Kredihesabi.com

İnternetten Konut Kredisine Başvurma

İnternetten Konut Kredisine Başvurma

Teknolojik imkanların artmasıyla internet bankacılığı,SMS bankacılığı yani mobil cep telefonları, ATM’ler ya da Çağrı Merkezleri aracılığıyla bile kredi başvurusu yapılabiliyor. Yani şubeye hiç gitmeden, direkt mobil telefonunuzdan, internetten ihtiyaç, taşıt, konut kredisi kullanabiliyorsunuz. İnternetten konut kredisine başvurma işleminide çok kolay şekilde yapabilirsiniz.

Herhangi bir bankanın web/ internet sitesi üzerinde kredi ön başvurusu oluşturuyorsunuz. Bu ön başvuru banka-şube ekranlarına düşüyor. Ön başvuruyu alan banka verdiğiniz bordro, tapu ve ruhsat gibi kredi teminatını güçlendirecek bilgileri kontrol ediyor, kredi notunuza bakıyor; eğer bilgiler doğruysa ve kredi notunuz da uygunsa size krediyi kullandırıyor. Sonuçta hiç şubeye gitmeden kredi sözleşmesinide uzaktan imzalayarak kredi kullanabiliyorsunuz. Tabii, ön başvuru değerlendirmesi sonucunda banka gerekli gördüğü takdirde sizi şubeye davet edebiliyor, varsa eksik bilgi ve belgelerinizi tamamlamanızı istiyor ve sonrasında yine krediyi kullandırıyor.

Gelin bu yazımızda Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Garanti Bankası için şubeye hiç gitmeden internet üzerinden konut kredisi başvuru nasıl yapılır buna bakalım.

1) Halkbank internetten konut kredisi başvurma

Halkbank’ın, kendi internet sitesinden, halkbank başvuru sayfasından, şubeye gitmeden kredi ve kart başvurularınızı direkt yapabiliyorsunuz. Sizinle yukarıda paylaştığımız linke tıkladığınızda karşınıza çeşitli seçenekler çıkıyor: İhtiyaç Kredisi başvurusu, Açık Hesap Başvurusu ve Konut Kredisi Başvurusu. Burada örneğin ‘Konut Kredisi’ butonunu tıklıyorsunuz. İlk adımda Kredi Tutarı, Kredi Türü ve Kredi Vadesi bilgilerini içeren formu dolduruyorsunuz, banka bu bilgileri doldurduktan sonra karşınıza bir ‘Ödeme Planı’ ve ‘Konut Kredisi Sözleşme Öncesi Bilgi Formu’ sunuyor, bu iki belgeyi de ayrıntılı olarak incelemeniz gerekiyor. İkinci adımda Adınız, Soyadınız, Doğum Tarihiniz ve T.C. Kimlik Numaranız gibi kimlik bilgileriniz isteniyor. Bu bilgileri tamamladıktan sonra üçüncü adımda başvuru bilgilerinizi tamamlayarak internet üzerinden konut kredisi ön başvurunuzu tamamlıyorsunuz. Başvurunuz değerlendirilerek yine online iletişim araçları yoluyla telefon, SMS ya da mail yoluyla size dönüş yapılarak başvuru süreciniz tamamlanıyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ İNTERNETTEN BAŞVURU EKRANI

2) Ziraat Bankası internet üzerinden konut kredisine başvurma

Ziraat Bankası da diğer bankalar gibi konut kredisine başvurmada şube dışında Ziraat Mobil, Ziraat Web Sitesi, Ziraat İnternet Şubesi, ATM ve Çağrı Merkezi gibi pek çok başvuru kanalı sunuyor. Öncelikle Ziraat Bankası’nın Konut Kredisi Hesaplama Aracı Hesap Makinası sitesine giderek kullanmak istediğiniz kredi türünü seçerek kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planını oluşturabiliyorsunuz. Bu işlemleri aşağıda size gösterdiğimiz ekranda yapabiliyorsunuz:

Bu hesaplama işlemini tamamladıktan sonra başvuru ekranına gitmeniz gerekiyor. Ziraat Bankası İnternetten Konut Kredisi Başvuru ekranına şu linkten ulaşabiliyorsunuz ve karşınıza aşağıda gösterdiğimiz Ziraat Bankası internetten konut kredisine başvuru ekranı çıkıyor:

ZİRAAT BANKASI İNTERNETTEN KONUT KREDİSİNE BAŞVURU EKRANI

Bu ekranda sizden istenen bilgileri, forma doldurmanız gerekiyor, diğer yandan bu süreçte konut kredisi için gerekli evrakları tamamlamanız gerekiyor. Bu evrakları ise şu şekilde listeleyebiliriz:

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar:

  1. Başvuru Formu,
  2. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  3. Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  4. Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  5. Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  6. Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  7. Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

3) Vakıfbank internetten konut kredisine başvurma

Vakıfbank internet üzerinden SarıPanjur Ev Kredisi programı aracılığı ile internet üzerinden konut kredisine başvuru yapabiliyorsunuz. Bunu için şu linke tıklamanız yeterli oluyor. Burada karşınıza gelen ekranda sizden istenen bilgileri vermeniz gerekiyor. İnternetten yaptığınız konut kredisi ön başvuru işlemi bankaya düşüyor ve banka sizinle iletişime geçiyor. Diğer yandan Vakıfbank internet sitesinde şu linke tıklayarak SarıPanjur ev kredisi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabiliyor, farklı kredi seçeneklerini inceleyebiliyor, konut kredisinde açıklanan son kampanyalar ile ilgili bilgi alabiliyorsunuz.

VAKIFBANK İNTERNETTEN KONUT KREDİSİNE BAŞVURU EKRANI:

4) Garanti Bankası internetten konut kredisine başvuru

Garanti Bankası, internetten konut kredisi başvurularında online mortgage uzmanına konut kredisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabiliyorsunuz.İnternetten hızlı konut kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz. Garanti Bankası’nın mortgage uzmanları hafta içi 09.00- 18.00 saatleri arasında 444 38 46 hattından gelen soruları yanıtlıyorlar.

GARANTİ BANKASI İNTERNETTEN KONUT KREDİSİ BAŞVURU EKRANI

5) hesapkurdu.com aracılığı ile internetten konut kredisine başvurma

İnternet üzerinden enuygun.com, hangikredi.com ya da hesapkurdu.com internet siteleri aracılığıyla online kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu platformlar online olarak, internetten kredi başvurunuzu alıyor ve aldığı başvuru bilgilerini bankaya yönlendiriyor ve banka müşterilerle irtibata geçiyor, başvuru süreci bu şekilde online tamamlanıyor. Örneğin  Hesapkurdu sitesi. Hesapkurdu.com kredi, sigorta veya mevduat hesabı gibi banka ve sigorta ürünlerini araştırıp karşılaştırma yapabilmenizi, size en uygun finansal ürüne en düşük maliyet ile ulaşmanızı sağlayan bir platform. Tüm kredi türleri için faiz oranlarını karşılaştırıp, şubeye gitmeden internetten başvuru alıyor. Sizin diğer bankaların kredi tekliflerini incelemenizi sağlıyor. Konut kredisi başvurusu yaptığınızda bankalar talebinizi anında değerlendirerek sizinle iletişime geçiyor ve süreç daha hızlı ilerliyor. Bankanın dönüşü ve tüm konut kredisi süreci hesapkurdu.com tarafından takip ediliyor.

HESAPKURDU İLE İNTERNETTEN KONUT KREDİSİNE BAŞVURMA EKRANI

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.