Kredihesabi.com

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır? (Evden Para Kazanma)

20.04.2022
YouTube’da Nasıl Para Kazanılır? (Evden Para Kazanma)

Gelişen teknolojinin de etkisiyle sosyal medya mecralarının kullanımı hemen hemen her yerde ciddi derece artış göstermeye başladı. Son dönemde YouTube, Twitter, Instagram ve Tiktok gibi uygulamalarda para kazanmak oldukça mümkün hale geldi. YouTubeda nasıl para kazanılır sorusu herkes tarafından sorulmaya ve merak edilmeye başlandı. Bu yazımızda Youtube’da para kazanmanızı sağlayacak konuları ele aldık. Yazımıza başlamadan önce Youtube’da para kazanmanın göründüğü kadar kolay olmadığını, sabırlı ve titiz bir çalışma gerektiğini de belirtmek isteriz.

YouTube Fenomenleri

Her geçen gün, YouTube içerik üreticilerinin çeşitli konularda video paylaşarak yüksek miktarlarda para kazandığını duyuyoruz. Ülkemizden örnek verecek olursak; Enes Batur, Berkcan Güven, Reynmen, Deli Mi Ne, Danla Biliç, Orkun Işıtmak gibi oldukça popüler içerik üreticileri var. Bu kişilerden bazıları YouTube’da popüler olduktan sonra sinema, televizyon, müzik ve ticaret gibi birçok sektöre doğru uzanan yollara da geçiş yaptılar.

Siz de bir konu hakkında konuşmayı, insanlarla yüz yüze olmayı ve kamera karşısında olmayı seviyorsanız, kendi YouTube kanalınızı açabilirsiniz. İçeriklerinize, videoda vereceğiniz mesajlara ve samimiyetinize güveniyorsanız YouTube’da para kazanma yöntemlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunları öğrendikten sonra da içeriklerinizi üretmeye başlayabilirsiniz. Böylece YouTube ne kadar kazandırıyor sorusuna da cevap bulabilirsiniz.

YouTube’da Para Kazandırabilecek Konular

Kendi YouTube kanalınızı oluşturmadan ne tür videolar üreteceğiniz, ilk karar vermeniz gereken şeylerden biridir. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir konuyu seçebilirsiniz. Fakat kolay bir girişe sahip birkaç popüler video türü bulunmaktadır.

Ürün İnceleme Videoları

Belirli bir konuda yetkinliğiniz varsa ve ürünleri nesnel bir şekilde değerlendirebiliyorsanız, inceleme videosu oluşturmak, size göre olabilir. İncelemeleri video kameraları, ses kayıt cihazları, çeşitli oyuncakları, makyaj malzemeleri, müzik aletleri gibi birçok ürünle yapabilirsiniz. Önemli olan belirli bir konu seçmek ve ona bağlı kalmaktır. İzleyici bir ürün almadan önce YouTube üzerinden incelemeleri takip edip o ürünü alıp almamam konusunda karar vermektedir.

Eğitim Videoları

Eğitim videoları, uzman olduğunuz bir alanda başkalarına yardımcı olmanın popüler yollarından biridir. Yemek yapmak, makyaj yapmak, evde spor yapmak, evde ses kaydı almak, matematik dersleri, Türkçe dersleri gibi birçok konu insanların Youtube’da genel olarak takip ettiği eğitim videolarından konularından sadece bazıları. Ne tür eğitim videoları ve nasıl yapılır şeklinde videolar üretmek için kendinize en yakın ve uzman olduğunuz bir konuyu seçmeye özen gösterin. Ardından bir kağıt ile kalem alıp, YouTube’da sizinle olacak öğrencileriniz için bir ders programı hazırlayın.

