Kredihesabi.com

Konut Kredisi Başka Bankaya Taşıma

Konut Kredisi Başka Bankaya Taşıma

Şu sıralar emlak piyasası hareketli, konut kredisi ise en fazla merak edilen konuların başında geliyor. İnsanlar refinansman yapabilir miyim yani daha önce aldığım krediyi yeni açıklanan düşük faizlerle başka bankaya taşıyabilir miyim, yapılandırabilir miyim sorusunun cevabını arıyorlar. Konut krediniz var, ödemekte güçlük çekiyorsunuz ve refinansman seçeneklerinden faydalanarak kredinizi başka bankaya nasıl taşırım diye araştırma yapıyorsunuz, işte bu yazıda size konut kredisi başka bankaya taşıma nasıl olur, hangi bankalar konut kredisi taşıma imkânı veriyor, en uygun taşıma yöntemleri nedir bunu anlatacağız.

Konut Kredisi Taşıma Nedir?

Daha önce aldığınız konut kredisini uygun faizle başka bankaya taşımak, konut kredisi ödemelerinizi düşürmek istiyorsunuz, işte böyle bir durumda ihtiyacınız olan şey refinansman yapmak. Refinansman, kısaca şu demek: Daha önce kullandığınız bir kredinin daha uygun, yani daha düşük faiz oranlarına sahip başka bir banka kredisi kullanılmasıyla kapatılmasıdır. Ne yapmış oluyorsunuz, pahalı-yüksek faizli aldığınız krediyi kapatıp, başka bir bankada daha ucuz- düşük faizli bir kredi ile yeniden borçlanıyorsunuz, yeniden finansman yapıyorsunuz.

En Uygun Taşıma Yöntemleri Nelerdir?

Eğer önceden kullanmış olduğunuz bir konut kredisi varsa ve siz bu krediyi kullandıktan sonra eğer konut kredisi faizleri düşmüşse, tüketiciler zararlarını ortadan kaldırmak için iki yönteme başvurabilirler.

Kredi Transferi: Şöyle yapabilirsiniz, konutkredisi faizlerinin düştüğü dönemlerde, başka bir bankadan kredi kullanarak yüksek faizle almış olduğunu krediyi kapatabilirsiniz. Bu tüketicilere verilen yasal bir haktır. Tabii, yüksek faizle aldığını krediyi önceden kapatmak isteyeceğinizden, erken kapama ücreti- cezası doğacaktır. Bunu hesaba katmanız gerekir.

Faiz İndirimi Talebi: Hali hazırda konut kredinizin bulunduğu bankaya faiz indirimi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda bankanız kalan ödeme tutarlarınızı, tüketicinin finansman gücünü değerlendirerek başvurunuzu değerlendirmeye alır.

Hangi Bankalar Konut Kredisi Taşıma İmkanı Veriyor?

 1. Akbank,
 2. İş Bankası,
 3. Garanti,
 4. Vakıfbank, konut kredisi transfer eden bankalar arasında yer alıyor.
 5. Ziraat Bankası Konut Transfer Kredisi veriyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Taşıma

Eğer başka bir finans kuruluşundan konut kredisi kullandıysanız ve bu krediyi daha uygun taksitlerle Garanti BBVA’ya aktarmak istiyorsanız, Garanti BBVA’nın bu konudaki ‘Yeniden Mortgage’ uygulamasını tercih edebilirsiniz. Yeniden Mortgage kullanırken istediğiniz mortgage ürünleri arasında seçim yapabiliyorsunuz, bütçenize uygun taksit ödemeleriyle mortgage seçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz. Garanti BBVA’nın özellikleri bankanın internet sitesinde şu şekilde sıralanıyor:

Özellikler

 • Diğer bankada kullandığınız kredinin kalan anapara tutarı kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Krediniz için size en uygun konut kredisi ürününü ve ödeme planını belirleyebilirsiniz.
 • Konut kredisi ürünleri için geçerli olan tüm faiz tipleri, RefinansmanMortgage için de geçerlidir.
 • Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Kredinizi 240 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Garanti BBVA’da buna dikkat!

