21 Kasım 2019

Şubeye gitmeden hesap nasıl açılır?

İnternet bankacılığı günlük rutinimizdeki angarya işlerimizi hafifletti. Peki internetten banka hesabı açmak mümkün mü? İnternetten banka hesabı nasıl açılır?

Çoğu zaman iş ya da günlük telaşlarımız arasında rutin işlerin dışında çıkan kamu kuruluşları ya da banka gibi resmi kurumlardaki işlemlerimize zaman ayırmakda zorluk yaşarız. İnternetin gelişmesi ile birlikte belediyeler , bankalar yada kamu kuruluşlarından yapılacak işlemleri internetten kolaylıkla yapabiliyor olmamız bu anlamada işlerimizi oldukça kolaylaştırdı. Hayatımızın önemli bir alanını kaplayan bankacılık işlemleri de bunların en önemlilerindendir. EFT, havale, yurt dışı para transferleri, fatura , vergi ödemeleri ,kredi kartı işlemleri v.s gibi neredeyse bankacılıkla ilgili tüm işlemlerimizi internetten elimizin altındaki telefonumuzdan anında ve zahmetsiz yapabiliyoruz. İnternet bankacılığı sayesinde hayatımız hızlandı. Tabiî ki bu işlemleri yapabilmemiz için öncelikle bir banka hesabına sahip olmamız gerekmektedir. Peki bankaya gitmeden hesap açılabilir mi?

Bankaya gitmeden hesap açabiliyor muyum?

Banka reklamlarında çokca duyduğumuz “ internetten hesap açma” söylemi çoğunlukla vadeli, vadesiz hesaplar yada farkla para birim hesapları , kıymetli madenlerle ilgili yatırım hesapları ile ilgili olarak kullanılmaktadır. Yani bu işlemlerden önce mutlaka mevcut bir hesabınız olmak zorundadır.

Bizim bu yazıda size yardımcı olacağımız konu sıfırdan hesap açma işlemi yapılabiliniyor mu sorusu ile ilgilidir. Bu konuda Türkiye’de az sayıda bankanın internet üzerinden fiziki olarak bankaya gitmeden sıfırdan online hesap açma olanağı vardır. Bankalar tüm bankacılık işlemleri için ayrı ayrı sözleşme ve imza almaktadır. Bu nedenle bu işlem oldukça zahmetli ve maliyetlidir.İnternet üzerinden hesap açarken de bu sözleşmelerin tamamlanma zorunluluğu vardır.

Page Title

REKLAMLAR

Bankaya gitmeden nasıl hesap açılır?

Bu hizmeti veren bankalara internet üzerinden bilgi girişleri yaparak hesap açılışları yapılır, bir hesap numarası oluşturulur ama hesabın aktif olabilmesi için hesap açılış sözleşmelerinin tamamlanması gerekmektedir. Bu da o sözleşmelerin fiziki olarak imzalanması ile mümkündür. Fiziki olarak hesap açılış sözleşmelerine imza alınmadığı sürece hesabı aktif hala kullanmamız mümkün değildir. Bankanın uygulamasına göre kurye ile sözleşmeler adresinize gönderilir, imzalar tamamlandıktan ve sözleşmeler bankaya ulaştıktan sonra hesabınız aktif hale gelir. Kurye yerine adresinize en yakın banka şubesi personeli de adresinize gelip sözleşmelere imzanızı alarak hesap açılış işlemlerini tamamlayabilir. Yani bir bakıma siz bankaya gitmiyorsunuz da banka sizin ayağınıza gelmektedir.

Bankaya gitmeden hangi bankalardan hesap açtırabilirim?

Kuveytturk katılım bankası internetten hesap açma

“Senin bankan” uygulaması ile şubesiz hesap açma işlemini yapan Kuveyttürk Katılım Bankası Türkiye’de katılım bankacılığının öncülerindendir. Ayrıca hesap işletim ücreti yada internetten yapılan EFT-havalelerden ücret almamaktadır.

Qnb finansbank internetten hesap açma

“Enpara” uygulaması ile şubesiz hesap açma işlemini internet bankacılığından yapabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte bir çok kolaylıklar sunan QNB FİNANASBANK’ dan internetten yapılan EFT ve havaleler için her hangi bir ücret ödenmemektedir.

Teb bankası internetten hesap açma

“Cepteteb” uygulaması ile bankaya gitmeden internet bankacılığından hesap açılış talep ve girişlerini yapabilirisiniz. CEPTETEB ile birlikte bir çok yenilikle de öne çıkan TEB BANKASI kolay ve hızlı bankacılığın adresi olmuştur.

Yazımızda adı geçen bankaların dışındaki diğer bankalara hesap açtırmak istediğimizde mutlaka şubeye gidip işlemlerinizi tamamlamak durumundayız. Buda sözleşmeleri imzalama gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Elektronik imza bu işlemler için geçerli değildir.

Bir önceki yazımız olan Şubeye Gitmeden İnternetten Kesin Onaylı Kredi Çekmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.