Kredihesabi.com

Kredi Kartı İle MTV Ödeme

13.07.2020
Kredi Kartı İle MTV Ödeme

MTV aracın yaşı ve koltuk sayısı değerlendirilerek her yıl belirlenen vergi ödemesidir. Motorlu Taşıtlar Vergisi, her yıl Gelir İdaresi Başkanlığı her yıl MTV’yi yeniden hesaplar ve ödenmesi gereken tutarı belirler. MTV her yıl ocak ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenir. Kredi kartı ile MTV ödenir mi? Evet, ödenir! Kredi kartı ile MTV taksitle ödeyebilirisiniz. Gelin bu yazımızda kredi kartı ile MTV nasıl ödenir ona bakalım.

İnternetten MTV Ödeme

Bunun için farklı yollar var, örneğin e-devlet sistemini kullanarak MTV sorgulaması yapabiliyor ve ödemelerinizi kredi kartı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için internet üzerinden e-devlet uygulama adresine yani gib.gov.tr hizmete gidiyorsunuz. Açılan sayfada Motorlu Taşıtlar Vergisi sorgulama ve kredi kartı ile ödemesi yapabiliyorsunuz. İnternetten MTV ödemesi yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta var, sisteme girdiğinizde şu seçenekler ile karşılaşıyorsunuz:

*K = Kredi Kartı ile Ödenebilir Borçlar

**k = Belirli Tutara Kadar Kredi Kartı ile Ödenebilir Borçlar

***B = Banka Kartı ile Ödenebilir Borçlar

***Y=Yabancı Kart ile Ödenebilir Borçlar

*****H = Banka Hesabından Ödenebilir Borçlar

***** İnternet Vergi Dairesinden Ödenemeyen Borçlar

Bu listeden hangi ödeme kanalı size uygun ise ödemenizi bu şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gib MTV ödeme

Gib MTV ödemesi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnteraktif vergi dairesi internet sitesi ivd.gib.gov.tr ’de ödeme seçeneklerinden, önce borcunuzu sorguluyorsunuz ardından Mobil Ödeme altında istediğiniz seçeneği işaretleyerek, yani hangi bankayı kullanıyorsanız onunla MTV temmuz ayı ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi kredi kartı ile yapıp, taksitlendirebilirsiniz.

MTV Taksit Yapan Bankalar

MTV ödemelerinde bankalar cazip seçenekler sunuyorlar. Ücretsiz ekstra taksit seçenekleri getiriyorlar. Mtv taksit yapan bankalardan bir kaçı şöyle.

Garanti Bankası MTV ödeme

  • BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, Garanti BBVA ATM’leri ve garantibbva.com.tr’den yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 2 taksit fırsatı sunuyor.Eğer Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinden ödeme yapacaksınız, 3 taksit fırsatınız var. O haldegib.gov.tr’denGarantiPay’le 3 Taksit Fırsatı ile Ödeme Nasıl Yapılır? diye sorabilirsiniz.

Adım adım şu yolu izlemeniz gerekiyor:

  1. ivd.gib.gov.tr ’de borcunuzu sorguladıktan sonra ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altındaki GarantiPay’i seçin
  2. Telefon numaranızı ya da TCKN’nizi girip, telefonunuza gelen bildirimi açın (eğer bildirimleriniz kapalıysa BonusFlaş Ödemeler menüsündeki GarantiPay ile Ödeme adımında onayınız bekleyen işlemlerinizi görebilirsiniz)
  3. Ödeme yapacağınız kartınızı seçtikten sonra Garanti BBVA Dijital Parolanız ile onaylayın
  4. GarantiPay’le 3 taksit fırsatından yararlanmak için Garanti BBVA Dijital Parolanız ile işleme “Peşin” onay vermenizin ardından işleminiz otomatik olarak 3 taksite bölünecektir.

Yapı Kredi Ödeme Merkezi ile MTV ödeme

Yapı Kredi Bankası’nın MTV ödeme hizmeti ile motorlu taşıtlar verginizi aşağıdaki formu doldurmanız halinde ile ödemek mümkün hale geliyor.

​İş Bankası ile Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi İş Bankası internet şubesi, İşCep ve Maximum Mobil uygulamalarından kredi kartı ile yapabiliyorsunuz. Eğer MTV ödemelerinizi İş Bankası kredi kartı ile yaparsanız herhangi bir işlem ücreti alınmıyor. Bu arada araç vergi borcu sorgulama, hesaplama ve ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz. İşlemleriniz için isbank tıklamanız yeterli oluyor.

QNB Finansbank MTV Ödeme

Diğer bankalarda olduğu gibi Motorlu Taşıtlar Vergisini; QNB Finansbank Cep Şube, İnternet Şube, Telefon Bankacılığı veya QNB Finansbank Şubelerinden kredi kartınız aracılığıyla ödeyebilirsiniz.MTV ödemeleriniz için şube kanalıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca, QNB Finansbank online ödeme sayfasından da MTV ödemenizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.