Kredihesabi.com

En Uygun Bitcoin Nereden Alınır?

En Uygun Bitcoin Nereden Alınır?

Son günlerde herkesin kafasını kurcalayan konuların başında elbette Bitcoin geliyor. Herkes Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak görse de, Bitcoin satın almak için adım atmaya korkar hale geldi. Çünkü herkes hangi sitenin daha güvenilir, hangi sitenin daha anlaşılır olduğunu ayırt edemiyor. Bu durum sitelerin güvensiz olduğundan değil, insanların gerçekte olmayan bir paraya yatırım yapmamasından kaynaklanıyor. Biz de bugün sizlere hangi sitelerden Bitcoin satın alabilirsiniz, en uygun bitcoin nereden alınır gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında başlatılmış, dünyanın ilk kripto parasıdır. Bitcoin’in hiçbir devlet, resmi kurum ve kuruluş ile bir bağlantısı yoktur. Ülkelerin geçerli para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmete gerek duyulmadan işlev gören bir kripto para birimidir. Üçüncü bir parti uygulamaya gerek kalmadan para transferinin yapılması, kendisinin ne kadar güvenli bir şekilde korunduğunu da bizlere aktarmaktadır.

Bitcoin İle Alışveriş Yapmak

Bitcoin son yıllarda alışverişlerde de kullanılmaya başlandı. Bitcoin ile ilaç satan eczaneler, ev satan inşaat firmaları, sandviç satan hamburgerci firmaları ortaya çıktı. Sadece ülkemizde Sultanahmet’te bulunan otellerde bile artık Bitcoin kabul edilmeye başlandı. Bitcoin ile nasıl alışveriş yapılır gibi bir soruyu artık kendimize sormayacağız gibi duruyor. Çünkü yakın gelecekte Bitcoin artık hayatımızın her alanında yer alacak. Yalnızca Bitcoin değil, alt coinler de hayatımızı yeniden şekillendirecek. Dünyanın en büyük şirketleri Apple, Microsoft ve çok daha fazlası; Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladılar. Bitcoin ile Nasıl Alışveriş Yapılır konusunu merak ediyorsanız, bu konuda daha önce ayrıntılı olarak yazdığımız Bitcoin İle Nasıl Alışveriş Yapılır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bitcoin Güvenilir midir?

Yazımızda da bahsettiğimiz gibi; Bitcoin üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan, alışveriş yapabildiğiniz, saklayabildiğiniz bir kripto paradır. Bitcoin ne kadar güvenli sorusu da haliyle aklımıza takılıyor. Kredi kartı gibi ödeme sistemlerinin bulunduğu klasik online işlemlerde satıcı tarafında; alıcı kişinin parayı geri almak istemesi durumunda üçüncü parti kişilere ve uygulamalara ihtiyaç duyulabiliyor. Ancak Bitcoin’de geri talep etme gibi bir sistem olmadığı için para tamamen satıcı ve alıcı arasında dönüyor. Bu durum devletlerin bu paradan vergi almasını da, paranın güvenliğinin riske girmesi durumunu da ortadan kaldırıyor. Olaya alıcı tarafından baktığımızda da ödeme yapma ve hesaplar arası para transferi yapma gibi işlemler daha güvenli ve daha ucuz bir hal alabiliyor. Çünkü Bitcoin teknolojisi peer to peer (P2P) sistemiyle; yani hiçbir aracı olmadan direkt olarak eşler-arası, kişiden kişiye yönelik çalışıyor.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Öncelikle Bitcoin almadan önce herkesin aklında Bitcoin nasıl alınır sorusu geliyor. Bitcoin aldıktan sonra Bitcoin düşer mi, Bitcoin ne kadar, bitcoin fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını aramaya başlıyoruz. Çünkü yatırım yaptığımız bir şeyin fiyatının ne kadar olduğunu merak ediyoruz. Ama öncesinde gelin hep birlikte Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabını verelim. Bitcoin almak istiyorum diyorsanız, öncelikle Bitcoin satışı yapan bir sitede hesap açmanız gerekiyor. Orada oluşturduğunuz sanal bir cüzdan olmalı ve o cüzdan içine istediğiniz miktarda Bitcoin yükeleyebilirsiniz.

Bitcoin Alınabilen Yerler

Ülkemizde Bitcoin satın alabileceğiniz, güvenle girip alışverişinizi yapabileceğiniz siteler mevcut. Girip bir alışveriş yapar gibi Bitcoin alabilir, sanal cüzdanınızda bunları saklayabilirsiniz. Bu sitelerin başında; BTC Türk, Paribu, Bitlo, Thodex ve Binance gibi siteler geliyor. Hepsi de gönül rahatlığıyla girip al-sat yapabileceğiniz siteler. Hepsinin kendisine göre farklı arayüzü ve uygulaması da mevcut.

Bir Siteden Bitcoin Almak

Öncelikle isimlerini saydığımız sitelerin birinden Bitcoin almak isterseniz, sitelerin içine girip siteyi iyice dolaşmanız gerekir. Ancak aşağı yukarı her sitenin kuralı aynıdır. İlk önce siteye giriş yapmanız, daha sonra da o sitede bir cüzdan hesabı oluşturmanız gerekir. Daha sonra üye girişi bölümünün tüm girişini tamamlamanız ve ister uygulamada isterseniz websitede işleminize devam etmeniz gerekir. Siteler güvenliğe önem verdikleri için yaptığınız işlemlerde doğrulama kodu almak isteyebilirler. Daha sonra sitede al-sat yaptıktan sonra da, elinizde bulunan parayı banka hesaplarınıza aktarabilir, paranızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Basit Bir Bitcoin Al-Sat Yapmak İçin Neler Gerekli?

Amacınız sadece girip anlık olarak, basit bir şekilde Bitcoin satın almaksa eğer, direk sitenin arayüzüne girip, cüzdanınızda bulunan bakiye kadar veya cüzdan limitinizi aşmayacak şekilde istediğiniz kadar Bitcoin satın alabilirsiniz. Anlık olarak piyasayı takip edebilir, risk anlarında satış yapabilir ve yükseliş anlarında satın alabilirsiniz. Hatta bu tarz sitelerde sürekli takip edememeniz halinde otomatik satın alma bölümlerini bulabilirsiniz. Örneğin elinizde 50.000 TL var ve siz 45.000 Dolar’a gerilediği an Bitcoin almak istiyorsunuz. Bu komutu daha önce siteye yöneltiyorsunuz ve o sizin için fiyat o seviyeye gerilediğinde belirttiğiniz miktar kadar Bitcoin satın alıyor.

Bitcoin almak her ne kadar arada bir durum gibi gözükse de, bu yazımızda en uygun Bitcoin’i alabileceğiniz siteleri sizlere aktarmak istedik. Siz de siteleri teker teker inceleyebilir, arayüzünü ve kullanışını en beğendiğiniz uygulama ya da site üzerinden Bitcoin satın alabilirsiniz. Bitcoin’in fiyatı sürekli değişebilir. Fiyatı inebilir de çıkabilir de. Yalnız şu bir gerçek ki; gelecekte hayatımızın her yerinde bu para birimini daha çok göreceğiz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.