Kredihesabi.com

Bitcoin İle Zengin Olan Kişiler Listesi (Sıralı Liste)

23.03.2021
Bitcoin İle Zengin Olan Kişiler Listesi (Sıralı Liste)

Yaklaşık 13 yıl önce kendilerine Satoshi Nakamoto adı verilen kişi ya da kişler tarafında geliştirelen Bitcoin manifestosu, günümüzde 1 kg altından daha pahalı bir hale geldi. Var olduğu 13 yıl boyunca irili ufaklı iniş çıkışlar yaşasa da, Bitcoin günümüz dünyasının en pahalı kripto parası olarak dikkat çekiyor. Artık pek çok internet sitesi, dünyaca ünlü şirket ve küçük işletmeler bile Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Biz bu yazımızda bitcoin zengin eder mi sorusuna Bitcoin İle Zengin Olan Kişiler Listesi ile cevap vereceğiz. Eğer isterseniz yazının sonunda Bitcoin ile Nasıl Harcama Yapılır adlı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Kısaca Bitcoin Nedir?

Kısaca Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir? sorusuna kısaca cevap verecek olursak; hiçbir merkez tarafından kontrol edilmeyen, belli kurallara bağlı olarak, mining adı verilen madencilik tekniği kullanılarak ortaya çıkan bir para birimidir. Evet bir kripto para birimi olsa da; Bitcoin artık günlük hayatımızda harcama yapabildiğimiz, karşılığında pizza veya hamburger satın alabildiğimiz, otelde konaklayabildiğimiz bir kripto para birimi olarak dikkat çekiyor. Çünkü yüksek veya düşük değerine bağlı olarak anlık nakit ihtiyacınızı karşılayabildiğiniz Bitcoin ile uzun yıllar alışveriş yapabileceksiniz.

Bitcoin İle Para Göndermenin Bir Sınırı Yok!

Bitcoin ile istediğiniz anda dünyanın herhangi bir yerine para göndermeniz mümkün. Peki Bitcoin ile para göndermenin bir sınırı var mı? diye soracak olursanız eğer; Bitcoin ile para göndermenin bir sınırı yok diyebiliriz. Buna ödeme özgürlüğü deniyor. Yani gönderme sırasında herhangi birinin aracı olmasına gerek kalmıyor. EFT, mesai gibi herhangi bir sorun da böylece karşınıza çıkmıyor. Bitcoin’e kripto para denmesinin sebebi; paranın bir diğer tarafa kriptolanmış bir biçimde gönderiliyor olması. Ayrıca gönderim sırasında gerçek kişi isimleriyle gönderim olmadığı için de; kimin gönderdiğini takip etmek mümkün olmuyor.

Bitcoin Değerini Belirleyen Etkenler

Piyasada bulunan tüm arz ve talep koşulları Bitcoin’in anlık değerini belirliyor. Talep artınca fiyat artıyor, talep düşünce fiyat azalıyor. Bir de sınırlı sayıda Bitcoin olmasından dolayı, Bitcoin’in değerini sınırlı sayıda almış olduğu talep belirliyor. Bitcoin’in değerini belirleyen etkenler de para gibi aynı özelliklere sahip olması diyebiliriz. Örneğin altın gibi gümüş gibi fiziki özellikleri yok ve para gibi nadir bulunma ve bölünme özelliğine sahip olabiliyor.

Bitcoin Zengin Eder mi?

Bitcoin Zengin Eder mi?

Gelecekte kağıt paranın tamamen tedavülden kalkacağını söyleyenler de bir hayli fazla. Bizi kağıt paralardan sonra kripto para olarak adlandırılan bu para türünün hayatımızda olacağı da fazlasıyla aşikar. Bitcoin hayatımıza girdiği 10 yılı aşkın sürede pek çok kişiyi milyarder veya milyoner yaptı. Evet pek çok kişi bu para sayesinde milyoner oldu. Bitcoin zengin eder mi gibi bir soru da geçtiğimiz 10 yılda pek çok kişi tarafından cevaplandı.

Krpito para birimi Bitcoin her geçen gün doğru ve uygun zamanda yatırımını yapan kişileri zengin etmeye devam ediyor. İsterseniz Bitcoin’den zengin olan kişilere bir göz atalım!

