000 TL limitli olarak kullanılıyor. Esnaf ve Sanatkar Yatırım Kredisi aylık ve 3 aylık ödemeli 60 ay vadeli 250.000 TL limitli olarak sunuluyor.

Şahıs üst limiti içerisinde kalmak kaydıyla azami 4 parçalı krediler kooperatif kefaletiyle ya da kefaleti olmaksızın kullanılabiliyor. Kooperatif kefaleti olmayanlar şahıs kefaleti, gayrimenkul ipoteği, taşıt rehni vb. teminatlarla kredi kullanabiliyorlar.

 Esnaf Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Eğer bir Kooperatife ortak iseniz, Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer bir Kooperatife üye değilseniz, Halkbankası Şubelerine Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halk Bankası Esnaf ve Sanatkar Kredisi kredi başvurusunun ardından en kısa sürede cevaplandırılıyor.

Bir önceki yazımız olan Geliri Olmayan Bayanlara Devlet Destekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.