Kredihesabi.com

Evde Yapılacak Ek İşler

04.02.2021
Evde Yapılacak Ek İşler

Günümüzde iş bulmak oldukça zor bir hale gelmiştir. Özellikle de Covid-19 sebebi ile yaşanan pandemi döneminde işe alım oranları gittikçe azalmaktadır. Ancak insan olarak ihtiyaçlarımız bitmemekte ve paraya gereksinim duymaktayız. Bu yüzden evde yapılacak ek işler konusunda çeşitli bilgiler almak yerinde bir karar olacaktır. Evde ek iş yaparak para kazanmak iş bulunamayan dönemler başta olmak üzere, kendi evinden işini yürütmek isteyenler için de muhteşem bir fırsattır. Evde para kazandıran iş fikirleri hakkında henüz bir bilginiz yoksa ve bu fikirler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki evde ek iş listemizi inceleyebilirsiniz.

Evde Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

Ev ortamında yapabileceğiniz birçok ek iş seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan kimilerini bireysel şekilde kendi işinizin patronu olarak yapabileceğiniz gibi, kimilerini de bir aracıyla bağlantı kurarak yapabilirsiniz. Tabi bizim sizlere bu konudaki önerimiz ilk olarak kendi işinizin patronu olabileceğiniz evde yapılacak ek işlere yönelmeniz olacaktır. İşte birbirinden farklı ve herkesin ilgi alanına hitap edebilecek evde ek iş seçenekleri

·         Evde Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

Ev hanımlarına ek iş imkanı verebilecek yöntemler arasında blog yazarlığı yaparak para kazanma ilk sırada karşımıza çıkmaktadır. Kendinize ait ücretli ya da ücretsiz olarak temin edebileceğiniz bloglara bilgi sahibi olduğunuz konularda çeşitli yazılar ekleyerek reklam alabilir ve para kazanabilirsiniz. İşe ilk olarak ücretsiz şekilde başlamak isterseniz Blogger ve WordPress kullanabileceğiniz alt yapılardandır. Örneğin; örgü, yemek, çocuk bakımı konularından birini seçerek bloğunuzu açıp kendiniz özgün yazılar yazabilir ve bloğunuza reklam alarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda en iyi reklam firması Adsense’dir.

·         Evde Sosyal Medya Yönetimi Yaparak Para Kazanma

Üniversite öğrencilerine ek iş imkanı sunan yöntemler arasında ise; sosyal medya yönetimi yaparak para kazanma ilk akla gelenler arasındadır. Özellikle gençlerin sosyal medyaya ilgisi orta yaşlı kullanıcılara nazaran daha fazladır. İnstagram’da yaptığınız ürünlerin satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Youtube’da ise; bir konu hakkında duygu ve düşüncelerinizi anlatan videolar çekseniz gelen izlenmeler ve tıklanmalar sayesinde büyük gelirler elde edebilirsiniz. Enes Batur gibi isimlere baktığınız zaman Youtube üzerinden para kazanıp villalarda oturan pek çok örnekle karşılaşmanız mümkündür.

·         Evde Paketleme İşi Yaparak Düzenli Gelir Elde Etme

Evde paketleme işi her yaştan kişinin ilgisini çekebilecek nitelikte olan daha az riskli ek işler arasında yer almaktadır. Bu yöntemle para kazanmak için eve ek iş veren fabrikalar veya evlere paketleme işi veren firmalar konusunda bir araştırma yapmanız ve yaşadığınız ildeki işletmelerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Böylece evinize aldığınız işleri yapıp yetkiliye teslim ettiğinizde paranızı alarak düzenli bir gelir elde etme şansına sahip olursunuz. Evde parça başı iş yapmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir ve ne kadar çok çalışırsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Evde paketleme işi veren firmalar hakkında yazımızı okuyarak firmalar ve iş konusuda detaylı bilgileri okuyabilirsiniz.

