KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi – 2019

Kredi kartı ödemeleriniz kötü ve kredi çekemiyorum kredi çıkmıyor diyorsanız sizinle bu konuda hakkında bir video paylaşacağım.Gerçekten günümüzde kredi çekmek oldukça zahmetli bir durum. Kredi notu düşükse veya sicilinizde bir leke varsa kredi çekemeyebilirsiniz. Bankalar kredi vermiyor nereden kredi alabilirim kredi alamayanlara kredi ve kredi çekemiyorum kara listedeyim diyenler için aşağıdaki videoyu izleyerek neden kredi çekemiyorum sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Kredi kara listesinden çıkmak için neler yapılabilir?

 

 Yeni Düzenleme İle Kredi Sicilinizi Temizleyebilirsiniz!!!

Başbakan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre, banka kredilerinin yapılandırması ve vade sayısının arttırılması ile ilgili 2019 yılında çıkan yeni düzenlemeye göre artık bankalara olan ödenemeyen borçlarınızı daha kolay bir şekilde ödeme fırsatı yakalamış olacaksınız. Borçlarını ödeyen kişilerin  kkb kredi sicili kötü olan da zamanla düzelerek bankacılık faaliyetleri daha sağlıklı yürütülecektir. Bu düzenleme hem kredi kartlarını hem de kredi ödemelerini kapsamaktadır.

Bankadan Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

Acil para lazım diyen kişiler ilk olarak bankaya başvuru yapmaktadır. Bankalar kişilerin kredi başvurularını değerlendirirken Merkez Bankası kayıtları ile KKB puanına çok dikkat ederler. KKB kredi sicili kötü olanlara bankalar kredi onayı vermez. Birçok banka,  kara listede olanlara gelir beyan etse bile kredi vermez.  Böyle durumlarda banka hariç nereden para bulabilirim, banka harici kredi veren firmalar veya kara listede olanlara kredi veren bankalar var mı? Yazımızı okumaya devam edin.


Sizde Merkez bankası kara liste sicil sorgulama ile ilgili detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.


Kredi Çıkmıyor Sorununa Kesin Çözüm!

Kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim  diyen kişilerin genel anlamda iki sebepten dolayı bu sorunla karşı karşıya olduklarını söyleyebiliriz. Neden kredi çıkmıyor diyenler; ya gelir belgesi gösteremeyen kişilerdir, ya da kredi notu çok kötü olan banka müşterileridir.

Birkaç aya kadar önce kredi notu kötü olanlara kredi verilmiyordu. Bunun nedeni, bankalara BDDK tarafından verilen cezalardı; ama yeni getirilen 2018 sicil affı ile bu ceza artık bankalara verilmeyecektir.

Page Title

REKLAMLAR

Kredi Sicil Affı 2018

Kredi notu kötü olup kara listeye giren kişiler daha önce bankalara yapmış oldukları kredi başvurularında olumsuz cevap almakta idiler. Çünkü Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, kara listede olan kişilere kredi veren bankalar a ceza vermek idi. Bu cezayı almak istemeyen bankalar da sicili bozuk kişilere kredi vermiyordu.

Yeni çıkan 2018 sicil affı ile birlikte artık bankalar kara listede olan kişilere de kredi verebilecek. Yapılan düzenlemede müşteriler kara listeden çıkarılmamaktadırlar. Ama banka bu kişilere kredi verse bile BDDK tarafından herhangi bir ceza almayacaktır. Bu da kara listede olanlara kredi çıkması anlamına gelmektedir.

Kara listede olanlar nasıl kredi çekebilir?

Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Söz konusu sicil affı ile kişiler kara listeden çıkarılmayacak,  peki kara listede olan biri nasıl kredi çekebilir. Burada kredi onayı verip vermemek tamamen bankanın yetkisine bırakılmıştır. Siz,  daha önce bankalardan çekmiş olduğunuz kredileri ödeyemediğiniz için kara listeye girmiş olsanız bile, bankaya sunacağınız gelir belgesi ile kredi çekebilirsiniz.

Banka size vereceği kredi onayında BDDK tarafından herhangi bir cezaya maruz kalmayacağı için size kredi verebilir. Ama kara listeden kurtulmak istiyorum diyorsanız bunun için de yapmanız gerekenler şunlar olacaktır:

Kara Listeden Kurtulmanın Yolları

 • Bankalara olan kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi
 • Kullanılan kredi kartı ve kredili mevduatların taksitlerinin geciktirilmemesi
 • Mümkün olduğunca bol bol otomatik ödeme talimatı verilmesi
 • İnternet bankacılığından elektrik, su, telefon gibi faturaları düzenli olarak ödemek

2018 yılında yapılan son düzenlemeye rağmen bankadan kredi çekemiyorum nasıl para bulabilirim diyorsanız o zaman size, değişik kredi bulma yöntemi gösterebiliriz.


***Banka hariç nereden para bulabilirim yazımızda daha detaylı bilgi alabilirsiniz!!!


Komisyonla Kredi Çekme 

Özellikle büyük şehirlerde komisyonla kredi veren birçok şirket vardır. Bu yerler içinde özellikle İstanbul’da komisyonla kredi veren yerler oldukça ön plana çıkmıştır. Bulunduğunuz ilde de yine komisyon karşılığında kredi bulabilirsiniz.

Faktöring şirketler bu yönde resmi olarak çalışsalar da bu işi gayri resmi yolla yapan birçok kişi bulunmaktadır. Kredi çekemiyorum diyorsanız komisyonla kredi çekme yöntemini deneyebilirsiniz; fakat oldukça dikkatli olmalısınız.

Bu konuda bizden de yardım alabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Paylaş

Etiketler:

Yorumlar

 1. Enes dedi ki:

  Kredi cekemiyorum para lazim kredi notum dusuk takip borcumu odedim kredi nasil alabilirim

 2. deniz dedi ki:

  slm çok acil 10-15 bine ihtiyacım var açık icra davamvar banka kredi vermiyor lütfen dönüş bekliyorum tel 5321380997

  1. Merve dedi ki:

   Bankalar kredi vermiyor nasil kredi cekebilirim acil para lazim yardimci olurmsunuz

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.