Kredihesabi.com

Vakıfbank BES İptal Ayrılma Telefonu 444 9 237

Vakıfbank BES İptal Ayrılma Telefonu 444 9 237

Açılımı Bireysel Emeklilik Sistemi olan BES, 45 yaş altında çalışan herkesin otomatik olarak dahil edildiği emeklilik sistemidir. Bu sistem devletten tam destek alarak halkın yararı için tasarlanmıştır. Fakat çeşitli nedenlerle iptal etmek, ayrılmak istiyor olabilirsiniz. Vakıfbank BES iptal ayrılmak istiyorsanız ayrılma formu doldurmadan SMS, telefon (444 hat),  whatup hattını kullanarak iptal işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank BES İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde olan kişilerin maaşı işverenleri tarafından her ay kesintiye uğramaktadır. Bu kesinti her zaman aynı oranda yapılmaktadır. İşverenin kestiği para, çalışanın Bireysel Emeklilik fonuna yatırılarak zaman içerisinde birikir.

Bu sistem içerisinden çıkmak isteyen herkes, Vakıfbank’ın sunduğu 4 seçenekten birini tercih ederek çıkış yapabilir. Bu seçenekler; SMS, internet, telefon ve Whatsapp hattı olmaktadır. Diğer bankalardan farklı olarak Whatsapp ile BES iptal seçeneğini kullanıcılarına sunan Vakıfbank, BES iptal işleminin yapılmasını kolaylaştırmıştır.

Vakıfbank BES iptal

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

SMS ile Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkmak isteyen bir çalışan, SMS yöntemini kullanarak sistemden kolayca çıkabilir. Bu işlem için içerisine belirli şeyleri yazdığınız kısa mesajı Vakıfbank’a göndermeniz yeterli olacaktır.

Vakıfbank BES iptali yapmak isteyen bir çalışan, VEML TC Kimlik Numarası – CAYMA – Doğum Tarihi bilgilerinin arasına birer boşluk bırakarak bir kısa mesaj yazmalı ve 4933’e göndermelidir. Örnek verilmesi gerekirse; VEML 12345667788 CAYMA 10.02.1980 şeklinde bir mesaj yazılmalıdır. Gönderdiğiniz kısa mesaj ile birlikte BES cayma hakkı talebiniz alınacak ve 10 iş günü içerisinde maaş hesabınıza kesilen para tekrar aktarılacaktır.

İnternetten Vakıfbank BES İptali

Vakıf Emeklilik, müşterileri için oldukça yeni olan bir sistemi kendi sitesinde uygulamaya başlamıştır. Bu sistem sayesinde Vakıfbank BES iptali yapmak isteyen kişiler, bir yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor. Vakıf Emeklilik resmi web sitesi içerisinde bulunan Messenger uygulaması, canlı yardım servisi ile müşterilerin Bireysel Emeklilik Sistemi cayma haklarını kullanmasına yardımcı oluyor.

Siz de internetten Vakıfbank BES iptali yapmak istiyorsanız, Vakıf Emeklilik internet sitesine giriş yapın. Karşınızda yer alan ekranın sağ alt köşesinde yer alan Otomatik BES Robotu ile sohbete başlayın. “Görüşmeyi Başlat” butonuna tıkladıktan sonra “otomatik BES iptali” mesajını sisteme gönderin. Size her türlü konuda yardımcı olmak isteyen bu robot, BES’in yararlarını sizin için sayacaktır.

Vakıfbank BES’te kalmak istemiyorsanız robot, sizin BES’ten çıkabilmeniz için TC Kimlik numaranızın gerekli olduğunu söyleyecektir. Eğer TC Kimlik numaranızı yazar ve bu mesajı robota gönderirseniz çıkış işlemleriniz için başvuru alınacak ve 10 iş günü içerisinde paranız hesabınıza iade edilecektir.

Telefonla Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkmak için kullanılabilecek bir diğer yöntem, telefonla çağrı merkezine ulaşmaktır. Vakıf Emeklilik çağrı merkezinin numarası ise 444 9 237’dir. Buna ek olarak 0850 222 9 657 numarasını da arayarak Vakıf Emeklilik çağrı merkezine ulaşmanız mümkündür. Müşteri temsilcisine “Bireysel Emeklilik cayma hakkımı kullanmak istiyorum.” Cümlesini kurduğunuz zaman gerekli işlemler yapılacaktır.

Whatsapp ile Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank, kullanıcılarını mutlu etmek amacıyla her türlü teknoloji imkanını sunmaktadır. Bu imkanlardan biri olan Whatsapp iletişim hattı, Vakıfbank BES iptali için kullanılan bir kanal olmaktadır. Whatsapp ile Vakıfbank BES iptali yapmak için 0549 802 47 75 numarasına Whatsapp üzerinden ulaşmanız mümkündür. Buradan Vakıfbank’a yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.