·         Evde Makale Yazarlığı Yaparak Ayda 3000 Bin TL Gelir Elde Etme

Evde makale yazarlığı yaparak para kazanmak en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Öncelikle bu işin avantajları arasında kendi işinizin patronu olmanız da yer almaktadır. Bir yandan evinizin konforunda istediğiniz zaman, istediğiniz kadar çalışırken; diğer yandan bir aracı ya da patrona bağlı kalmak zorunda kalmıyorsunuz. İşi yapabilmek için makale işi veren forumlar ile bağlantı kurup buralara ücretsiz üye olduktan sonra işverenlerle mesajlaşarak makale hizmeti vermeye başlıyorsunuz. Tabi bu işi yaparken dikkat edilmesi gereken yazılarınızın tamamen özgün olmasıdır. Başka bir kaynaktan kopyalanan içerikler size para kazandırmayacaktır.

·         Evde Takı Tasarımı Yaparak Yüksek Gelirler Elde Etme

Evde yapılabilecek işler konusunda araştırma yapan kişiler genellikle hanımlardır. Bu yüzden evde takı tasarımı yaparak ek gelir elde etmek birçok kişinin ilgisini çekebilecek nitelikte bir iştir. Boncuk, misina ve pense ile yüksek gelirler elde etmeye hazır mısınız? Bu yöntemde ister yaptıklarınızı İnstagram gibi sosyal medya sitelerinden satarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İsterseniz de; aracı işletmelerle görüşüp satış kısmına enerji harcamak zorunda kalmazsınız. Evde takı tasarımı yapmanın getirisi 3 Bin ile 4 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Kazanç oranınız sizin çalışma sıklığınıza bağlı olarak değişmektedir. Ev hanımlarına evlere iş veren firmalar yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evde Ek İş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde ek iş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Aksi halde emeğinizden daha az para kazanabilir ve kimi zaman paranızı bile alamazsınız. İşte evde yapılacak ek işler için altın değerinde tavsiyeler…

  • Evinizden gelir elde etmek için kararınızı netleştirdiyseniz; yukarıda sıraladığımız evde ek iş fikirleri arasından kendinize en yakın olanı seçmenizde fayda var. Sadece geliri yüksek diye hiçbir ilginiz olmadığı halde sosyal medyadan para kazanmak isterseniz o işte büyük olasılıkla başarısız olacaksınız. Hobilerinize, ilgilerinize ve eğitiminize en uygun olan işi seçmek sizi seçtiğiniz işte her zaman yükseltecektir.
  • Kendi karakterinize ve ilgi alanlarınıza yönelik en iyi işi seçtikten sonra doğru kişilerle iletişime geçmeye çalışın. Örneğin; eve parça başı iş veren firmalar ile anlaşmak istiyorsanız öncelikle çevrenizden o firmaya dair görüşler alın ve firmayı internet üzerinden araştırmaya başlayın. Size güven vermeyen ve olumlu yorum bulamadığınız firmalardan yüksek fiyatlar teklif etseler bile iş almayın. Aksi halde siz mağdur tarafta olabilirsiniz.
  • Yapacağınız işin taban ve tavan fiyatları hakkında piyasa araştırması yapmadan işverene fiyat teklifi yapmayın. Örneğin; evde makale yazarak para kazanmak isterseniz 100 kelime üzerinden müşterinize fiyat vermeniz gerekmektedir. 100 kelimelik taban fiyatlar ise yıllar geçtikte değişiklik göstermektedir. Bu yüzden fiyat araştırması yapmak sizler için daha kazançlı bir yol olacaktır.

Bunun haricinde evde ek iş ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler makalemizde daha detaylı bilgilere yer verdik. Detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Hazal dedi ki:

    İş istiyom bu ise ihtiyacim var İzmir’de oturuyom

  2. Zeynep Çetin dedi ki:

    teşekkürler! bende evde yapılcak ek işler arıyorm yardmcı oluyormsnz?

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.