17 Ocak 2019

İş Bankası Kart Şifresi Öğrenme

İş Bankası Kart Şifresi Öğrenme

İş Bankası’na ait kredi kartı ya da banka kartı kullanan müşterilerin kart şifrelerini unutmaları durumunda hemen İş Bankası Şifre yenileme sayfasından, “ Anında Şifre”  bölümünden şifre yenileme işlemi yapabilmektedir. İş Bankası’ndan ilk defa kredi kartı ya da banka kartı aldıysanız, bu kartları kullanabilmeniz için şifre belirlemeniz gerekmektedir. Bu yazımızda,  ilk defa kredi kartı ya da banka kartı alan kişiler için İş Bankası kart şifresi nasıl öğrenilir sorununun cevabını vereceğiz.

İş Bankası Şifre Belirleme Yöntemi

İş Bankası’na ait bir kart aldıysanız bunu kullanmadan önce şifre belirleme işlemi yapmanız gerekmektedir. İş Bankası şifre belirmek için, size gelen kartı bankamatikten onaylamanız da gerekecektir. Bu işlemler için öncelikle, İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, şifre aktivasyonu işlemini yaptırmanız gerekmektedir.

Daha sonra en yakın İş Bankası ATM’sine giderek, kartınızı bankamatike yerleştirip güvenli bir şifre girişi ile şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Page Title

REKLAMLAR

isbank internetten şifre oluşturma anında şifre bölümü

 İş Bankası Şifre Belirleme Aşamaları

  • Öncelikle şubeden ya da kurye aracılığı ile kartınızı teslim almanız gerekmektedir.
  • İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan, 0850 724 0 724 numarasını arayın
  • Sırasıyla 5, 1,1 numaralarını tuşlayın
  • Sesli yanıt sistemini kullanarak bu bölümde işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Ya da müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanarak da işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  • Son aşamada kartınızı ATM’ye yerleştirip yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

 İş Bankası Kredi Kartı Şifremi Unuttum!

İş Bankası kredi kartı şifrenizi unutup üç kere üst üste yanlış şifre girdiğinizde kartınız bloke olur ve artık kullanamazsınız. Peki, kart şifresi tekrar nasıl belirlenir?

Bunun için öncelikle yine İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak, sizden istenen güvenlik bilgilerini belirterek şifrenizin yeniden belirlenmesini sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifresi Öğrenme Yolları

İş Bankası tarafından müşterilerine sunulan ve internet şubesi aracılığı ile yapılan işlemlerden biride, unutulan kart şifresinin öğrenilmesi. İş Bankası kart şifresi öğrenmek, İş Bankası internet şubesi aracılığı ile oldukça kolay bir işlemle yapılabiliyor. Kart şifresini öğrenmek için, İş Bankasının  bireysel internet şubesinin seçilmesi ve anında şifre menüsüne girilmesi, bu işlemin yapılması için yeterli olacaktır.

İş Bankası kart şifresi için şubeye gitseniz bile size bu konuda yardımcı olamazlar. Şifre işlemleri müşteri hizmetleri aracılığı ile, sesli imza ya da doğrudan müşteri temsilcisi ile görüşülerek yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kartımız Bloke Olduğunda Ne Yapmalıyız? başlıklı makalemizde banka kartı, bloke kartı açtırma ve bloke olan kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz