Kredihesabi.com

Bankacılık Mülakatında Ne Giyilir? (DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER)

Bankacılık Mülakatında Ne Giyilir? (DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER)

Günümüzde bankacılık popülarite kazanmış olan meslek dallarından biridir. Bankacılığın itibarı ve ileriki zamanlarda sağlayacak olan iyi bir gelir düzeyi açısından pek çok kişi bankaların sınavlarına katılmakta ve işe alımın gerçekleşmesini beklemektedir.

Bankacılık iş başvurularında; adayların işe alımları için sözlü ve yazılı sınavlarında başarılı olmaları gerekmektedir. Yazılı sınavlarda olduğu gibi sözlü sınavlar da adayların bilgisini belirleyici bir kriter olduğu gibi konuşma, üslup ve mülakatta giyim tarzı gibi konularda etkileyici olmaktadır. Bu nedenle bankacılık mülakatında kıyafet seçimi son derece önemlidir. Mülakata katılan kadın ve erkek adayların kıyafet seçiminde dikkat etmesi gereken belirli noktalar vardır.

Bankacılık Mülakatında Kadın Giyim

  • Renk Seçimi: Fazla canlı renklere sahip olan kıyafetler seçilmemelidir. Lacivert, gri ve siyah gibi renklerin tercih edilmesi, daha fazla ciddi bir görünüm kazandırır.
  • Kıyafet: Ceket/etek veya ceket/pantolon kombini yapıldığında şık bir görünüm elde edilmektedir. Ceketin içine açık bir renk gömlek, kazak veya triko giyilebilmektedir. Ancak ceket giyilmeyen kombinlerde, gömlek üzerine koyu renkli ve “V” yaka bir triko giyilmesi profesyonel bir görünüm sağlayacaktır.
  • Ayakkabı: Ayakkabı seçimi; giyilen kıyafet tonlarında, abartı bir görüntüsü olmayan hafif topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Kısa boylu adaylar bilekte biten ayakkabıları giymemelidir. Daha fazla zayıf gözükmek isteyenler ise sivri uçlu ayakkabıları tercih edebilir
  • Çanta: Kadınları şık gösteren detaylardan biri de çantadır. Kısa boylu adaylar belde biten, yandan takılan ve büyük boyutlu çantalar tercih etmemelidir. Portföy çantaların seçimi yararlı olabilir.
  • Aksesuar: Sade, şık bir küpe ve kolye takılabilir.
Banka mülakatı kadin giyim örnegi

Faydalı Yazı: Bankacı Maaşları

Bankacılık Mülakatında Erkek Giyim

  • Renk Seçimi: Gri ve siyah gibi koyu renkler tercih edilmelidir. Bu renklerin içinde göze fazla çarpmayan hafif desenler olabilir.
  • Kıyafet: Erkek adaylar için takım elbise tercihi oldukça önemlidir. Takım elbise içerisine açık renk mavi veya beyaz renk bir gömlek tercih edilebilir. Ceket giyilmezse; tercihe göre gömleğin üzerine sade bir kravat, triko kazak giyilebilir. Kravatın abartıdan uzak bir şekilde sade ve şık olması adaylarla artı puan kazandırır.
  • Ayakkabı: Spor tarzı olmayan, kıyafet tonlarında temiz bir ayakkabı tercih edilmelidir.
  • Aksesuar: Erkeklerin giyim tarzını tamamlayan en önemli aksesuarı kol saatidir. Yine kıyafete uyumlu bir renkte saat tercih edilebilir.
Banka mülakatı erkek giyim örneği

İlginize çekebilir: Banko Görevlisi Maaşları Ne Kadar? (SERVİS ASİSTANI)

Banka mülakatında elenen adayların bir daha aynı bankanın mülakatına girmesi mümkün değildir. Bu açıdan banka mülakatında kıyafet seçimi oldukça önemlidir. Bankacılık sektöründeki giyim kuşam diğer meslek dallarına göre daha ciddiyet gerektirmektedir. Bunun için hem kadınlar hem erkekler yukarıda belirtilen kriterlere uygun olarak kombin yapmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.