Yeniden Mortgage tercihleriniz arasında sabit faizli ürün mevcutsa, erken ödeme yapılması durumunda, ödenen tutar için “erken ödeme tazminatı” uygulaması geçerlidir. (Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir)
Teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir. Kefil koşulu aranmamakla birlikte, gerekli görürse Garanti BBVA kefil talep edebiliyor.‘Mesken’ alımı amacıyla ve gerçek kişiler kullanabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Taşıma

Yapı Kredi Bankası’na a da başka bir bankadan daha önce kullandığınız konut kredinizi güncel faiz oranı ve vadelerde transfer edebilir, bu sayede ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Böylece başka bankadaki mevcut krediniz kapatılarak, kalan anapara tutarı, güncel faiz oranları ve bütçenize uygun ödeme planı ile yeniden finanse edilmiş olur. Yalnız burada şuna dikkat etmek gerekiyor: Azami kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar şeklinde oluşturulabiliyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Taşıma için Başvuru Belgeleri

 1. Satın alınacak konutun tapusu fotokopisi
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 3. Gelir belgesi
  • Ücretliler için: Son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi
  • Serbest Meslek Sahipleri için: Son vergi levhası ve fotokopisi
  • Emekliler için: Maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • (Varsa) Tapu fotokopileri, kira kontratları ve diğer gelir belgeleri
 4. Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı / fotokopisi

QNB Borç Transfer Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Tüm borçlarınızı QNB Bank’tan kullanacağınız ihtiyaç kredisi ile kapatabilir, geri ödemelerinizi esnek ödeme koşulları ve uygun faiz oranlarıyla gerçekleştirebilirsiniz.Ön başvurunuzu, T.C. kimlik numaranızı 5030’a SMS olarak göndererek veya QNB Finansbank Şubelerini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden Borç Transferi Kredisi için kesin başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank şubelerinden yapacağınız başvurunuzun değerlendirmeye alınması için aşağıdaki evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir:

 1. Kimlik belgeniz (Nüfus cüzdanı veya noter tasdikli sureti)
 2. Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilginizin güncel olmaması halinde; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su veya cep telefonu faturalarınızdan herhangi biri
 3. Gelir belgeniz (Gelir belgesiz ön onay alınamaması durumunda)

Borç Transferi Kredisi Koşulları

 • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı Borç Transferi Kredisi ile QNB Bank’a transfer edebilirsiniz.
 • Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi borcunun tamamı transfer edilirken, kredi kartı borçları için kısmi ödeme yapılabilir. Şube ekranında görünen tutarın altındaki miktarlar için transfer yapılamamaktadır.
 • Diğer bankalara yapılacak EFT işlemleri, sonraki iş gününde karşı bankaya ulaşmaktadır.
 • Kredi kartı borçları için yapılacak transferlerde ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur ancak kredi borçları için yapılacak transferlerde müşterinin mutlaka diğer bankayla iletişime geçmesi ve bilgilendirme yapması gerekmektedir.
 • Konut Kredisi, Ek Hesap ve QNB Finansbank’taki borçlarınız Borç Transferi Kredisi kapsamında değerlendirilememektedir.

Akbank Konut Kredisi ve Borç Transferi Kampanyası Başlattı!

Akbank Konut Kredisi ve Borç Transferi Kampanyası Başlattı! Akbank konut kredisi faiz oranları listesini yeniledi, böylece Akbank’ konut kredisi ve borç transferi başlatmış oldu. Yeni liste ile birlikte, yeni faiz oranlarından hem konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen hem de konut kredisi olanlar faydalanabilecek.

Eğer konut kredisine başvurmak istiyorsanız İnternetten Konut Kredisine Başvurma yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.