Kredihesabi.com

İzmir’de Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

20.03.2021
İzmir’de Evde Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ev hanımları evlerine katkıda bulunmak için ek iş arayışında olabiliyorlar. Özellikle evden aldıkları ek işleri yaptıkça hem evlerinde günlük işlerini yaparken, hem de ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Biz de aynı zamanda evde olabilecekleri, titizlikle paketleme yapabilecekleri evde sabun paketleme nasıl yapılır yazısı yazmıştık. Dilerseniz yazının sonunda onu da okuyabilir, evde sabun paketleyerek de evinize ekonomik anlamda katkıda bulunabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere İzmir’de evde paketleme işi nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Yazının içinde ayrıca İzmir’de paketleme işi veren yerlere nasıl ulaşılır ondan bahsedeceğiz.

Evde Paketleme İşi

Ev kadınlarına, evden iş yapmak isteyen kişilere yönelik pek çok iş örneği karşımıza çıkmaktadır. Ancak ev hanımlarının belki de en fazla sıcak baktığı iş evden paketleme yaparak gönderdikleri malzemeler ve buradan kazandıkları paradır diyebiliriz. Kadınlar daha çok evden çalıştıkları ve aynı zamanda ev işleriyle ilgilenebildikleri çalışma şartlarını arıyorlar diyebiliriz. Çünkü evden yaptıkları işlerde kendi evlerinde daha rahat bir şekilde oluyorlar. İzmir ve çevre illerde, ilçelerde oturan kişiler evden nerelere başvurabilirler, nereden iş alabilirler bu konuda bilgi sahibi olamıyorlar. Örneğin Manisa merkez paketleme işi ya da Ödemiş paketleme işi aradıklarında iş bulamıyorlar. Aslında kadınlar evden bazı işleri kolaylıkla bulabilirler. Bunlar;

 • Evde sabun paketleme işi
 • Evde kürdan paketleme
 • İplik kesme ve temizleme
 • Etiket kesme işi
 • Evde elbise katlama ve ütüleme işleri
 • Evde takı İşi yapmak

bu işlerin yanı sıra aynı zamanda aşağıda detayını vereceğimiz; kına, düğün, sünnet gibi tüm özel günler için gerekli olan ürünlerin yapılması işlerini de ayrıca alabilirler.

Evde Çalışarak Para Kazanma

Aslında kadınlar evden çalışarak çok rahat para kazanabilirler. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kadınların ya da bu işi yapmak isteyenlerin öncelikli olarak güvenilir bir firma bulmaları gerekiyor. Çünkü hem güvenilir bir firma bulmak hem de malzemeleri eksiksiz teslim eden firmalarla çalışmak en önemli detaylar arasında yer alıyor. Evde paketleme başına 1 TL ya da 2 TL kazanabilirsiniz. Bu tamamen çalıştığınız firmanın verdiği ücrete ve verdiği malzeme zorluğuna göre değişir. Ayrıca çalıştığınız yer kaliteye önem veren bir işletmeyse eğer; zaten size vereceği üründe de fiyatta da sorun yapmaz. O yüzden evden paketleme yaparken 200 TL de kazanabilirsiniz, 1000 TL de kazanabilirsiniz, 3000 TL de kazanabilirsiniz. Ne kadar iş alırsanız ve ne kadar titiz yaparsanız kazancınız da o kadar artacak demektir.

Nikah şekeri paketleme son yılların popüler işlerinden bir tanesidir. Özellikle İzmir nikah şekeri paketleme konusunda oldukça büyük bir iş pazarına sahiptir. Nüfus kalabalık olduğundan dolayı da nikahlar fazladır ve nikah şekeri paketleme nasıl yapılır gibi pek çok soru düğün sahiplerinin kafasını karıştırmaktadır. Onlar da paketleme işi yapan kişilerle çalışmayı tercih ederler.

İzmir Paketleme İşi Adres ve Telefon Bilgileri

Öncelikle İzmir paketleme işi yapanların çoğunluğu bu tarz ürünleri satan firmalardan oluşmaktadır. Her gün pek çok ev hanımı bu firmalara ulaşıp paketleme işi almaktadır. İnternet üzerinde birkaç yer hariç bunları bulmak oldukça zordur. O yüzden siz de İzmir merkezli olarak; Konak, Basmane, Alsancak, Şirinyer, Gaziemir, Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka, Çiğli gibi yerlerde hediyelik eşya satan firmalarla görüşmeye gidebilirsiniz. Firmalara direk elden ulaşabilir ya da firma listesi çıkartarak telefonla arayabilirsiniz.

İzmir Kemeraltı Çarşısı Paketleme İşi İçin Uygun mudur?

Bildiğiniz gibi Kemeraltı çarşısı İzmir’in ticaret anlamında kalbidir. Burada yer alan dükkanlar daha çok paketleme satılan ürünlerin fazlasıyla bulunduğu yerlerdir. Kemeraltı’na birkaç gününüzü ayırarak dolaşabilir, dükkanlarla bizzat kendiniz görüşebilirsiniz. İzmir Kemeraltı çarşısı paketleme işi olarak fazlasıyla yoğundur. Burada daha çok tekstil ve süs eşyası satılmaktadır. Bu nedenle düğün öncesi alışverişlerin ana merkezi her zaman Alsancak ve Kemeraltı çarşısı tarafı olmaktadır. Bu iş yerleri de bu siparişleri yetiştirebilmek için evde iş isteyenlere de ücret karşılığında iş vermektedir. Bu işlerin başında;

 • Gelinlik boncuk süsleme yapıştırma işi, 
 • Evde Kına Paketleme işi
 • Evde süs ve koku sabunu paketleme işi
 • Evde davetiye katlama ve süsleme işi
 • Evde boncuk, tespih dizme işi
 • Evde Nikah şekeri yapma
 • Kına davetiye ve kına hediyelikleri yapma
 • Sünnet, nişan gibi özel günlerde dağıtılan süs eşyalarını yapma gibi birçok paketleme işi bu listede yer alabilir.

Daha önce de yazımızda belirttiğimiz gibi ne kadar kazanacağınızı firmadan çok siz belirlersiniz. Yani bu iş sizi bir haftada her gün de çalıştırabilir haftada 1 gün de çalıştırabilir. O yüzden paketleme işini alırken en başta kaç paket üzerinden ne kadar fiyata anlaştığınıza dikkat etmelisiniz.

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ YER: Bazı dolandırıcılar sizden bu iş için kaparo isteyebilirler. Sizden kaparo isteyen kişilere asla para vermeyin. Evde paketleme işi için para istenmez.

Evde sabun paketleme işinin nasıl yapıldığını, evde sabun paketleme ne kadar geliri var merak ediyorsanız eğer; sizde yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Sitemizde bu tarz işler için başvuru bölümü bulunmamaktadır. Ancak siz de yorum bölümüne isim, soyisim, yaş, oturduğunuz il/ilçe gibi birçok bilginizi yazarsanız eğer; paketleme işi vermek isteyen kişilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İş ilanlarına da ayrıca İŞKUR üzerinden başvurabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.