Kredihesabi.com

Ria Para Transferi (Anlaşmalı Bankalar)

Ria Para Transferi (Anlaşmalı Bankalar)

1987 yılında Amerika’da kurulan Ria; günümüzde Dünya’nın 149 ülkesinde faaliyet gösteren ve hızlı para transferi hizmeti veren bir şirkettir. Western ve Moneygram’dan sonra Dünya’nın en büyük çaplı 3. para transfer şirketi konumundadır. Ria para trasferi (Ria money transfer) ile Dünya genelinde 316.000 ‘den fazla ödeme noktası ile hem para gönderme hem de para alma işlemlerini hızlı, güvenilir, kaliteli ve ekonomik şekilde hizmet vererek sunmaktadır. Ria para trasferi in anlaşmalı bankaları ve komisyon oranlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ria para Tranferi

Ria Para Transferi Anlaşmalı Bankalar

Ria Money (para) tüm Dünyada hizmet ağını genişleterek Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Türkiye de sadece 1 banka ile anlaşması bulunmaktadır. O da Vakıfbank. Ptt ile anlaşması bulunmamaktadır.

Ria İle Gelen Para Transferi Nasıl Alınır?

Ria, Türkiye’de Vakıfbank şubeleri vasıtasıyla faaliyet göstermekte ve dünyanın her yerine para transferi yapabilmektedir. Ria para transferi ile Yurtdışından Türkiye’ye gönderilen parayı, bir Vakıfbank şubesine giderek, ücretsiz bir şekilde teslim almak mümkündür. Yurtdışından Türkiye’ye gelen parayı teslim almak için:

  • Gönderici kişinin size ilettiği 11 haneden oluşan PIN numarasını ve kimlik belgenizi banka yetkilisine verin.
  • Banka yetkilisinin size vereceği Gerçek Kişiler Bakımından Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme Formunu ve Para Ödeme Talimat formunda yer alan gerekli anları doldurup imzalayın.

Bu işlemler gerçekleştikten sonra adınıza gelen parayı teslim alabilirsiniz. Ayrıca gelen parayı teslim alam işlemlerinde bir masraf veya komisyon ödemeden paranızı teslim almanız mümkündür.

İlgili içerik: IBAN Numarama Yurt Dışından Para Yatırılabilir Mi?

Ria Para Gönderme İşlemi

Ria Para Transferi ile Türkiye’den yurtdışına para göndermek için ise:

  • Ria Transfer formunu ve Gerçek Kişiler Bakımından Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Bilgilendirme Formunu doldurun ve imzalayın.
  • Doldurulan ve imzalanan formu, kimlik belgenizi, transfer yapmak istediğiniz tutarı ve komisyon bedelini banka yetkilisine veriniz.
  • Size verilmiş olan 11 haneli PIN numarasını alıcı kişiye bildiriniz. Çünkü PIN numarası olmadan para çekim işlemi gerçekleşmemektedir.

Gönderilen para, genellikle 10 dakika içerisinde hızlı ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaşmış olacaktır. Fakat işlem sürelerinde ülkelere ve ülkelerin saat farklılıklarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İlgili İçerik:TransferGo Uluslararası Para Transferi (0 KOMİSYON)

Ria Transfer Komisyon Oranı

Ria para transferi komisyon oranları

Ria ile yapılan para alma ve gönderme işlemleri TL, USD ve Euro cinsinden yapılmaktadır. Ria Para Transferi ile yurtdışına para gönderme komisyonu ise ortalama %4 civarındadır. Ayrıca Ria ile yurtdışına 1 ay içerisinde 5000 Euro ya da 5000 Euro’ya karşılık gelen dolar gönderilebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014-2020 kredihesabi.com | Tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalanamaz.