12 Kasım 2019

Banka Şube Değişikliği Dilekçesi

Bankalarla çalışmaya başladığımız an, banka size bir hesap açar. Bu hesabı da, işlem yaptığınız banka şubesine tanımlarlar. Artık o şubenin müşterisi olmuş olursunuz. Bundan sonra bütün para transferleriniz hesabınızın olduğu banka şubesi üzerinden yapılacaktır. Ya da bir fatura ödemesi için bankaya gitmek durumunda olduğunuzda, gitmeniz gereken yer yine hesabınızın tanımlanmış olduğu şubedir. Yukarıda saydığımız işlemleri başka şubelerde de yapabilirsiniz. Buna engel teşkil edecek bir durum yok; fakat farklı şubelerde yapılan işlemlerden genellikle yüksek işlem ücretleri talep edilir.

 

Örneğin; Sizin hesabınıza bir miktar para yattı. Bunu çekmek için şubenize gittiğinizde, sizden kesinti yapılmayacaktır. Fakat aynı şekilde size gelen parayı başka bir şubede çekmeye gittiğinizde bu sefer sizin karşınıza yüksek bir işlem bedeli çıkaracaklarıdır. Çünkü sizin hesabınız başka şubede olduğu için, diğer şubeler bundan kesinti yaparlar. Bu gibi sorunlardan kurtulmanın yolu, banka şube değiştirme dilekçesi vererek şubenizin hemen değiştirilmesini talep etmenizdir.

 

Evinizin adresi değişmiş olabilir, ya da farklı özel bir sebepten dolayı artık eski banka şubenize gidip rahat bir şekilde işlem yapamıyor olabilirisiniz. Bu sebeplerden ötürü size daha uygun bir banka şubesi belirleyip, bu yönde bir değişiklik talebinde bulanabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için, banka şube değiştirme dilekçesi örneği hazırladık. Aşağıda bunu bulabilirisiniz. Bu dilekçenin gerekli yerlerini doldurarak banka şubesine teslim etmeniz yeterli olacaktır. en kısa sürede talebinize olumlu bir cevap gelecektir.

Page Title

REKLAMLAR

 

Banka Şube Değiştirme Dilekçe Örneği:

 

 

ZİRAAT BANKASI YENİMAHALLE ŞUBE MÜRLÜĞÜNE

                                                                                                                                              ANKARA

 

 

 

 

Bankanızın 145126545 hesap numaralı, 451264785155 T.C kimlik numaralı müşterisiyim. Evimin adresini değiştirmek zorunda kaldığım için, hesabım bulunan bankanızdan işlem yapmam çok güç duruma gelmiştir. Bu nedenden dolayı, hesabımın ve bütün bilgilerimin, Sincan Ziraat Bankası şubesine taşınmasını istiyorum.

Gerekli işlemlerin en kısa sürede yapılmasını arz ederim.

 

 

 

                                                                                                                      Mahmut DERİCİ

                                                                                                                      İMZA/TARİH

 

Adres :

Telefon:

 

 

 

Yukarıda belirtilen dilekçeyle şubeye başvurmanızla işlemlerinizin başlatılması gerekmektedir. Verdiğiniz dilekçeye rağmen, şube değişiklik talebiniz olumlu sonuçlanmazsa, bunun sebebini sormalısınız. Bazı şubeler müşteri sayısının azalmamasını istediği için bu konuda işlemleri çok geciktirip,  maalesef bu konuda güçlük çıkarmaktadır. Bu durumlarda, banka genel müdürlüğüne dilekçe, e-mail ya da telefonla yeni bir şikayet başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yapmak Zorunlu Mu? başlıklı makalemizde hayat sigortası ve Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yapmak Zorunlu Mu? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.