Bunuda okuyunuz: Youtube kazanç hesaplama

Vlog Oluşturma

Sürekli ilginç hikayeler anlatıyor, gezmeyi seviyorsanız; bir vlog videosu oluşturmayı düşünebilirsiniz. Gezdiğiniz bir yerin (müze, antik kent, şelale, şehir) videosunu çekip, orası hakkında bilgilendirmeler yapabilirsiniz. Bu bilgilendirmeleri yaparken de eğlenceli ve heyecanlı deneyimlerinizi takipçilerinize aktarabilirsiniz. Düşüncelerinizi, deneyimlerinizi bir yere yazmaktansa bunları kaydedecek ve izleyicilerinizle buluşturacaksınız. Bu; günlük konulardan oluşan videolar yardımıyla hayatınızdan para kazanmanın en zevkli yollarından biri olabilir. Örneğin rutin bir gününüzde arkadaşınızla buluşup, okula giderken çeşitli videolar çekebilirsiniz.

Oyun Videoları

Youtube üzerinde paylaşılan özel oyun videoları hemen hemen her yaştan izleyici tarafından ilgi görüyor. Sizler de oyun oynamayı seviyor, iyi bir oyuncuysanız ve muhabbetinize güveniyorsanız. Çeşitli, PubG Mobile, Counter Strike Go, Call Of Duty, Mine Craft gibi oyunları oynarken video çekerek seyircilerinize sunabilirsiniz. Oyun beceriniz, muhabbetiniz ve oyuna olan yetkinliğiniz kadar ürettiğiniz içerik de daha fazla kazanmanıza yardımcı olabilir. Dilerseniz de bir canlı yayın açarak takipçilerinizle para kazanabilirsiniz.

Tavsiye Videoları

Ders çalışma, motivasyon, iletişim, makyaj malzemeleri, gezilecek yerler vb. hakkındaki tavsiye yazıları izleyiciler tarafından hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip. Özellikle ürün tavsiyesi, gezi yerleri hakkındaki videolar sizler için iyi bir örnek olabilir. Örneğin; Ağustos ayında sörf için Alaçatı en uygun yerlerden birisidir. YouTube’da bir yer hakkında bilgi almak istediğiniz zaman karşınıza birçok gezgin videosu çıkıyor. Bu tür videolar o yere gidecek olanlara bilgi vermesinin yanı sıra, gidemeyenler içinde o yer hakkında bilgi edinmesini sağlıyor. Özellikle yurt dışı videoları ülkemizde çokça tercih edilen videolar arasında. Ya da ders çalışmanın en etkili 10 yolu, YouTube’da para kazandıracak konular şeklinde içerikler üretebilirsiniz.

Makyaj Videoları

Danla Biliç’i birçoğumuz biliriz. Danla Biliç makyaj videoları çekiyor ve oldukça da beğeniliyor. Herkesin merak ettiği YouTube’da fazlaca tercih ediliyor. Tabii makyaj videolarının birçok kişi tarafından yapılması nedeniyle farklı konseptte videolar üretmenizde fayda olacaktır. Plastik makyaj videoları, ünlülere makyajla benzeme videoları, film dizi karakterlerine benzeme videoları oldukça ilgi çekecektir. Ya da kanalınıza, arkadaşınızı, ailenizden birisini alabilirseniz ünlü birisini misafir edip, samimi bir sohbet eşliğinde makyaj videosu çekebilirsiniz.

Nasıl Yapılır Videoları

YouTube’da en çok izlenen videolar arasında yer alan video türlerinden birisi de ‘’nasıl yapılır?’’ sorusuna yanıt veren videolardır. Yetkili olduğunuz bir alanda (tamir, dikim, aşçılık,) örneğin; pilav nasıl yapılır? sorusuna cevap verecek bir videoda pilav yaparken, tarifinizi de anlatıp püf noktalarını da izleyicinize aktarabilirsiniz. Bisiklet tamir videosu çekip izleyicilerinize aktarabilirsiniz. Bunlar örneklerden sadece bazıları. Birçok alanda ‘’nasıl yapılır’’ videoları çekip kazanç sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Part Time Çalışarak Para Kazanma (Ayda 4000 TL) adlı yazımızı da okuyabilirsiniz. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.