KOSGEB İş Planı 2019

Devlet destekli hibelerden yararlanarak kendi işletmenizi açabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz en uygun yerlerden biri de KOSGEB’tir.  KOSGEB vatandaşlara kredi ve hibe dağıtırken onların girişimcilik kurslarından başarılı olmalarını ve daha sonra da yapacakları iş yeri planlarının kabul edilebilir olmasına dikkat eder. KOSGEB kredisi için iş planı oldukça önemli bir noktadır. İş planı iyi olmayan işletmelere ne hibe ne de kredi verilmesi söz konusu olamaz. Bu nedenle ya danışmanlık şirketi aracılığı ile ya da kendiniz bir KOSGEB iş planı hazırlamanız gerekmektedir. Bu yazımızda KOSGEB iş planı örneklerinden tutun da en KOSGEB iş planı danışmanlığı ücretlerine kadar her konuda size önemli bilgiler vereceğiz. Ayrıntılar yazımızın devamında….

KOSGEB Hibe Kredisi İçin İş Planı

KOSGEB’in müşterilerine vermiş olduğu kredilerde ne büyük amaç, üretimi canlandırmak ve iş hayatına yeni girecek kişileri etkili ve tecrübeli bir şekilde işletme açmalarını sağlamaktır. Bu sayede hem girişimcinin ayırmış olduğu kaynak etkili kullanılırken aynı zamanda devlet destekli KOSGEB hibe ve kredilerinin de boşa gitmemesi sağlanacaktır.

KOSGEB girişicilerden iş planı isterken onlara zahmet olsun ya da kredi verme sürecini yavaşlatma amaçlı davranmamaktadır. KOSGEB’in en büyük amacı üreticiyi desteklerken aynı zamanda onun bilinçli bir işletmeci haline gelmesidir.  Bu kapsamda KOSGEB iş planına da oldukça önem vermektedir. Ne yapacağını bilmeyen bir girişimci en baştan kaybetmiş sayılır. Verilecek hibelerin doğru kişilere verilmesinde bu hususa önem verildiğini söyleyebiliriz. Peki iyi bir KOSGEB iş planı nasıl olmalıdır? KOSGEB’e yapılacak kredi başvurusunun reddedilmemesi için şartlara uygun iş planı için yazımızın devamını okuyunuz.

KOSGEB Onaylı İş Planı  Örneklerini İnceleyin

KOSGEB’e başvuru yaparak girişimcilik belgesi almak istiyorsanız öncelikle iş yerinizin yeni açılmış olması gerekmektedir. Eski iş yerleri için bu belgeler işe yaramayacaktır. Girişimcilik belgesi alındıktan sonra sıra hibe ve kredi başvurusuna gelmiştir.  KOSGEB hibe için başvuran kişilerden mutlaka bir iş  planı isteyecektir. KOSGEB’e sunacağınız iş planı örneği eğer iyi değilse o zaman başvurunuz da kabul edilmeyecektir.

Page Title

REKLAMLAR

KOSGEB’ten tek seferde kredi onayı almak için öncelikle iyi bir iş planlaması yapmanız gerekmektedir. İş yeri planının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu konuda daha önce onaylanmış olan KOSGEB iş yeri planlarına göz atabilirsiniz. İnternette birçok KOSGEB onaylanmış iş yeri planı örneği mevcuttur. Bunların birçoğuna göz atabilir ve kendi dükkanınız için uygun olanı tercih ederek kendinize göre yeniden uyarlayabilirsiniz.

KOSGEB İş Planı için internette yapacağınız sorgulamada;

kosgeb iş planı örneği çay bahçesi

büfe kosgeb iş planı örneği

kosgeb çiçekçilik iş planı örneği

kosgeb doldurulmuş iş planı örneği

kosgeb iş planı örneği eczane

kosgeb engelli iş planı örneği

kosgeb ev yemekleri iş planı örneği

kosgeb e-ticaret iş planı örneği

kosgeb fotoğrafçılık iş planı örneği

kosgeb fast food iş planı örneği

kosgeb yemekleri fabrikası iş planı örneği

kosgeb hayvancılık iş planı örneği

yukarıdaki iş planı örneklerine daha fazla örnek de eklenebilir. Size lazım olan iş örneklerini Google’de aratarak bulabilir ve kendi dükkanınıza uyarlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek KOSGEB iş planı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

KOSGEB İş Planı Örneği İçin Danışmanlık Şirketine Gerek Var Mı?

KOSGEB kredilerinin hızlı çıkması için aslında bir danışmanlık firmasından destek almak her zaman daha avantajlı olacaktır. Danışmanlık şirketleri her konuda KOBİ ve küçük esnaflara destek olabilmektedir. Ayrıca bu tür firmaların tek görevi danışmanlık olduğu için bu konuda oldukça uzman sayılırlar. Sizin tek başınıza sadece internetten araştırarak bulacağınız bilgiler zaten onların elinin altına mevcuttur.

İş planı konusunda çok deneyimli olan bu tür firmalar ile çalışabilir ve bu sayede KOSGEB kredinizin ya da hibenizin çıkma sürecini de hızlandırmış olursunuz. Tabi eğer danışmanlık şirketine para vermek istemiyorsanız o zaman kendi çabanızla bir iş planı da yapabilirsiniz. Çünkü danışmanlık şirketleri bu işi yüzlerce TL’den başlayan fiyatlarla yapmaktadır. KOBİ ölçeğinde yapılan danışmanlıklarda ücretler ise binli rakamları bulmaktadır. Bizim internet sitemizde yer alan konuların içeriğini okuyarak bu konuda yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz. KOSGEB iş Planı nasıl hazırlanır diye merak ediyorsanız www.kredihesabi.com adresinde gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca sizin için yayınladığımız videoyu da izleyerek  KOSGEB iş planı  hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.

KOSGEB iş planı hazırlama ile ilgili sorularınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi - 2019 başlıklı makalemizde banka sicili bozuk olan kredi alabilir, kara listeye düşmüş kişiye kredi ve kkb sicili bozuk olana kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.