Kredihesabi.com

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi – 2020

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi – 2020

Kredi kartı ödemeleriniz kötü ve kredi çekemiyorum kredi çıkmıyor diyorsanız sizinle bu konuda hakkında bir video paylaşacağım. Gerçekten günümüzde kredi çekmek oldukça zahmetli bir durum. Kredi notu düşükse veya sicilinizde bir leke varsa kredi çekemeyebilirsiniz. Bankalar kredi vermiyor nereden kredi alabilirim kredi alamayanlara kredi ve kredi çekemiyorum kara listedeyim diyenler için aşağıdaki videoyu izleyerek neden kredi çekemiyorum sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Kredi kara listesinden çıkmak için neler yapılabilir?

 

Kredi Sicilinizi Temizleyebilirsiniz!!!

Banka kredilerinin yapılandırması ve vade sayısının arttırılması ile ilgili 2019 yılında çıkan yeni düzenlemeye göre artık bankalara olan ödenemeyen borçlarınızı daha kolay bir şekilde ödeme fırsatı yakalamış olacaksınız. Borçlarını ödeyen kişilerin KKB kredi sicili kötü olan da zamanla düzelerek bankacılık faaliyetleri daha sağlıklı yürütülecektir. Bu düzenleme hem kredi kartlarını hem de kredi ödemelerini kapsamaktadır.

Kredi çekemiyorum, kara listedeyim.

Bankadan Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

Acil para lazım diyen kişiler ilk olarak bankaya başvuru yapmaktadır. Bankalar kişilerin kredi başvurularını değerlendirirken Merkez Bankası kayıtları ile KKB puanına çok dikkat ederler. KKB kredi sicili kötü olanlara bankalar kredi onayı vermez. Birçok banka, kara listede olanlara gelir beyan etse bile kredi vermez. Böyle durumlarda banka hariç nereden para bulabilirim, banka harici kredi veren firmalar veya kara listede olanlara kredi veren bankalar var mı? Yazımızı okumaya devam edin.


Sizde Banka kara liste sicil sorgulama ile ilgili detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.


Kredi Çıkmıyor Sorununa Kesin Çözüm!

Kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim diyen kişilerin genel anlamda iki sebepten dolayı bu sorunla karşı karşıya olduklarını söyleyebiliriz. Neden kredi çıkmıyor diyenler; ya gelir belgesi gösteremeyen kişilerdir, ya da kredi notu çok kötü olan banka müşterileridir.

2018’den önce kredi notu kötü olanlara kredi verilmiyordu. Bunun nedeni, bankalara BDDK tarafından verilen cezalardı; ama yürürlükte olan sicil affı ile bu ceza artık bankalara verilmeyecektir.

Kredi Sicil Affı 2020

Kredi notu kötü olup kara listeye giren kişiler daha önce bankalara yapmış oldukları kredi başvurularında olumsuz cevap almaktadırlar. Son dönemlerde kredi oranlarının da düşürülmesi ile piyasada kredi taleplerinin artmasına karşın sicili bozuk olanlar yada KKB puanı düşük olanlar taleplerine cevap bulamamaktadır.

Kredi sicil affı konusunda 2020 yılı için olumlu sinyaller veren Bakan Pekcan, konunun gündeme taşınması için çalışma başlatacaklarını açıkladı ama şu an için somut atılan bir hareket yoktur.

Kredi Sicil Affı Ne Demek

Kredi Sicil Affı Ne Demek

Kredi Sicil affı “sicili bozuk olanlara kredi çıkartılacak” anlamına gelmiyor öncelikle bunu bilelim.

Kredi sicil affı oldu ama kredi çekemiyorum sorularını çokça duyuyoruz. Sicil affı BDDK ile Bankalar arasındaki bir düzenlemedir.

En son ki düzenleme ile piyasalardaki durgunluğu kaldırma adına 2018 yılında yapılan sicil affı düzenlemesiyle bankaların önündeki kredi verme engeli kalktı. Bu düzenleme ile müşteri yine kara listede görüldü ama banka bu kişilere kredi verse bile BDDK tarafından herhangi bir ceza almadılar. Bu değerlendirme bankaların kendi inisiyatiflerine bırakıldı. Bankalarda kendi iç politikalarına göre kredi taleplerini değerlendirdiler.

Kara listede olanlar nasıl kredi çekebilir?

Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Söz konusu sicil affı olsa bile kişiler kara listeden çıkarılmayacak, peki kara listede olan biri nasıl kredi çekebilir.

Kredi onayı verip vermemek tamamen bankanın yetkisindedir. Siz, daha önce bankalardan çekmiş olduğunuz kredileri ödeyemediğiniz için kara listeye girmiş olsanız bile, bankaya sunacağınız gelir belgesi yada sağlam bir kefil ile kredi çekebilirsiniz

Yani eliniz güçlü ise geçmişinizi silebilirsiniz.