Bitcoin İle Zengin Olanlar Listesi:

Kristoffer Koch: 

Norveç kökenli öğrenci Kristoffer Koch, Bitcoin’in ilk çıktığı zamanlar olan 2009 yılında yaklaşık 30 dolar karşılığında 5000 adet Bitcoin satın almıştı. Ancak aradan geçen 4 yılda aldığı Bitcoin’leri unuttu ve bir süre bu hesabının şifresini hatırlamaya çalıştı. Daha sonra 2013 yılında yeniden erişti hesabında yepyeni bir süprizle karşılaştı. 2009 yılında aldığı 30 dolarlık Bitcoin, artık 900bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Charlie Shrem:

Henüz 30 yaşına bile girmeden milyoner olan bir başka isim Charlie Shrem. Manhattan’da bulunan işletmelerinde ilk kez Bitcoin ile ödeme kabul eden kişi olarak dikkat çekmişti. Daha sonra Bitcoin alım satım platformu olan Bitlnstant’ın kurucusu oldu. Bir bar sahibiyken ödeme kabul eden Charlie’nin şimdilerde 45 milyon dolar kişisel serveti olduğu biliniyor.

Roger Ver: 

Piyasanın en güçlü ve en büyük Bitcoin yatırımcıları arasında yer alan Roger Ver, şu an yaşamını Tokyo’da devam ettiriyor. Bitcoin piyasasına o kadar çok değer veriyor ki; “Bitcoin, dünya tarihinde internetten sonraki en büyük buluşu” gibi bir açıklama yapmış. Bu bile Bitcoin’i ne kadar sahiplendiğini gösteriyor ve Bitcoin hakkında ciddi açıklamalar yapıyor. Kişisel servetinin 50 milyon dolardan fazla olduğu biliniyor.

Cameron ve Tylor Winklevoss: 

Mark Zuckerberg’in Facebook fikrini kendilerinden çaldığını söyleyen 2 kardeş, dünya üzerinde var olan tüm Bitcoin’lerin yüzde 1’ine sahipler. Öğrenim hayatını Harvard’da tamamlayan ikiz kardeşler, Bitcoin alım satımı ile tüm dünyada kendilerinden söz ettirmeye devam ediyorlar. İkiz kardeşlerin de tıpkı Roger Ver gibi Bitcoin hakkında söylemleri mevcut. İkizler; “Bitcoin, Facebook’tan daha büyük olacak.” diyerek içlerinde bulunan Facebook kızgınlığını da bir şekilde yok etmiş değiller. İkizlerin toplamda 400 milyon dolar servetleri bulunuyor.

Jered Kenna: 

Amerika Birleşik Devletlerinde Açılan ilk Bitcoin borsası Tradehill’in kurucusu olan Jered Kenna; ilk Bitcoin’ini 2009 yılında satın aldı. Ayrıca San Francisco’da otelleri bulunan milyonerin 30 milyon dolarlık iyi bir servete sahip olduğu biliniyor. Tüm bu servetini Bitcoin ile yapması da büyük bir şekilde dikkat çekiyor.

Yifu Guo: 

Avalon şirketinin kurucusu olan Yifu Guo, Bitcoin madenciliği için özel olarak üretilen ASIC çiplerini üreten ilk girişimci olarak dikkat çekiyor. 2011 yılından beri Bitcoin ile ilgilenen Guo, Bitcoin milyoneri olarak dikkat çekiyor.

Bruce Wagner: 

Amerikan şovlarını ve televizyon dünyasını yakından takip eden eden kişilerin yakından tanıdığı Bruce Wagner, şovmenliğinin yanında kripto para dünyasında da oldukça yüksek paralar kazanmayı başardı. Dünyanın dört bir yanında Bitcoin hakkında konferanslar veren Bruce Wagner, insanları bu konuda bilgilendirmeye devam ediyor.

Mark Karpeles: 

Japonya merkezli Bitcoin borsası olan MT.GOX’un kurucusu olan ve CEO’luğunu yürüten Mark Karpeles, Bitcoin sayesinde milyoner olmayı başardı. 500 milyon doları aşkın bir serveti olduğu bilinen Karpeles, 2015 yılında işlediği suçlardan dolayı tutuklanmıştı.

