20 Ağustos 2019

Lise Öğrencilerine Kredi Kartı

Kredi kartı almak eskisi kadar kolay olmadığı için artık birçok kişi kredi kartı alırken banka banka dolaşmak zorunda kalmaktadır. Yetişkinlerin bile kart alırken zorlanmaları söz konusu iken öğrencilerin de bu durumdan etkilenmeleri de kaçınılmaz olmaktadır. Ama yine de liseli öğrenciler ve üniversiteli öğrencilere kredi kartı veren bankalardan söz edebiliriz. Veli izni ve kefilliği ile öğrencilere kredi kartı çıkartan bankalar vardır. Bu yazımızda, liselilere ve üniversitelilere kredi kartı imkanı sunan bankalardan bahsedeceğiz.

Öğrenciler Arasında Kart Kullanım Alışkanlığı Artıyor!

Öğrenciler için kredi kartı artık olmazsa olmazlar arasına girmesinin en temel sebeplerinden biri de internet üzerinden yapılan alışverişler ve diğer günlük ihtiyaçlar için kartın gerekli olmasıdır. Kredi kartı; Bankaların kullanıcılar için hazırlamış oldukları, pos cihazlarının olduğu her mekânda kullanılabilen, alışverişte ve aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz anda nakit avans çekebildiğiniz bir araçtır.

Kredi kartları alışverişlerinizde taksit imkânı sunmakta ve kullanıcısına bonuslar vermektedir. Bu avantajlarından dolayı insanlara kredi kartı kullanımı cazip gelmekte neredeyse nakit paradan daha fazla tercih edilmektedir. Kredi kartlarının birçok avantajı olduğu için gün geçtikçe kart kullanım yaşı düşmekte bu da bankalar için avantaja dönüşmektedir.


Aradığınız Bu Mu: Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı


Günümüzde pek çok banka üniversitelilere özel kredi kartları avantajlı kredi kartı paketi sunmaktadır. Durum böyle olunca da liseliler de acaba biz de kart alabilir miyiz? Sorusuna odaklanmışlar, onlar da kredi kartı alma yollarını aramaya başlamışlardır. Burada; liselilerin kafalarında soru işaretlerinden biri olan liselilere kredi kartı verilir mi sorusu ön plana çıkmaktadır.

18 Yaş Altına Kredi Kartı Verilmesi

Günümüzde liseli öğrenciler de üniversiteli öğrenciler gibi kredi kartı sahibi olmak istemektedirler. Onlar da kendilerinin kredi kartı kullanmalarını hak ettiklerini düşünmekte, bir an önce nasıl kredi kartı sahibi olabilirim telaşına kapılmaktadırlar. Bankaların birçoğu üniversiteliler için özel kredi kartları çıkarmakta, ekstra taksit avantajları sunarak kredi kartı kullanmaya teşvik etmektedirler.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi kartı kullanan öğrenci kendi adına bağımsızlığını kazanmış olarak görmektedir. Lise öğrencisi 18 yaşını doldurmadan kredi kartını kendi adına kesinlikle alamaz ancak velisi adına kartın alınması gerekmektedir. Lise 3’üncü sınıfa giden öğrenci 18 yaşını doldurduğu zaman kendi kartını alabilmektedir. Bankalar öğrencilere kredi kartı verirken bazı kriterler öngörmüşlerdir.

Öğrenci İçin Kredi Kartı Başvuru Şartları

Bankalar genellikle belirli bir gelire sahip kişilere kredi kartı vermek isterler. Çünkü belirli bir maaş bordroları bulunmakta, kart taksitlerini ödeyemediklerinde aylık borçları üzerinden değerlendirilmekte, aylık kesilmesi gereken limit maaşlarından kesilerek ödenmektedir. Günümüzde öğrencilere de kredi kartı veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Karta başvuru yapabilmeniz için güncel öğrenci kimlik kartınızı kredi kartı almak istediğiniz bankaya gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenciye verilen kredi kartlarının limiti normal kartlardaki gibi yüksek limitli değildir. 500 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

En Avatajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Çoğu bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir. Makalemizin bu bölümünde hangi bankalar öğrenciye kredi kartı vermektedir? Konusunu sizler için araştırdık ve değerlendirdik.

Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB )

Lise ve üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaların başında Türkiye Ekonomi Bankası gelmektedir. Limit olarak banka öğrencilere 500-1000 TL vermektedir. Kredi kartı taksitlerini düzenli ödeyen öğrenciler kısmen limit artırma hakkı elde edebilirler. Ayriyeten kart ücreti, bankaya aidat ödeme ücretine de tabi değildirler.

Garanti Bankası ( Ekstra Genç)

Garanti Bankası’nın öğrencilere verdiği kartın ismi Extragenç kredi kartıdır. Garanti bankı kredi kartı ile alacağınız maç, sinema bileti gibi biletler indirimli imkanı sunmaktadır.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası da 500-1000 TL arasında limit veren bankalar arasına girmektedir. Daha sonra isterseniz limitinizi yükseltebilirsiniz. Bunun için ödemelerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödemelerin zamanında yapılması ile kredi kartı limitleri da daha sonra hızlı bir şekilde yükseltilebilir.

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı

Yapı kredi bankası öğrencilere uygun kredi kartı vererek onların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. SMS ile ve online başvuru da alan banka, öğrencilerin sinema, yemek ve internet alışverişlerinde bol para puan imkanı da sağlamaktadır.

Not: Öğrenci iseniz ve kredi kartı almak istiyorsanız başvuru yapacağınız diğer bir etkili yöntem de anne babanız üzerine kayıtlı kredi kartına bağlı bir ek kart çıkartmanızdır. Bunu da babanız ya da anneniz sizin adınıza başvuru yaparak halledebilir.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Kartı Gönderen Bankalar Hangileridir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz