09 Aralık 2019

Lise Öğrencilerine Kredi Kartı

Kredi kartı almak eskisi kadar kolay olmadığı için artık birçok kişi kredi kartı alırken banka banka dolaşmak zorunda kalmaktadır. Yetişkinlerin bile kart alırken zorlanmaları söz konusu iken öğrencilerin de bu durumdan etkilenmeleri de kaçınılmaz olmaktadır. Ama yine de liseli öğrenciler ve üniversiteli öğrencilere kredi kartı veren bankalardan söz edebiliriz. Veli izni ve kefilliği ile öğrencilere kredi kartı çıkartan bankalar vardır. Bu yazımızda, liselilere ve üniversitelilere kredi kartı imkanı sunan bankalardan bahsedeceğiz.

Öğrenciler kredi kartı kullanmak İstiyor

Öğrenciler Arasında Kart Kullanım Alışkanlığı Artıyor!

Öğrenciler için kredi kartı artık olmazsa olmazlar arasına girmesinin en temel sebeplerinden biri de internet üzerinden yapılan alışverişler ve diğer günlük ihtiyaçlar için kartın gerekli olmasıdır. Kredi kartı; Bankaların kullanıcılar için hazırlamış oldukları, pos cihazlarının olduğu her mekânda kullanılabilen, alışverişte ve aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz anda nakit avans çekebildiğiniz bir araçtır.

Kredi Kartının Bir Çok Avantajı var

Kredi kartları alışverişlerinizde taksit imkânı sunmakta ve kullanıcısına bonuslar vermektedir. Bu avantajlarından dolayı insanlara kredi kartı kullanımı cazip gelmekte neredeyse nakit paradan daha fazla tercih edilmektedir. Kredi kartlarının birçok avantajı olduğu için gün geçtikçe kart kullanım yaşı düşmekte bu da bankalar için avantaja dönüşmektedir.

Günümüzde pek çok banka üniversitelilere özel kredi kartları avantajlı kredi kartı paketi sunmaktadır. Durum böyle olunca da liseliler de acaba biz de kart alabilir miyiz? Sorusuna odaklanmışlar, onlar da kredi kartı alma yollarını aramaya başlamışlardır. Burada; liselilerin kafalarında soru işaretlerinden biri olan liselilere kredi kartı verilir mi sorusu ön plana çıkmaktadır.

18 Yaş Altına Kredi Kartı Verilmesi

Günümüzde liseli öğrenciler de üniversiteli öğrenciler gibi kredi kartı sahibi olmak istemektedirler. Onlar da kendilerinin kredi kartı kullanmalarını hak ettiklerini düşünmekte, bir an önce nasıl kredi kartı sahibi olabilirim telaşına kapılmaktadırlar. Bankaların birçoğu üniversiteliler için özel kredi kartları çıkarmakta, ekstra taksit avantajları sunarak kredi kartı kullanmaya teşvik etmektedirler.

18 yaş altı öğrenciler kredi kartı alamaz

18 yaş Altı Kredi Karı Alamaz

Kredi kartı kullanan öğrenci kendi adına bağımsızlığını kazanmış olarak görmektedir. Lise öğrencisi 18 yaşını doldurmadan kredi kartını kendi adına kesinlikle alamaz ancak velisi adına kartın alınması gerekmektedir. Lise 3’üncü sınıfa giden öğrenci 18 yaşını doldurduğu zaman kendi kartını alabilmektedir. Bankalar öğrencilere kredi kartı verirken bazı kriterler öngörmüşlerdir.

Page Title

REKLAMLAR

18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alabilir?

18 yaş altı lise öğrencileri kredi kartını ancak anne babaya ait kredi kartına ek kart alarak sahip olabilir. Burada en önemli faktör 18 yaş kuralıdır. 18 yaşına ulaştıktan sonra kendi istediği bankadan istediği gibi kredi kartı çıkartabilirsiniz.

Ek kart Nedir?

Mevcut kredi kartına ek olarak çıkartılan bir kart türüdür.  Limiti ana kart limiti kadardır. Örneğin anakartın limiti 3000 TL ise ek kartın limiti 1000 TL’dir. ak kartı kolayca başvura bilirsiniz. sahip olduğunuzu kredi kartının bankasının internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

18 yaşını Doldurmuş Lise Öğrencileri İçin Kredi Kartı Başvuru Şartları

Bankalar genellikle belirli bir gelire sahip kişilere kredi kartı vermek isterler. Çünkü belirli bir maaş bordroları bulunmakta, kart taksitlerini ödeyemediklerinde aylık borçları üzerinden değerlendirilmekte, aylık kesilmesi gereken limit maaşlarından kesilerek ödenmektedir. Günümüzde öğrencilere de kredi kartı veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Karta başvuru yapabilmeniz için güncel öğrenci kimlik kartınızı kredi kartı almak istediğiniz bankaya gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Öğrenciye verilen kredi kartlarının limiti normal kartlardaki gibi yüksek limitli değildir. 500 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

En Avatajlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Çoğu bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir. Makalemizin bu bölümünde hangi bankalar öğrenciye kredi kartı vermektedir? Konusunu sizler için araştırdık ve değerlendirdik.

Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB )

Lise ve üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaların başında Türkiye Ekonomi Bankası gelmektedir. ÜniversiteTEB  https://www.teb.com.tr/universiteb/nedir/ isminde bir kartı vardır. sinema biletleri %50 indirimli almak, ücrersiz havale gibi avantajları vardır.  Limit olarak banka öğrencilere 500-1000 TL vermektedir. Kredi kartı taksitlerini düzenli ödeyen öğrenciler kısmen limit artırma hakkı elde edebilirler. Ayriyeten kart ücreti, bankaya aidat ödeme ücretine de tabi değildirler.

Garanti Bankası ( BONUS Genç Kredi)

Garanti Bankası’nın öğrencilere verdiği kartın ismi Bonus Genç kredi kartıdır. Garanti bankı kredi kartı ile alacağınız maç, sinema bileti gibi biletler indirimli imkanı sunmaktadır. Bunun yanında  kart ücreti ödemeniz gerekmiyor. https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/kredi_kartlari/bonus_card_ailesi/bonus_genc.page#calcContent3=UID4a3f92c

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı ile öğrencilere çeşitli fırsatlar sunan öğrenci kredi kartıdır. https://isbank.com.tr/TR/bireysel/iste-universiteli/Sayfalar/iste-universiteli.aspx 500-1000 TL arasında limit vermektedir. Daha sonra isterseniz limitinizi yükseltebilirsiniz. Bunun için ödemelerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödemelerin zamanında yapılması ile kredi kartı limitleri da daha sonra hızlı bir şekilde yükseltilebilir.

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı

Yapı kredi bankası öğrencilere uygun kredi kartı vererek onların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. SMS ile ve online başvuru da alan banka, öğrencilerin sinema, yemek ve internet alışverişlerinde bol para puan imkanı da sağlamaktadır. http://www.yapikrediplay.com.tr/playli-olmak/playe-nasil-basvurabiliriz/

Hemen hemen tüm bankalar 18 yaş üstü öğrencilere kredi kartı vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Nakit Çekime kapatılan Kart Ne Zaman Açılır? başlıklı makalemizde bddk, kart açtırma ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.