Eric Voorhees: 

Aktivist bir Bitcoin girişimcisi olarak dikkat çeken Eric Voorhees, bir çok yatırıma imza attı. Bunlardan en fazla dikkat çeken yatırım projesi ise; Bitcoin ile çalışan ilk kumar sitesi olan Satoshi Dice. Girişimci Eric Voorhees, o zamanki değeri 11,5 milyon dolar olan 126.315 Bitcoin karşılığında sattı. O sayıdaki Bitcoin’in şu anki piyasa değeri tam tamına 6.878.685.429 dolara denk geliyor.

Mike Caldwell: 

Bitcoin’leri ilk kez fiziksel olarak paraya dönüştüren kişi olarak dikkat çeken Mike Caldwell, altın ve gümüşten bastığı ve “Casascius Coins” olarak adlandırdığı paralarla dikkat çekiyor. Kendisi milyonlarca dolar servetin de ayrıca sahibi konumunda.

Brian Armstrong ve Fred Ehrsham: 

Bitcoin’lerin en büyük özellikleri arasında bir madde sayacak olursak o da; sanal cüzdanda taşınıyor olmalarıdır. Brian Armstrong ve Fred Ehrsham; Bitcoin cüzdan servisi Coinbase’in kurucuları olarak dikkat çekiyorlar. Girişimleri büyük miktarda tutmuş olan bu ikili; ilk Bitcoin start-up şirketlerinden birini kurarak milyoner olmayı başardırlar.

Vitalik Buterin: 

Bitcoin’in cüzdanı ya da kumar sitesi olur da dergisi olmaz mı? Genç bir programcı ve teknoloji yazarı olan Vitalik Buterin, ilk yayımlanan Bitcoin dergisi Bitcoin Magazine’in kurucusudur. Kendisi Ethereum adı verilen en yüksek değere sahip Altcoin’in de kurucuları arasındadır. Ethereum ve Altcoin’leri detaylı bir şekilde anlattığımız yazımıza da göz atabilirsiniz. Altcoin Nedir? Altcoin Öğrenme Rehberi (2021) adlı yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Ben Lawsky: 

New York Finansal Hizmetler Departmanı olarak adlandırılan NYSDF’nin Bitcoin yüzü olarak bilinen Ben Lawsky, BitLicense projesinin başında bulunuyor. Bitcoin’lere yönelik büyük bir uğraşı olan Ben Lawsky’nin büyük bir serveti de mevcut.

Bobby Lee: 

Bobby Lee, Çin’de bulunan Bitcoin borsası BTC China’nın kurucusu ve genel müdürü olarak dikkat çekiyor. Kardeşi Charles Lee ile birlikte de en uzun ömürlü Altcoin’lerden birisi olan Litecoin’in mucidi olmalarıyla da biliniyorlar. Altcoin Nedir? Altcoin Öğrenme Rehberi (2021) adlı yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Tim Draper: 

Phillps Academy Andover, Stanford ve Havard gibi 3 önemli okuldan da mezuniyeti bulunan ünlü girişimci Tİm Draper, yaptığı girişimlerle milyoneri olarak dikkat çekiyor. Silk Road adlı sitede ele geçirilen Bitcoin’leri açık arttırmada ilk seferinde 30bin daha sonraki açık arttırmada ise 2bin Bitcoin’i satın almasıyla biliniyor.

Andreas Antonopoulos: 

Bitcoin okullarda okutulan bir ders olsaydı; Andreas Antonopoulos bu dersi veren hoca olarak öne çıkardı. Yaşamının büyük bir vaktini Bitcoin’i anlamaya ve anlatmaya çalışan Antonopoulos, yazmış olduğu “Mastering Bitcoin” isimli kitapla da insalara Bitcoin konusunda yazılı bir kaynak bırakmış durumda.

Craig Wright:

Her ne kadar Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto olarak bilinse de, bu kişinin gerçek kimliği tam olarak bilinmiyor. Bu bir kişi de olabilir, birden fazla kişinin kendilerini adlandırdığı isim de olabilir. Craig Wright da bu kişinin gerçek kimliği olduğu sanılan nadir kişilerden. 450 milyon dolar servete sahip olan Craig Wright, kendisinin Bitcoin’i kuran kişi olduğunu açıklamıştı.

Biz bu yazımızda bitcoin zengin eder mi sorusuna Bitcoin İle Zengin Olan Kişiler Listesi ile cevap vermek istedik. Zengin olmak, para kazanmak gibi bilgiler için sitemizi dolaşabilir, pek çok yeni bilginin sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.