Banka size vereceği kredi onayında BDDK tarafından herhangi bir cezaya maruz kalmayacağı için size kredi verebilir. Ama kara listeden kurtulmak istiyorum çünkü bu şekilde kredi alamıyorum diyorsanız bunun için de yapmanız gerekenler şunlar olacaktır:

Kara Listeden Kurtulmanın Yolları

 • Bankalara olan kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi
 • Kullanılan kredi kartı ve kredili mevduatların taksitlerinin geciktirilmemesi
 • Mümkün olduğunca bol bol otomatik ödeme talimatı verilmesi
 • İnternet bankacılığından elektrik, su, telefon gibi faturaları düzenli olarak ödemek

Sicili Bozuk Olsa da Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olsa da Kredi Veren Bankalar

Bir çok bankadan kredinin çıkmaması hiç bir bankanın kredi vermeyeceği anlamına gelmez. Sicili bozuk olanlarda yardımcı olan bankalar vardır.

Öncelikle söyleyelim ki bankalar batacak krediyi vermez. İlk olarak bu güveni bankaya vermelisiniz. Şartlarınızı oluşturduktan sonrada piyasa araştırması yapmalısınız.

KKB notuna bakmadan kredi veren bankalar 25,000 TL ye kadar yardımcı olabilmektedirler. Aktifbank, N Kolay Kredi uygulamasıyla kredi notunu sorun etmeden kredi vermektedir. QNB Finansbank ve dijital bankacılık şubesi Enpara.com’dan 25 bin TL kredi almak oldukça kolaydır. Ayrıca FİBABANK’a da bu konuda size yardımcı olabilecek bankalar arasındadır.

Acil para lazım bankadan kredi çekemiyorum nasıl para bulabilirim diyorsanız o zaman size, değişik kredi bulma yöntemi gösterebiliriz.


***Banka hariç nereden para bulabilirim yazımızda daha detaylı bilgi alabilirsiniz!!!


Komisyonla Kredi Çekme 

Bankalar kredi vermiyor nereden kredi çekebilirim

Özellikle büyük şehirlerde komisyonla kredi veren birçok şirket vardır. Bu yerler içinde özellikle İstanbul’da komisyonla kredi veren yerler oldukça ön plana çıkmıştır. Bulunduğunuz ilde de yine komisyon karşılığında kredi bulabilirsiniz.

Faktöring şirketler bu yönde resmi olarak çalışsalar da bu işi gayri resmi yolla yapan birçok kişi bulunmaktadır. Kredi çıkmıyor diyorsanız komisyonla kredi çekme yöntemini deneyebilirsiniz; fakat oldukça dikkatli olmalısınız.

Bu konuda bizden de yardım alabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 696 YORUM
 1. goldbergfirm@gmail.com dedi ki:

  Krediye mi ihtiyacınız var? %3 kredi veriyoruz
  goldbergfirm@gmail.com

 2. Furkan dedi ki:

  Acil 8000 TL’ye ihtiyacım var yarın için yardimci olabilir misiniz kamuda çalışıyorum aylık gelirim yüksek 3 ayda ödeyebilirim ulaşım icin furkkanarslan34@gmail.com

 3. Adrian Bayford dedi ki:

  İyi günler

  Her amaca uygun bir krediye mi ihtiyacınız var? Finansal bir sorununuz mu var? Bridge Finance, müşterilere uygun bir faiz oranında finansal hizmetler sağlayarak garanti edilir. Kredilerimiz basit ve hızlıdır. İhtiyacınız olan krediyi almak için bugün bize ulaşın. % 2 oranıyla herhangi bir krediyi bütçenize uygun hale getirebiliriz. Eğer ilgileniyorsanız, şimdi (adrianbay0008@gmail.com) ile irtibata geçiniz

 4. Yılmaz dedi ki:

  Takip borcumu kapattım ama kredi çekemiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor

  1. editör dedi ki:

   Yılmaz Bey takip borcunu kapatsanız bile takip hesaplarınız 5 yıl banka sisteminde gözükür. Takibe düşmüş çıkmış bir kişiye kredi vermek bankanın inisiyatifindedir. Sağlam bir teminat yada bordrolu bir kefille bazı bankalar kredi kullandırımı yapmaktadır. Bankalardan direk başvuru yaparak bilgi alabilirsiniz.

 5. Enes dedi ki:

  Kredi cekemiyorum para lazim kredi notum dusuk takip borcumu odedim kredi nasil alabilirim

 6. deniz dedi ki:

  slm çok acil 10-15 bine ihtiyacım var açık icra davamvar banka kredi vermiyor lütfen dönüş bekliyorum tel 5321380997

  1. Merve dedi ki:

   Bankalar kredi vermiyor nasil kredi cekebilirim acil para lazim yardimci olurmsunuz

1 14 15 16
© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.